Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Wieś w Polsce jak z bajki. Odpoczniesz i podreperujesz zdrowie
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 12.06.2024 13:57

Wieś w Polsce jak z bajki. Odpoczniesz i podreperujesz zdrowie

Chochołów
fot. Aotearoa/www/commons.wikimedia.org CC0

To miejsce wygląda jak z innego świata. Klimatyczne drewniane domki w otoczeniu urokliwej przyrody to coś, co z pewnością musicie zobaczyć! Chochołów to niezwykła wieś nazywana "żywym skansenem". To idealne miejsce na letni relaks. Znajdziecie tu coś i dla ciała, i dla ducha.
  

W Chochołowie czas się zatrzymał. Musisz to zobaczyć!

Chochołów to niewielka wieś położona w województwie małopolskim, w dolinie Czarnego Dunajca, na wysokości ok. 750 m n.p.m., tuż przy granicy polsko-słowackiej. O jej niezwykłości nie świadczy jednak klimatyczne położenie, lecz... zabudowa. We wsi znajdują się bowiem drewniane domki, stylizowane na góralskie chaty, które przywodzą na myśl bajkową dolinę. To właśnie tak mogły mieszkać krasnale z "Królewny Śnieżki"!

Wszystkie domy zlokalizowane są na prawym brzegu Dunajca, wzdłuż drogi z Zakopanego przez Chochołów do Czarnego Dunajca, dzięki czemu trasa ta zyskała niepowtarzalny klimat. Czy może być coś piękniejszego niż mały domek z jasnego drewna dumnie wybijający się na tle gór? To widok, który z pewnością musisz zobaczyć!
 

Lubisz pracę w ogrodzie? Tej pozycji musisz unikać. Mocno obciąża kręgosłup Tyle kroków dziennie powinny robić osoby 50-tce. Łapiesz się w normie?

Relaks dla ciała i ducha. Chochołowskie termy przyciągają turystów

Wieś Chochołów przyciąga do siebie turystów spragnionych odpoczynku i oderwania się od codzienności. Zwłaszcza że oprócz nieziemskich widoków, niepowtarzalnych domków i urokliwych tras spacerowych, znajduje się tu największy kompleks termalny w Polsce.

Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Oprócz basenów są tu również jacuzzi z wodą termalną, a także strefy lecznicze z wodą siarczkową i solankową. Zanurzenie się w wodach bogatych w wiele korzystnych dla organizmu mikroskładników gwarantuje nie tylko relaks, ale i pełną regenerację. 

Zobacz też: TOP 10 najpiękniejszych jezior w Polsce. To idealne miejsca na wypoczynek
 

Atrakcje w okolicy Chochołowa. Gdzie możesz się wybrać?

Chochołów to z pewnością dobra propozycja na spędzenie wakacji dla wszystkich miłośników gór. Wieś znajduje się niedaleko Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie można dojechać w nieco ponad 30 minut. 

Co więcej, w sąsiednich miejscowościach, takich jak Witów czy Ciche znajdują się stoki narciarskie, na których można poćwiczyć umiejętności jazdy na nartach i aktywnie spędzić wolny czas (oczywiście zimą). Z Chochołowa jest też rzut beretem do ośrodka w Orawicach na Słowacji. 

Chochołów
fot. MARELBU/www.commons.wikimedia.org