Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Najmodniejsze fryzury 2024 roku. Odejmują lat i zmieniają owal twarzy
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 02.03.2024 18:02

Najmodniejsze fryzury 2024 roku. Odejmują lat i zmieniają owal twarzy

Fryzura
Fot. CanvaPro

Niezależnie od wieku, każdy z nas chce czuć się pięknie. Co innego, jak nie fryzura może diametralnie zmienić prezencje człowieka? Szczególnie dobrze tematykę tę znają kobiety. Jeśli zastanawiacie się, jakie są najmodniejsze fryzury 2024 roku, koniecznie zapoznajcie się z tymi poradami. Zamiast konkretnych cięć i upięć styliści poszli o krok dalej.

To klucz do pięknych i zdrowych włosów

Po 50. roku życia warto zdecydować się na metamorfozę swojej fryzury, ponieważ włosy stają się cieńsze i nieco przerzedzone. Wiele pań po tym odważnym kroku z dumą stwierdza, że utrzymanie nienagannej, krótkiej fryzury, jest zwyczajnie prostsze i mniej czasochłonne, niż dbanie o długie pasma.

Zanim jednak przedstawimy wam najmodniejsze fryzury, przypomnimy wam fundamenty nieskazitelnych stylizacji. Nawet najmodniejsze cięcie będzie kiepsko prezentowało się na nierozczesanych, zaniedbanych włosach.

Dlatego też starajcie się używać dobrych odżywek i szamponów do włosów. Podczas mycia głowy, nie pocierajcie zbyt mocno włosów, gdyż może to niszczyć łuski. Ponadto unikajcie gorącego nawiewu suszarki i zawsze rozczesujcie swoje włosy. Te proste kroki gwarantują wam, że niezależnie od wybranej fryzury, wasze włosy będą prezentowały się niesamowicie.

Wzmacnia odporność i zwalcza choroby. To mój patent na zdrowie Obniż ciśnienie bez leków. Wystarczą 3 poranne nawyki

Postaw na naturalność i odkryj siebie na nowo

Drogie Panie, nie tylko styliści wiedzą, że z biegiem lat nasze ciało ulega procesom starzenia się. Zamiast usilnie kryć wszystkie siwe pasma za tonami farb i szamponetek, możecie wykorzystać naturalną siwiznę włosów na swoją korzyść.

Pozwoli wam to nie tylko nieco przyoszczędzić na usługach fryzjerskich, ale także sprawi, że wasze włosy staną się silniejsze. Musicie wiedzieć, że nadmierna koloryzacja włosów nie sprzyja poprawie ich kondycji.

Spójrzcie tylko na te inspiracje. Wystarczy nieco inaczej zaczesać włosy, niebanalnie je upiąć, czy zafarbować tylko niektóre pasma, aby przykuć uwagę płci przeciwnej oraz cieszyć się z zazdrosnych spojrzeń koleżanek.

ZOBACZ TAKŻE: Ma 94-lata. Wstydliwy problem przysporzył mu kłopotów

Te fryzury odmłodzą was o kilka lat

Jeśli jednak chcecie, aby nowa fryzura nieco was odmłodziła, zaufajcie poradom stylistów. Zalecają oni, aby unikać zbyt krótkich fryzur. Przycięcie włosów zbyt blisko głowy może odsłonić zmarszczki w okolicach szyi. Z kolei nieco dłuższe fryzury, na przykład do ramion, nie tylko maskują ten problem, ale także korzystnie podkreślają rysy twarzy.

Jeśli lubicie kolorowe stylizacje, to świetnie. Delikatne refleksy na włosach sprawią, że wasza fryzura będzie wyglądała świeżo, lekko i młodzieńczo.

Unikajcie jednak krótkich grzywek, które odsłaniają czoło i podkreślają jego niedoskonałości. Fryzjerzy zalecają także unikanie sztywnych fryzur. Zbyt duża ilość produktów do stylizacji sprawia, że włosy stają się nienaturalnie ciężkie i sztywne. Zdecydowanie postawienie na naturalność odejmie wam więcej lat, niż fantazyjne upięcie, które trzyma się na tonie lakieru do włosów.