Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Wstrząsające, co dzieje się na grobach w całej Polsce. Ludzie nie wytrzymali po słowach grabarza
Martyna Pałka
Martyna Pałka 02.12.2023 21:11

Wstrząsające, co dzieje się na grobach w całej Polsce. Ludzie nie wytrzymali po słowach grabarza

Grabarz ujawnia, co się dzieje na grobach w Polsce
Grabarz ujawnia, co się dzieje na grobach w Polsce, fot. tiktok.com;CanvaPro

Na Tiktoku wybuchła prawdziwa burza po słowach Grabarza. Mężczyzna wyznał, do jakich zasad należy stosować się w czasie pochówku swoich bliskich. Niewiele miejscowości przestrzega tego, o czym wspomniał influencer.

Grabarz zaskakuje na polskim Tiktoku

Popularny tiktoker już nie raz udowodnił, że na swojej branży zna się, jak mało kto. Grabarz od dawna działa na polskim Tiktoku i z chęcią informuje swoich obserwatorów o tym, jak wygląda jego codzienność, czy też zdradza kilka ciekawostek z pracy. 

Fani tiktokera mieli już szansę usłyszeć o wielu zaskakujących sytuacjach, takich jak fotografowanie osób zmarłych, czy incydencie, podczas którego prochy nie były w stanie zmieścić się w zakupionej przez rodzinę urnie. Tym razem Grabarz zdradził kilka zasad, do których należy stosować się podczas pochówku swoich bliskich zmarłych.

Kiedy można sprzątać grób po pogrzebie? Grabarz ujawnił prawdę. Przed tym ostrzegają ludzie Grabarz wyznał, co działo się z nim przed pierwszym pogrzebem. „Czekałem na ten moment”. Szokujące wyznanie

Grabarz ujawnił kilka szokujących zasad, do których trzeba stosować się przy pochówku

W jednym ze swoich najnowszych filmików tiktoker ujawnił, jakie zasady powinny obowiązywać przy grzebaniu ciał swoich bliskich zmarłych. Okazało się, że od czasu pochówku trzeba odczekać określoną ilość czasu do momentu, kiedy w tym samym miejscu możemy pochować kolejną trumnę. Wynosi on nawet 20 lat!

Jeśli jest to grób kopany, to musi minąć 20 lat i nie ma tutaj znaczenia, czy mąż umrze dzisiaj, a żona za dwa miesiące. Takie są przepisy - powiedział tiktoker na swoim profilu

Grabarz zaznaczył też, że całkowicie inaczej jest w przypadku urny, ponieważ tutaj nawet po upływie jednego dnia możemy w tym samym grobie złożyć kolejne prochy. 

Albo jest nowy grób, albo jest to urna. Jeżeli jest to urna to nawet po jednym dniu od pochowania trumny, możesz pochować urnę

ZOBACZ TEŻ: Grabarz ujawnił, co dzieje się w przypadku, gdy prochy nie mieszczą się w urnie. Prawda może szokować.

Grabarz ujawnił zasady. Wiele miejscowości nagminnie je łamie

Okazało się, że słowa Grabarza wywołały niemałe zaskoczenie wśród internautów. Fani tiktokera wyznali, że w ich miejscowościach bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy zaledwie kilka miesięcy lub nawet tygodni po śmierci jednego zmarłego, w tym samym grobie chowa się kolejną trumnę.

  • Wujek umarł w czerwcu, miesiąc później umarła ciocia, a leżą w jednym grobie
  • Babcia zmarła lutym, a dziadek w grudniu. Grób kopany, a pochowani są razem
  • Między dziadkami 3 lata różnicy, a są w jednym pochowani
  • Kolegi rodzice zmarli w odstępie miesiąca i zostali pochowani w jednej mogile

Grabarz zdradził, że zarówno on, jak i jego koledzy po fachu powinni po prostu przestrzegać tego przepisu i bez względu na prośby rodziny lub przyjaciół zmarłego, nie zamierzają łamać zasad i chować wcześniej kolejnej trumny w grobie kopanym.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @user6501742906312 ♬ dźwięk oryginalny - Grabarz
Tagi: pogrzeb