Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Obniż ciśnienie bez leków. Wystarczą 3 poranne nawyki
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 29.02.2024 18:06

Obniż ciśnienie bez leków. Wystarczą 3 poranne nawyki

Obniżenie ciśnienia
Fot. CanvaPro

Coraz więcej osób choruje na nadciśnienie. Chociaż w dobie zaawansowanej farmakoterapii obniżenie ciśnienia nie jest to problemem, warto znać rozwiązania, które pomogą zrobić to bez leków. Dzięki tym 3 porannym nawykom zaczniecie dzień znacznie lepiej, a wasze wyniki poprawią się diametralnie. Jeśli chcecie zaskoczyć waszego lekarza prowadzącego, koniecznie wypróbujcie te porady.

Nadciśnienie tętnicze jako choroba cywilizacyjna

Nadciśnienie tętnicze staje się coraz bardziej powszechną chorobą nie tylko w gronie emerytów. Stres, zła dieta oraz używki powodują, że coraz więcej osób boryka się z tą przypadłością.

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia z 2023 roku, już co trzecia osoba na świecie zmaga się z problemami z ciśnieniem. Najbardziej na omawiane dolegliwości są narażone osoby po 65. roku życia, aczkolwiek zauważa się, pacjenci zgłaszają się do lekarza z problemami ze zdrowiem w coraz młodszym wieku.

Nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do bardzo wielu poważnych konsekwencji. Wśród nich wymienia się między innymi zwiększone ryzyko udaru mózgu, czy zawału serca.

Obniżenie ciśnienia 2.png
Fot. CanvaPro
Przebiegł maraton w wieku 100 lat. Wyznał tajemnice swojego stanu Ma 85 lat i wciąż koncertuje. Nagrania DJ Wiki biją rekordy popularności

Te poranne nawyki obniżą twoje ciśnienie

Naukowcy podają, że w leczeniu i profilaktyce nadciśnienia tętniczego kluczowe znaczenie ma zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Wśród istotnych zmian w tym zakresie wymienić można dwa główne aspekty.

Pierwszym z nich jest obalenie mitu na temat spożywania kawy. Badania udowodniły, że „mała czarna” korzystnie wpływa na pracę serca i układu krążenia, a nawet sprzyja długowieczności, o czym doskonale wiedzą mieszkańcy „niebieskich stref”.

Kolejnym aspektem jest medytacja zaraz po przebudzeniu. Praktyka ta pozwala na znaczące obniżenie ciśnienia krwi ze względu na motywowanie naszego ciała do wytwarzania większej ilości tlenku azotu, który odpowiada za poszerzanie naczyń krwionośnych. Dosłownie 5 minut porannej medytacji znacząco wpłynie na wasze ciśnienie krwi.

ZOBACZ TAKŻE: Dożyła ponad 100 lat dzięki temu nawykowi. W jej regionie to norma

Przez te produkty masz problemy z ciśnieniem

Ostatni nawyk, który umożliwi wam obniżenie ciśnienia za pomocą naturalnych metod, ponownie łączy się ze zbilansowaną dietą. Dietetycy od lat alarmują, że nadmierne spożywanie cukru oraz soli znacząco zwiększa ryzyko powstania nadciśnienia tętniczego.

Chociaż składników tych nie trzeba całkowicie eliminować z diety, śniadanie „ciśnieniowców” w dużej mierze powinno składać się z owoców, warzyw, a także produktów takich jak jogurty naturalne, czy produkty pełnoziarniste, a nie słodkich bułek, przepitych w pośpiechu colą.

Jak widzicie, wprowadzając do swojej codziennej rutyny te proste nawyki, znacząco poprawicie swoje zdrowie. Gorąco zachęcamy was do wypróbowania powyższych zaleceń i podzielenia się z nami w komentarzach, jak bardzo poprawiły się dzięki temu wasze wyniki badań oraz ogólne samopoczucie.

Obniżenie ciśnienia 3.png
Fot. CanvaPro