Nie wyrzucaj pestek z owoców. Włóż je do woreczka, będą służyć aż do wiosny
Większość osób je wyrzuca, bo nie ma pojęcia o ich dobroczynnych właściwościach. Nie warto marnować pestek z owoców. Można je zachować i zrobić z nich coś, co przyda się jesienią i zimą. Wystarczy chwila łatwej i przyjemnej pracy!
Nie wyrzucaj pestek. Zrobisz z nich przydatny gadżet
Z pestek owoców, takich jak wiśnie, czereśnie, śliwki, morele czy nektarynki, można błyskawicznie i łatwo zrobić naturalny termofor . Będzie nadawał się do użycia zarówno na zimno, jak i na ciepło. Doskonale sprawdzi się jesienią i zimą, podczas chłodnych dni i nocy.
Pestki owoców doskonale nadają się do zrobienia takiego domowego termoforu . To dlatego, że świetnie przyjmują ciepło i długo je utrzymują. Wystarczy chwila, by z odpadków po owocach powstał naturalny “grzejnik”, który umili nam ponure dni i przysłuży się zdrowiu .
Jak przygotować termofor z pestek?
Przygotowanie domowego termoforu z pestek jest łatwe i każdy sobie z tym poradzi.
Składniki:
- pestki owoców, im drobniejsze, tym lepsze (ok. 100 - 200 gram),
- bawełniany woreczek (dostępne są w popularnych sklepach, takich jak Action czy Pepco).
Przygotowanie:
Pestki
dokładnie czyścimy
z resztek owoców i płuczemy. Wrzucamy do garnka z wodą i krótko przegotowujemy we wrzątku. Ostrożnie wyjmujemy je z garnka i zostawiamy do
całkowitego wysuszenia
. Gdy pestki będą już suche, wsypujemy je do woreczka. Woreczek starannie i mocno zszywamy. Zaszyty woreczek z pestkami należy uprać w
pralce
w temperaturze 30 stopni, bez użycia sztucznych płynów i proszków do prania lub
tylko z dodatkiem naturalnych detergentów
. Po upraniu zostawiamy w miejscu, w którym woreczek będzie mógł wyschnąć jak najszybciej. Gotowe!
Jak używać termoforu z pestek?
Aby ogrzać termofor z pestek , możesz użyć dowolnego, bezpiecznego źródła ciepła. Można położyć go na kaloryferze, włożyć na krótko (do 1,5 minuty) do mikrofalówki lub do piekarnika na kilka minut. Termofor pozostanie ciepły przez ok. 1,5 godziny.
Gorący termofor z pestek pomoże na:
- bóle brzucha,
- bóle miesiączkowe
- bóle zatok,
- bóle mięśni i stawów,
- dolegliwości neurologiczne i reumatyczne,
- zmarznięte dłonie i stopy
Termofor z pestek można też ochłodzić , bo pestki równie dobrze utrzymają niską temperaturę. W tym celu włóż go do zamrażalnika na ok. 30 - 45 minut.