Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Wygląda, jak Malediwy, a to Polska. Idealny plan na wycieczkę w każdym wieku
Alicja Kowalska
Alicja Kowalska 23.02.2024 11:15

Wygląda, jak Malediwy, a to Polska. Idealny plan na wycieczkę w każdym wieku

Wycieczka w Polsce. Gdzie pojechać?
fot. Canva/Michal Collection

Polska to wciąż kraina nieodkrytych miejsc. Podczas gdy wiele osób wybiera się na wycieczki do dalekich krajów, to tutaj możemy znaleźć zapierające dech w piersiach widoki. Wiele z nich może stać się idealnym celem podróży w wolnym czasie. Jednak największe wrażenie zdecydowanie robią “polskie Malediwy”. 

Spędź wolny czas aktywnie

Jeśli przytłacza nas duża ilość wolnego czasu, warto znaleźć sobie coś ciekawego do zrobienia. Pomysłów na spędzenie wolnego czasu może być mnóstwo. Możemy oddać się zapomnianym pasjom albo rozwijać umiejętności językowe. Warto trenować również umiejętność obsługi komputera. Dla bardziej aktywnych osób polecamy jednak wyjazd na pasjonującą wycieczkę do miejsc, których jeszcze nie znają.

Niekoniecznie musi to być daleka podróż. Jak się okazuje, Polska oprócz popularnych i typowych kierunków podróży skrywa również niezwykle wyjątkowe lokalizacje, o których mogliśmy nie zdawać sobie sprawy. Mogą to być miejsca o niezwykłej historii lub oferujące niezwykłą formę wypoczynku. Warto rozejrzeć się nawet po najbliższej okolicy.

Tylko u nas "Dojrzała miłość": Asia Dyrkacz szczerze o miłości i przeżyciach Poznajesz osobę ze zdjęcia? Dziś znają ją wszyscy Polacy

Wycieczka w Polsce. Gdzie pojechać?

Kiedy myślimy o tym, gdzie wybrać się na zasłużone wakacje w Polsce, pierwsze przychodzą nam do głowy góry i morze. Trzecią najpopularniejszą opcją są z kolei Mazury. Niewiele osób wie jednak, że w naszym kraju znajdują się niebywałe miejsca, a odkrycie ich wcale nie jest takie trudne. Choćby w niepozornych Rudawach Janickich możemy znaleźć cztery zbiorniki wodne powstałe w pozostałościach starych kopalni. Ze względu na nietypowy skład chemiczny, mają one niezwykłe kolory. Mamy szansę ujrzeć Jeziorko Purpurowe, Czarne, Błękitne oraz Żółte.

Jeziorko purpurowe - wikipedia.jpg
I, Derbeth, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Innym wartym zobaczenia obiektem w Polsce są gigantyczne mosty w Stańczykach. Mają one 36 metrów wysokości i 200 metrów długości, a wzorowane były na rzymskich akweduktach. Wiele lat spełniały rolę wiaduktów kolejowych, a w czasie II wojny światowej przemieszczano nimi potrzebne najeźdźcom budulce. Widok z tych obiektów potrafi onieśmielić i zdecydowanie jest warty zapamiętania.

Turkusowa woda i rajskie widoki. Gdzie są "polskie Malediwy"?

Od pewnego czasu Internet podbija fotografia niczym żywcem wyjęta z katalogów biur podróży. Przedstawia idealnie przejrzystą, turkusową wodę oraz fantazyjnie zawinięte molo. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że została wykonana na dalekich rajskich wyspach, a to jednak Polska! Miejsce spopularyzowali znani blogerzy, Antonina i Radek. Okazuje się, że jeziorko widoczne na zdjęciu znajduje się na Śląsku, konkretnie w Jaworznie. 

Internauci zachwycili się pięknym widokiem i szeroko komentowali odkrycie. Miejsce szybko zostało okrzyknięte “polskimi Malediwami”, choć okoliczni mieszkańcy przywiązali się do nazywania parku “Chorwacją”. Uroków turkusowego akwenu możemy doświadczyć w parku Gródek w Jaworznie, który niegdyś był kamieniołomem. Zdaje się, że warto to zobaczyć.

Tagi: seniorzy