Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Poznajesz tę dziewczynę ze zdjęcia z PRL? Dziś jest bardzo znaną piosenkarką
Sara Karmańska
Sara Karmańska 22.04.2024 14:50

Poznajesz tę dziewczynę ze zdjęcia z PRL? Dziś jest bardzo znaną piosenkarką

Izabela Trojanowska
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Tę piosenkarkę i aktorkę znają dziś wszyscy. Ostatnio oczarowała wszystkich nową piosenką, a także nowym wizerunkiem i widowiskową zmianą fryzury. Poznajecie ją na zdjęciach z młodości?

Izabela Trojanowska zrobiła spektakularną karierę

Izabela Trojanowska, bo to ona jest dziewczyną ze zdjęcia, zasłynęła takimi utworami jak “Wszystko, czego dziś chcę” i “Tyle samo prawd ile kłamstw”. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1970 roku.  Na przestrzeni lat wydała siedem albumów studyjnych, a jej utwory doczekały się licznych coverów innych wykonawców. 

Jej kariera naprawdę wielkiego rozpędu pod koniec lat 70. Wówczas zaczęła rozwijać się aktorsko, równolegle do kariery muzycznej. Gwiazda jest dobrze znana fanom telewizji. W 1997 roku zadebiutowała bowiem w serialu “Klan”, w którym wciela się w jedną z głównych ról. Aktorka i piosenkarka przez kilka lat pełniła także rolę jurorki w programie “The Voice Senior”.

Krzysztof Rutkowski zdradza sekrety fryzury. Myśli o zmianie? Halina Frąckowiak przed laty wywołała skandal. Poszło o jej sukienkę

Wzierunek Izabeli Trojanowskiej zachwycał i oburzał

W latach 80. wizerunek Izabeli Trojanowskiej wzbudzał liczne kontrowersje. Piosenkarka zdecydowała się zerwać z wyglądem grzecznej dziewczynki i zaczęła stylizować się na femme fatale. Wówczas nosiła krótko ścięte włosy i postrzępioną grzywkę. Całości jej wizerunku dopełniał mocny makijaż i ubrania inspirowane nową falą

Prawie z dnia na dzień stałam się rozpoznawalna. To było dla mnie całkowite zaskoczenie – ta popularność nie tylko muzyczna, ale też wizerunkowa. Zdarzało się, że mijałam na ulicy dziewczyny perfekcyjnie wystylizowane na mnie, a ja w tym czasie, często nieumalowana, przemykałam obok nich do pracy niezauważona. Czułam się wówczas dumna, widząc te dziewczyny zainspirowane moją fryzura, idące stanowczym krokiem, z ostrym makijażem. Cieszyłam się, że coś może po mnie zostanie. Chociaż w najśmielszych marzeniach nie przypuszczałam, że moja muzyka i image przetrwają do dziś – powiedziała w rozmowie z Leszkiem Gnoińskim, która stanowiła kanwę dla biografii “Trojanowska”.

ZOBACZ TEŻ: Maryla Rodowicz mówi o młodym kochanku. Zdradziła, ile powinien mieć lat

Izabela Trojanowska w młodości

Dziś Izabela Trojanowska jest znana ze swojego gustownego wizerunku, któremu jest wierna już od dawna. Aktorka i piosenkarka lubi eksperymentować ze swoimi włosami, zmieniając kolory i cięcia - ostatnio wróciła do fryzury sprzed lat: tzw. mulletu, który znów stał się modny.

Na poniższych zdjęciach z młodości aż ciężko ją poznać. Młodziutka wokalistka była definicją naturalności – na próżno szukać u niej makijażu, który nieodłącznie towarzyszył Izabeli Trojanowskiej podczas lat kariery.

Izabela Schuetz Trojanowska, Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe 1.jpg
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Izabela Schuetz Trojanowska, Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe 2.jpg
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Izabela Schuetz Trojanowska, Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe 3.jpg
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe