Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Robię to z okolicą oczu niemal codziennie. Efekt zachwyca
Julia Bogucka
Julia Bogucka 27.02.2024 13:25

Robię to z okolicą oczu niemal codziennie. Efekt zachwyca

Oko
Fot. CanvaPro

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Wraz z wiekiem obserwujemy, jak ich okolice się zmieniają. Są to nieuchronne procesy, ale istnieją metody, aby nieco je spowolnić. Warto zacząć od drobnych modyfikacji w nawykach i obserwować postępy. Jest jednak jeden genialny sposób, który zajmie wam zaledwie kilka minut dziennie, a będzie miał zbawienny wpływ na wygląd oczu.

Dlaczego mamy zmarszczki wokół oczu?

Wraz z wiekiem elastyczność i jędrność naszej skóry się zmniejsza. Jest to spowodowane spowolnieniem produkcji włókien kolagenowych. Niektóre obszary naszego ciała są szczególnie delikatne, a należą do nich również okolice oczu. Powłoka je chroniąca jest niezwykle cienka oraz narażona na wyjątkowo duży wysiłek. Ma to związek z mruganiem i innymi elementami ludzkiej mimiki twarzy.

Powieka traci również elementy tkanki tłuszczowej, przez co może zacząć bardziej opadać. Problemem może być również zwiotczenie skóry, co powoduje wrażenie, że jest jej zwyczajnie zbyt dużo. Upływ lat możemy zauważyć nie tylko na naszych powiekach, ale również w samych oczach. Te z wiekiem coraz głębiej się osadzają i zmieniają kształt na bardziej okrągły.

Oko 2.png
Fot. CanvaPro
Zmianę czasu przypłaciła zdrowiem. Zaczęło się od rozdrażnienia Niesłychane zalety spacerowania. Te nawyki zmienią twoje życie

Twoje oko ci za to podziękuje

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy spowolnić proces starzenia się okolic naszych oczu. Nie są one zbyt wymagające ani czasochłonne, należy jednak wyrobić w sobie kilka dobrych nawyków. Za niewielką cenę możemy sprawić, że nasze oczy będą wyglądały młodo i świeżo. 

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia, gdyż odwodniony organizm daje to po sobie poznać. Warto również dbać o dobrą jakość snu i korzystać z kremów z filtrem.

Innym sposobem jest wprowadzenie do swojej codziennej pielęgnacji kosmetyków z odpowiednimi składnikami. Skóra dojrzała wokół oczu wymaga przede wszystkim kompleksowego nawilżenia i ujędrnienia, w czym doskonale pomogą środki mające w składzie kwas hialuronowy, aloes lub mleko. Zakup lub samodzielne wykonanie maseczek zawierających te składniki może niezwykle pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej skóry.

ZOBACZ TAKŻE: Jak schudnąć po 50-tce? Te produkty Ci w tym pomogą

Te działania pomogą ci odmłodzić oko

Nie są to oczywiście jedyne sposoby na to, aby pozytywnie wpłynąć na wygląd okolic naszych oczu. Jest jeszcze jedna czynność, której codzienne wykonywanie sprawi, że każdy da wam co najmniej kilka lat mniej, niż macie w rzeczywistości. Chodzi o przeprowadzanie delikatnych masaży powiek, co pobudzi tkanki do działania i złagodzi drobne zmarszczki. 

Aby poprawnie wykonać masaż okolic oczu, należy rozpocząć od wewnętrznego kącika górnej powieki i delikatnie, ale energicznie przemieszczać się w stronę zewnętrznego. Dobrze sprawdzą się koliste ruchy. Dolną powiekę potraktuj odwrotnie — od części zewnętrznej do wewnętrznej. Warto wzbogacić tego typu czynność ulubionym kremem nawilżającym lub okładem z plastrów ogórka, dzięki czemu okolice oczu będą dodatkowo odżywione.

Oko 2.png
Fot. CanvaPro