Silver.Lelum.pl > Gwiazdy Prl

Gwiazdy Prl

Izabela Trojanowska
22.04.2024 14:50 Poznajesz tę dziewczynę ze zdjęcia z PRL? Dziś jest bardzo znaną piosenkarką

Tę piosenkarkę i aktorkę znają dziś wszyscy. Ostatnio oczarowała wszystkich nową piosenką, a także nowym wizerunkiem i widowiskową zmianą fryzury. Poznajecie ją na zdjęciach z młodości?

katarzyna dowbor
03.02.2021 23:20 Katarzyna Dowbor w młodości zachwycała urodą. Ciężko oderwać od niej wzrok

Katarzyna Dowbor w młodości zachwycała urodą tak samo, jak dziś! Prowadząca Nasz Nowy Dom słynęła ze swojej bujnej, rudej fryzury i od zawsze wzbudzała podziw swoją urodą. Co więcej, po starych zdjęciach widać, że prawie w ogóle się nie postarzała! Czas jest dla niej wyjątkowo łaskawy. Katarzyna Dowbor to jedna z najbardziej lubianych gwiazd telewizji. Od lat pomaga ludziom, którzy naleźli się w trudnej sytuacji życiowej w swoim programie Nasz Nowy Dom. Jej praca jest doceniana przez widzów, którzy uwielbiają oglądać program. Chociaż obecnie dziennikarka znana jest właśnie z produkcji Polsatu, w telewizji obecna jest już od wielu lat. Jak wyglądała Katarzyna Dowbor kiedyś?

25.01.2021 09:19 Marta Mirska była wielką polską piosenkarką. Zmarła w samotności

Marta Mirska, wtedy jeszcze Alicja Nowak, to wybitna polska piosenkarka i skandalistka. Dzisiaj mija dokładnie 80 lat od dnia, w którym artystka wygrała konkurs dla młodych talentów i została gwiazdą jednego z najpopularniejszych kabaretów w Wilnie. 15 listopada 1991 roku zmarła w biedzie i zapomnieniu. Piosenkarka Marta Mirska po wojnie zyskała sławę królowej polskiej piosenki i pierwszej skandalistki PRL-u. Szczyt jej popularność przypadł na lata 40. i 50. ubiegłego stulecia. Kto dzisiaj nie kojarzy piosenki Pierwszy siwy włos, która była jej największym hitem?

dziewczyna
15.02.2020 12:52 Teresa Tuszyńska miała szansę na międzynarodową karierę. Ikona PRL-u przeszła dramatyczne chwile, świat o niej zapomniał

Dziewczyna urodzona w Warszawie miała przed sobą szansę na międzynarodową karierę, a drzwi najlepszych reżyserów stały przed nią otworem. Była jedną z największych gwiazd PRL-u, ale ostatnie chwile spędziła z dala od zainteresowania mediów. Jej postać do dziś jest zagadkowa. Teresa Tuszyńska zaczęła występować jeszcze jako młoda dziewczyna, twórcy ją uwielbiali. Jej uroda, pewność siebie i niezwykły talent były przepustką do wielkiego świata. Zagrała w kilku kultowych polskich i czechosłowackich filmach. Niestety, jej życie zakończyło się tragicznie. Aktorka zmarła w wieku 55 lat.

maria probosz
05.02.2020 15:22 Śmierć polskiej aktorki Marii Probosz do dziś jest zagadką. Przeszła trudne chwile

Maria Probosz: śmierć uwielbianej polskiej aktorki do dziś jest zagadką. Piękna blondynka była prawdziwą seksbombą lat 80. Pomimo sukcesów w zawodzie nie miała łatwego życia i przeszła trudne chwile, o których nie było wiadomo szerszej publiczności. Blondwłosa piękność przez 15 lat swojej intensywnej kariery wystąpiła w 40 filmach i rozebrała się aż w 34. Uważana za prawdziwą seksbombę aktorka przez wielu niestety została zaszufladkowana jako piękność, która nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Tymczasem Maria Probosz marzyła o dużo ambitniejszych rolach. Czy to dlatego zakończyła swoją karierę w latach 90? Maria Probosz: śmierć aktorki zaskoczyła wszystkich. Do tej pory nieznane są dokładne przyczyny, a dookoła odejścia gwiazdy narosło wiele teorii.

Michał Szpak
19.01.2020 18:50 10 najsłynniejszych prezenterek PRL. Widzowie je kochali, czym się dziś zajmują?

Telewizja to medium, które towarzyszy nam od dziesięcioleci. Forma, w jakiej prezentowane są wiadomości, nie zmieniła się diametralnie na przestrzeni dekad. Zmienił się ustrój i prezenterki. Czym zajmują się dziś legendy PRL? PRL to czas, w którym telewizja w Polsce jeszcze raczkowała. Wraz z nią rosły legendy, które widzowie pamiętają do dziś. Wiele z gwiazd czasów poprzedniego ustroju jest aktywna zawodowo po dziś dzień. Czym dziś zajmują się prezenterki, które święciły największe sukcesy w czasach PRL?

beata tyszkiewicz
14.01.2020 17:09 Mama Beaty Tyszkiewicz była dla niej bohaterką. Zawdzięcza jej wiele, choć nie zawsze było im łatwo

Beata Tyszkiewicz miała bardzo bliski kontakt ze swoją mamą. Przyznaje, że to dzięki niej jest tak silną kobietą. Aktorka ostatnio zdecydowała się opowiedzieć o swoich relacjach z mamą oraz o swoich własnych dzieciach. Była fantastyczna, nadzwyczajna – wspomina matkę aktorka. Relacja z własną matką to jedna z najważniejszych relacji w życiu kobiety, której to kształtuje się charakter i osobowość. Beata Tyszkiewicz: mama zajmowała szczególne miejsce w jej życiu i wpłynęła na to, jak sama zaczęła postępować, będąc już dorosłą kobietą. Gwiazda w szczerym wywiadzie wspomina mamę i opisuje swoje relacje z dziećmi i wnukami.

zbigniew wodecki
11.01.2020 21:59 Zbigniew Wodecki miał wielkie serce. Gdy kiedyś bezdomna poprosiła go o pieniądze, zrobił wspaniałą rzecz

Zbigniew Wodecki słynął z uprzejmości i bezinteresownej chęci pomocy innym. Znajomi i fani artysty mogą godzinami opowiadać historie na temat jego wspaniałomyślności i hojności. Podczas jednej z jego podróży po Polsce zaczepiła go bezdomna i poprosiła o pieniądze. Wtedy bez wahania zrobił dla kobiety coś wspaniałego! Nie jest tajemnicą, że Zbigniew Wodecki zarabiał krocie na swoim talencie. Jego przeboje znają wszyscy Polacy, a wielu z nich pojawiało się na licznych koncertach muzyka i jurora Tańca z Gwiazdami. Okazuje się, że niektórzy fani znali go także jako dobroduszną i ciepłą osobę.

polka
08.01.2020 10:32 Polka zachwyciła świat w konkursie Miss Universe w 1958 roku. Alicja Bobrowska była barwną postacią PRL

Polka o niezwykłej urodzie podbiła Amerykę i zachwyciła resztę świata w konkursie Miss Universe w 1958 roku. Alicja Bobrowska była barwną postacią PRL, a jej niezwykły talent i urok zostały docenione w teatrze i telewizji. Miała przed sobą szansę na międzynarodową karierę, jednak wybrała miłość. Alicja Bobrowska to pierwsza Polka, która została doceniona w konkursie Miss Universe. Jako skromna studentka aktorstwa nie spodziewała się, że czeka ją ogromny sukces i zainteresowanie ze strony całego krajowego i amerykańskiego środowiska artystycznego. Niestety, jej kariera trwała zaledwie kilkanaście lat.

Krystyna Loska i Jan Banaś
05.01.2020 13:18 Ile lat ma Krystyna Loska? Dziś prezentuje się równie wspaniale

Ile lat ma Krystyna Loska? Dziś wciąż zachwyca naturalnym wdziękiem oraz pogodą ducha. Prezentuje się równie wspaniale, co w latach swojej kariery. Będziecie pod wrażeniem, jak łaskawie potraktował ją czas. Na pewno nie zgadniecie, w jakim wieku jest legendarna dziennikarka TVP?! W czasach PRL legendarna prezenterka wyróżniała się wśród koleżanek z pracy. Utalentowana, zawsze perfekcyjnie przygotowana i obdarzona sporym poczuciem humoru, potrafiła bez trudu zjednać sobie widzów. Chociaż przeszła już na emeryturę, wciąż można spotkać ją, gdy towarzyszy córce podczas oficjalnych wyjść. Za każdym razem zaskakuje wszystkich młodzieńczym wyglądem. Ile lat ma Krystyna Loska? Dziś wygląda jak milion dolarów.

krzysztof krawczyk: pola raksa
05.01.2020 10:35 Krzysztof Krawczyk o Poli Raksie: „Była pierwszą kobietą, która zawróciła mi w głowie”

Krzysztof Krawczyk wyznał w wywiadzie dla Playboya, że Pola Raksa był jego pierwszą miłością! Piękna aktorka zawróciła w głowie niejednemu mężczyźnie, gdy odgrywała rolę Marusi w Czterech Pancernych. – Była pierwszą kobietą, która zawróciła mi w głowie — wyznaje muzyk. Wokalista ma za sobą bardzo bujne życie towarzyskie i uczuciowe. Krzysztof Krawczyk wyznał jednak, kto był pierwszą osobą, która zdobyła jego serce – Pola Raksa okazała się pierwszą miłością artysty! Czy uczucie miało szansę rozkwitnąć?

Ewa Demarczyk
19.12.2019 11:11 Ewa Demarczyk dziś zachwyca równie mocno. Gwiazda zniknęła nagle w 1999 roku

PRL był dla niej wyjątkowym czasem. Zaczynała w studenckim kabarecie, a karierę kończyła jako jedna z największych Polskich gwiazd. Z życia publicznego zniknęła nagle w 1999 roku, ale jej historia zachwyca do tej pory. Co dziś dzieje się z Ewą Demarczyk? Jedna z wielkich gwiazd PRL porzuciła karierę, choć miała przed sobą szansę na jeszcze większą sławę i pieniądze. Fani do chwili obecnej wspominają jej niezapomniane występy i nietuzinkową osobowość. Współpraca z nią nie była łatwa, ale efekty przechodziły najśmielsze oczekiwania.

maryna
14.12.2019 13:15 Maryna z „Janosika” była prawdziwą gwiazdą. Mężczyźni za nią szaleli, co robi dziś piękna aktorka?

Janosik zrobił z Ewy Lemańskiej prawdziwą gwiazdę. Marzyli o niej wszyscy mężczyźni, a jej urodę, talent, wdzięk i klasę doceniały również kobiety. Jak potoczyła się kariera pięknej Maryny z serialu? Gwiazdy seriali sprzed lat do dziś budzą ogromne zainteresowanie. Jedną z takich postaci jest Ewa Lemańska. Janosik był przełomowym momentem w jej aktorskiej karierze, jednak jak twierdzi ona sama, stała się aktorką jednej roli. Jak potoczyły się dalsze losy Ewy Lemańskiej po emisji ostatniego odcinka?

podróż za jeden uśmiech
08.12.2019 17:53 Wszyscy uwielbiali Poldka z „Podróży za jeden uśmiech”. Jak wygląda dziś Henryk Gołębiewski?

Podróż za jeden uśmiech stała się ponadczasowym przebojem. Polski czarno-biały serial telewizyjny dla dzieci i młodzieży jest w szczególności popisem aktorskim Henryka Gołębiewskiego. Co dziś dzieje się z aktorem, który podbił serca widzów? Henryk Gołębiewski zapowiadał się na bardzo utalentowaną gwiazdę. Jego kariera jednak w pewnym momencie została przerwana. Jednym z powodów załamania aktora było jego uzależnienie.

Jak naprawdę nazywała się Violetta Villas? Imię gwiazdy nie było tak spektakularne
26.11.2019 22:08 Violetta Villas miała mnóstwo sekretów. Co artystka ukrywała przed całym światem?

Sekrety największej polskiej diwy muzyki estradowej i operetki są naprawdę intrygujące. A tajemnic artystka miała naprawdę wiele! Co Violetta Villas ukrywała przed całym światem? Tajemnice gwiazdy, które po latach wyszły na jaw – i te, które nadal pozostają wielką niewiadomą. Postać Violetty Villas to kopalnia ciekawostek. Wizerunek piosenkarki był bardzo oryginalny i nie do podrobienia przez kogokolwiek. Trudno wyobrazić ją sobie w stroju innym niż spektakularna balowa suknia i wieczorowe rękawiczki. Do tego burza blond loków zazwyczaj nakryta spektakularnym kapeluszem. Czy ta bujna fryzura miała prawo być naturalna? Czego jeszcze nie wiecie o Violetcie Villas?

dziewczyna
23.11.2019 14:02 Teresa Tuszyńska miała szansę na międzynarodową karierę. Ikona PRL-u przeszła dramatyczne chwile, świat o niej zapomniał

Aktorka urodzona w Warszawie miała przed sobą szansę na międzynarodową karierę, a drzwi najlepszych reżyserów stały przed nią otworem. Była jedną z największych gwiazd PRL-u, ale ostatnie chwile spędziła z dala od zainteresowania mediów. Jej postać do dziś jest zagadkowa. Teresa Tuszyńska zaczęła występować jeszcze jako nastolatka, twórcy ją uwielbiali. Jej uroda, pewność siebie i niezwykły talent były przepustką do wielkiego świata. Zagrała w kilku kultowych polskich i czechosłowackich filmach. Niestety, jej życie zakończyło się tragicznie. Aktorka zmarła w wieku 55 lat.

violetta villas: opiekunka
21.11.2019 16:58 Włosy Violetty Villas były jej najpilniej strzeżonym sekretem. Do końca życia nie zdradziła o nich prawdy

Włosy Violetty Villas od zawsze wzbudzały zachwyt. Diva poświęcała całe godziny, by pielęgnować swoje niezwykle długie blond kosmyki. Ponoć przez ich długość i gęstość suszyła je nawet trzy godziny! W jaki sposób dbała o swoją legendarną fryzurę? Sekrety urody najsłynniejszej divy polskiej sceny muzycznej do dziś wzbudzają ciekawość. Włosy Violetty stały się prawdziwą legendą, podobnie jak sama piosenkarka. W jaki sposób je pielęgnowała? Wymagało to od niej wiele wysiłku.

bożena marki
19.11.2019 19:47 Bożena Marki to zapomniana gwiazda TVP. Jedno wystąpienie przekreśliło jej karierę na zawsze

TVP: Bożena Marki to dawna, tragiczna gwiazda stacji. Zaczynała karierę w telewizji w połowie lat 70, jednak jedno wystąpienie na wizji zmieniło jej życie o 180 stopni. Nawet po jej śmierci, Telewizja Polska nie wspomniała o niej ani słowem. Jaki był powód zapomnienia dziennikarki? Spikerka, o której dziś niewielu pamięta, swego czasu odegrała bardzo znaczącą rolę w polskiej telewizji. Nie planowała kariery w mediach, a w telewizji znalazła się przypadkiem. Bożena Marki przez krótki czas była prawdziwą gwiazdą, jednak jeden występ w TVP zmienił całe jej życie.

zespół
08.11.2019 19:15 Zespół założony na szkolny apel stał się międzynarodową sensacją. Piosenki Filipinek śpiewali wszyscy

Zespół, który pod koniec lat 50 został założony na potrzeby szkolnego apelu, stał się międzynarodową sensacją i jest uważany za pierwszy girlsband w Europie. Piosenki Filipinek znali wszyscy, a młode piosenkarki występowały na całym świecie. Czym zajęły się po zakończeniu muzycznej kariery? O sukcesie polskich Filipinek pisał nawet amerykański Billboard. Zespół miał powstać na chwilę, ale szybko okazało się, dziewczyny ze szczecińskiego technikum handlowego mają szansę na wielką karierę. Po kilku latach mówił o nich cały świat, a ich przeboje są lubiane do dziś.

choroba
02.11.2019 20:01 Nina Gocławska była gwiazdą PRL-u. Porzuciła karierę, by opiekować się schorowanym mężem

Choroba męża zmusiła Ninę Gocławską do porzucenia kariery. Mogła być jedną z największych gwiazd lat osiemdziesiątych, ale wolała skupić się na ukochanym. Spędzałam przy jego łóżku całe dni – opowiadała. Nina Gocławska była uwielbiana przez wielu Polaków w latach osiemdziesiątych. Zyskała sławę jako pani Małgosia w Piękni i wspaniali oraz wystąpiła w serialu 07 zgłoś się. Nagle zniknęła ze świata rozrywki, a powodem dla porzucenia kariery była choroba męża. Co się stało z Niną Gocławską?

24.10.2019 21:24 Jak naprawdę nazywała się Violetta Villas? Prawdziwe imię gwiazdy nie było tak spektakularne, jak jej kariera

Jak naprawdę nazywała się Violetta Villas? Życie legendarnej piosenkarki pełne jest nieodkrytych sekretów. Jej prawdziwe imię nie było tak spektakularne, jak jej kariera! Violetta Villas zapisała się w historii polskiej muzyki jako diwa z niepowtarzalnym głosem, który zachwycił nie tylko Polaków, ale i resztę świata. Tajemnicza artystka skrywała wiele tajemnic, a jedną z nich było jej prawdziwe imię. Jak naprawdę nazywała się Violetta Villas?

07.09.2019 17:36 Była gwiazdą TVP, Polacy jednak nie wybaczyli jej jednej rzeczy. Co się stało z Ireną Falską?

TVP zrobiło z niej wielką gwiazdę, ale po kilku latach pracy Polacy ją znienawidzili. Niegdyś wróżono jej wielką sławę, a jej potencjał dostrzegł sam wybitny aktor Aleksander Zelwerowicz. Co się stało z Ireną Falską? Irena Falska należała do największych gwiazd powojennej Polski. Zaczynała w radiu, a gdy trafiła do telewizji, pokochały ją miliony widzów. Niestety, po pewnym czasie została uznana za twarz propagandy i straciła w oczach Polaków.

ile zarabia nina terentiew
02.09.2019 17:18 Irena Dziedzic i Nina Terentiew nie lubiły się? Miały ze sobą rywalizować

Irena Dziedzic była królową polskiej telewizji. Uszczypliwi twierdzą, że wszystko się zmieniło, kiedy do biznesu dołączyła Nina Terentiew. Panie podobno nie lubiły się od samego początku, a narastający konflikt zmienił życie obu kobiet. Widzowie albo ją uwielbiali, albo nienawidzili. Ci pierwsi doceniali za profesjonalizm i elegancję, ci drudzy zarzucali wzbudzanie strachu w odbiorcach i rozmówcach. Irena Dziedzic była nazywana „królową telewizji”. Kiedy Nina Terentiew zaistniała w telewizji, Dziedzic mogła poczuć się zagrożona.

anna dymna mąż
01.03.2019 15:43 Mąż Anny Dymnej zmarł w tajemniczych okolicznościach. Był jej wielką miłością

Anna Dymna: mąż aktorki był jej wielką miłością i najlepszym przyjacielem. Niestety, mężczyzna zmarł w tajemniczych okolicznościach. Co się stało? Wokół tej historii narosło wiele niepokojących teorii, które przytacza portal fakt.pl. To jedna z najpiękniejszych, ale zarazem najsmutniejszych historii miłosnych w polskim show-biznesie. Anna Dymna: mąż był jej wielką miłością i mentorem. Byli nierozłączni aż do tragicznej śmierci mężczyzny. Odszedł zupełnie niespodziewanie, pozostawiając aktorkę w głębokiej żałobie. Co się stało? To tajemnicza sprawa.