Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Z tego lepiej nie żartować. Najgorsze żarty na Prima Aprillis
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 01.04.2024 14:15

Z tego lepiej nie żartować. Najgorsze żarty na Prima Aprillis

Dwóch mężczyzn siedzi na kanapie i się śmieje
fot. Canva/ kupicoo

1 kwietnia to jeden z najzabawniejszych dni w roku. Dlaczego? Bo właśnie tego dnia przypada Prima Aprilis, czyli zwyczaj robienia sobie żartów i dowcipów. Pomysłów na kawały jest niezliczona ilość, jednak są takie tematy, z których lepiej nie żartować. Koniecznie sprawdź naszą listę, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
 

Skąd się wzięła tradycja Prima Aprilis?

Zwyczaj Prima Aprilis, obchodzony zawsze 1 kwietnia, znany jest nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych, europejskich krajach. Polega na robieniu żartów i celowym wprowadzaniu w błąd, które tego dnia jest zupełnie bezkarne (oczywiście w granicach rozsądku).

Obyczaj stał się popularny jeszcze w czasach średniowiecza i wywodzi się prawdopodobnie z rzymskiego święta zwanego Veneralia, kiedy to dozwolone były wygłupy i kawały, a mężczyźni przebierali się w damskie stroje i tańczyli na ulicach, rozbawiając mieszkańców. 

1 kwietnia żarty robią sobie nie tylko dzieci, ale także młodzież, a nawet seniorzy. Kawały przeznaczone są dosłownie dla każdego, kto wykaże się choć odrobiną kreatywności. Warto, bo niegroźne dowcipy mogą rozbawić do łez, a jak wiadomo, śmiech to zdrowie, a optymizm jest receptą na długowieczność.
 

Kot brytyjski się śmieje
fot. Canva/Iryna Imago
Używasz emotikonek po 60-tce? Koniecznie sprawdź ich znaczenie 72-latek spisał rady na lepsze życie. Lista jest hitem w internecie

Najsłynniejsze żarty na Prima Aprilis

Dowcipów na Prima Aprilis jest niezliczona ilość, bo ograniczeniem w tej kwestii jest tak naprawdę jedynie wyobraźnia. Klasykiem jest narysowanie komuś wąsów podczas snu, podmiana cukru na sól w cukierniczce, przestawienie zegarków czy posmarowanie mydła lakierem do paznokci. 

Na topie wciąż są także fałszywe rozmowy telefoniczne, podczas których dzwoniący wkręca rozmówce w wygraną w konkursie. Niektórzy idą też krok, dalej decydując się na... umieszczenie pudru w suszarce do włosów. W obecnych czasach możliwości zrobienia żartów są tym większe, że dowcipnisie mają do swojej dyspozycji szereg technologicznych trików, w tym m.in. edytory zdjęć i materiałów wideo. Z takim przygotowaniem można dosłownie wszystko!


 

Najgorsze żarty na Prima Aprilis. Z tego nie wypada się śmiać

Żartowanie na Prima Aprilis ma sens tylko wtedy, kiedy nikomu nie wyrządza krzywdy i nie sprawia przykrości. Jeśli masz zamiar zrobić komuś kawał, pamiętaj, że są takie tematy, z których nie powinno się żartować. 

Zanim wymyślisz ciekawy dowcip, zapoznaj się z listą tematów, których nie wypada poruszać na Prima Aprilis:

  1.  Śmierć
  2. Choroba
  3. Ataki terrorystyczne
  4. Kataklizmy
  5. Ciąża