Nfz

Kolejka do lekarza
24.04.2024 11:47 Nie będzie kolejek do lekarzy? Nowy system jeszcze w tym roku

Kolejki do lekarzy i czasami kilkumiesięczne oczekiwanie na przyjęcie przez specjalistę to zmora polskich pacjentów. Już od dawna wskazuje się na spore zaniedbania w systemie opieki zdrowotnej. Teraz, rząd planuje rozwiązania, które miałyby nieco usprawnić rejestrację, a tym samym skrócić czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza. Kiedy można się spodziewać zmian? 

Para przed laptopem
17.04.2024 17:00 Kolejki do sanatoriów na NFZ nadal długie. Jest sposób, by je ominąć

Kuracjusze dobrze wiedzą, że na wyjazd do sanatorium trzeba odczekać swoje. Choć kolejki nie są tak długie jak przed laty, to wciąż trzeba liczyć się nawet z kilkunastoma miesiącami wyczekiwania. Czy można przyspieszyć swój wyjazd i szybciej zacząć kurację? Tak, jeżeli skorzystamy z tzw. systemu zwrotów. Jak to zrobić?

Mężczyzna w sanatorium
14.04.2024 12:25 Podwyżki w sanatoriach już od 1 maja. Ile trzeba będzie płacić?

Kuracjusze w sanatoriach muszą szykować się na większe wydatki. Już od 1 maja 2024 roku w uzdrowiskach zacznie obowiązywać nowy cennik. Zapłacimy więcej za cały pobyt. Z czego wynikają podwyżki i na jaki wydatek trzeba się szykować? Zobacz, ile zapłacisz w Ciechocinku, Krynicy Zdroju czy Nałęczowie.

NFZ
11.04.2024 10:08 Pacjenci blokują innym chorym wizyty u specjalistów. Ważny komunikat

W Polsce na wizytę u lekarza specjalisty na NFZ trzeba czekać średnio blisko 4 miesiące. Niektóre zabiegi wymagają nawet kilku lat oczekiwania. Problem widać także w mniejszej skali, np. gdy trzeba odczekać swoje umawiając się na wizytę w przychodni na zwykłą wizytę. Problem jest bardzo złożony, ale jego częścią są pacjenci, którzy nie przychodzą na umówione wcześniej wizyty.

Izabela Leszczyna, Ministerstwo Zdrowia
24.03.2024 11:38 Złe wieści w sprawie sanatoriów. Kuracjusze będą rozczarowani

To miało być wielkie udogodnienie dla osób, które chcą podreperować zdrowie w uzdrowiskach. Niestety Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wiadomości. Chodzi o wyczekiwane przez kuracjuszy zmiany dotyczące wyboru najlepszego dla siebie sanatorium. Co dalej z rozwiązaniami, które miały ułatwić życie?

Jedzenie, dieta, rozpiska
21.03.2024 12:24 NFZ oferuje darmową dietę. Przeznaczenie? Nie tylko dla emerytów

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca Polaków do zdrowego odżywiania. Aby dokonywali oni bardziej świadomych wyborów żywieniowych, oferuje darmowe diety dla każdego, kto tylko spełni określone warunki. Spieszcie się, nie wiadomo jak długo potrwa darmowa dieta NFZ.