Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Niewidoma 99-latka zdradziła swoje marzenie. "Reakcja natychmiastowa"
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 20.05.2024 15:06

Niewidoma 99-latka zdradziła swoje marzenie. "Reakcja natychmiastowa"

Dłonie kobiety
Fot. Canva/Rido

Poruszającą historią 99-letniej pani Aldony podzieliła się krakowska fundacja działająca na rzecz seniorów. Pani Aldona, krakowianka, która jakiś czas temu straciła wzrok, miała jedno wielkie marzenie. Chciała jeszcze raz pójść do teatru. Reakcja była bardzo szybka.

Pani Aldona: największa fanka teatru

Historię pani Aldony opisała fundacja “Bajka o babci i dziadku”, która pomaga seniorom spełniać małe i duże marzenia.

Pani Aldona urodziła się w roku 1925. Już za kilka miesięcy będzie obchodzić swoje setne urodziny. Całe życie pracowała jako bibliotekarka. Co więcej, sama poświęcała się dla osób schorowanych i samotnych. Przez 20 lat była wolontariuszką w hospicjum.

Pani Aldona ma wszechstronne zainteresowania, ale to teatr był zawsze najbliżej jej serca. Pierwszy raz była w Teatrze Słowackiego w Krakowie w 1938 roku na tzw. “Porankach w Teatrze”. Jako mała dziewczynka odkładała swoje kieszonkowe, bo zbierała na bilety.

Projekt bez nazwy - 2024-05-20T143534.268.jpg
Fot. Canva/Pixelshot

Wszystko przerwał wybuch II wojny światowej. Musiała pod przymusem wyprowadzić się z miasta, ale po wojnie wróciła do swojego ukochanego Krakowa. Mieszka tu do dziś. I nadal tak samo mocno kocha teatr.

Niestety, jakiś czas temu pani Aldona straciła wzrok. Mimo wielkich trudności codziennego życia, stara się nie tracić pogody ducha. I ma jedno wielkie marzenie.

"Mówią mi, że muszę być silna". Na żałobę nie ma cudownej pigułki [ROZMOWA] Wnuczka sprowadza koleżanki z klasy na obiady. "To mnie przerasta"

Wielkie marzenie, które tylko wydaje się skromne

Pani Aldona marzyła o wizycie w teatrze. Chciała wrócić do swojej wielkiej miłości. Ze względu na zdrowie i sytuację materialną było to jednak niezwykle trudne.

Chciała jeszcze raz poczuć tą atmosferę. I choć w związku ze swoją niepełnosprawnością nie zobaczy już spektaklu, to - jak sama mówi - "będzie w stanie to sobie wyobrazić, usłyszeć i poczuć".

O jej historii dowiedziała się fundacja "Bajka o babci i dziadku" z Krakowa, która na co dzień pomaga dojrzałym osobom spełnić marzenia.

Natychmiastowa reakcja teatru z Krakowa

Dzięki pracownikom fundacji o marzeniu pani Aldony dowiedział się z kolei Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Projekt bez nazwy - 2024-05-20T143706.198.jpg
Fot. Mach240390/Wikimedia Commons

Fundacja rozmawiała z przedstawicielem Teatru im. Juliusza Słowackiego, który zapewnił, że z przyjemnością spełni marzenie pani Aldony. 99-latka otrzyma upragnione bilety na spektakl, a szczegóły są już ustalane.

Wiadomo już, że spektakl, na którym pojawi się pani Aldona, odbędzie się w czerwcu.