Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Worki pod oczami pojawiły się za wcześnie? Zwalcz je w mgnieniu oka
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 22.03.2024 15:45

Worki pod oczami pojawiły się za wcześnie? Zwalcz je w mgnieniu oka

Worki pod oczami u kobiety
Fot. Canva/Wirestock, Getty Images

Worki pod oczami to temat, którego wielu z nas stara się uniknąć za wszelką cenę. W końcu nic tak jak one nie dodaje lat i nie sprawia, że wyglądamy na zmęczonych życiem. Zamiast godzić się z upływającym czasem, wypróbujcie patenty, dzięki którym zapomnicie o tym przykrym problemie na kolejne lata.

Jak powstają worki pod oczami?

Pojawienie się worków pod oczami wskazuje na nadmierne gromadzenie się płynów otaczających tkanki we wspomnianym miejscu. Obrzękowi temu często towarzyszą przebarwienia. Głównymi przyczynami powstawania worków pod oczami są między innymi:

  • nadmierne spożycie soli (zatrzymanie płynów),
  • alergie,
  • odwodnienie,
  • zmęczenie i brak snu,
  • stres,
  • czynniki dziedziczne.

Wpływać na ich pojawienie się może również nasz wiek. Na szczęście z tym ostatnim nie musimy się godzić. Wystarczy wprowadzić kilka zmian w swoim życiu, aby zapomnieć o tym przykrym problemie.

Worki pod oczami 2.png
Fot. Canva/DegImages
Przez to dodajesz sobie lat. Wieczna młodość jest twoim wyborem Pokochaj siwiznę, nie farbuj. Specjaliści alarmują

Dlaczego wraz z wiekiem pojawiają się worki pod oczami?

Zauważyliście, że wielu emerytów posiada worki pod oczami? Nie jest to przypadek ani wynik choroby. Naturalnym procesem starzenia się jest stopniowe uszkodzenie tkanek (w tym tych okalających oko).

Seniorzy często mają ciemniejsze obwódki oczu, niż młodzież z powodu mniejszej elastyczności skóry, która nie jest już w stanie utrzymać tkanek tłuszczowych znajdujących się pod powiekami w stabilnej pozycji. Te w toku przemieszczania się, tworzą charakterystyczną opuchliznę wokół oczu.

ZOBACZ TAKŻE: Aloes – odpowiedź na potrzeby dojrzałej urody. W PRL-u to był hit

Jak walczyć z workami pod oczami?

Zauważyliście, że worki pod oczami często pojawiają się nad ranem? To dlatego, że podczas snu nie poruszamy powiekami, które podczas ruchu przeciwdziałają zastojowi wyżej wymienionych płynów.

Z workami pod oczami możemy walczyć za pomocą kosmetyków, np. wyciągu z wąkroty azjatyckiej, alg, czy kasztanowca. Pomocne mogą być również okłady z rumianku i herbaty. Jeśli macie problem z workami pod oczami, nie śpijcie na brzuchu. Pozycja ta sprzyja kumulacji płynu pod powiekami.

Zadbajcie także o odpowiednią ilość snu i unikajcie używek. Jeśli ciągle chodzicie niewyspani, a ponadto budzicie się dopiero po „puszczeniu dymka” na balkonie, nawet najlepsze kremy nie pomogą wam utrzymać cery w dobrej kondycji na lata.