Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Złóż wniosek o Kartę Seniora. Na emerytów czeka 3700 zniżek
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 15.06.2024 09:53

Złóż wniosek o Kartę Seniora. Na emerytów czeka 3700 zniżek

Wyrobienie Karty Seniora
Fot. Faceboook/GlosSeniora

Dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora można sporo zaoszczędzić. Na osoby powyżej 60-tki, które posiadają tę kartę, czekają obecnie aż 3703 sklepy, punkty gastronomiczne i usługowe, w których można dostać zniżkę. Aby wyrobić Kartę Seniora, trzeba zadbać o kilka formalności.

Karta Seniora w 2024 roku: kto może uzyskać?

By wyrobić Kartę Seniora, trzeba spełnić jedynie trzy warunki:

 • ukończenie 60 lat,
 • posiadanie polskiego obywatelstwa,
 • zamieszkiwanie na terenie Gminy Przyjaznej Seniorom lub opłacenie składki członkowskiej.

Nie ma znaczenia płeć i wiek emerytalny, bo zarówno kobiety, jak i mężczyźni, mogą otrzymać Kartę Seniora po ukończeniu 60-go roku życia.

Obecnie w 210 gminach w Polsce Karta Seniora wydawana jest bez opłat. Osoby, które nie mieszkają na terenie tych gmin, również mogą uzyskać Kartę Seniora, ale wtedy powinny wnieść składkę członkowską.

Do wyrobienia Karty Seniora nie jest potrzebne zdjęcie.

Czy Biedronka honoruje Kartę Seniora? Sprawdzamy zniżki dla osób 60+ "Poszłam na emeryturę. Dla znajomych z pracy przestałam istnieć"

Karta Seniora: jak ją wyrobić?

Składnie wniosku o Kartę Seniora jest łatwe, ale czeka nas trochę “papierkowej roboty”. Potrzebny będzie tylko komputer z dostępem do internetu, możliwość wydruku oraz koperta ze znaczkiem.

Kartę Seniora wyrobimy kilku krokach.

 1. Wchodzimy na stronę internetową oks.glosseniora.pl.
 2. Klikamy w zakładkę "Ogólnopolska Karta Seniora - informacje" na górze strony.
 3. Przewijamy stronę niżej i klikamy przycisk "Formularz zgłoszeniowy do wydania Ogólnopolskiej Karty Seniora".
 4. Otrzymujemy dokument "FORMULARZ DLA OSÓB CHCĄCYCH PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU OGÓLNOPOLSKA KARTA SENIORA". Należy go wydrukować.
 5. Na wydruku wypełniamy wszystkie pola drukowanymi literami.
 6. Wypełniony wniosek należy wysłać na adres: 
  Głos Seniora 
  os. Urocze 12
  31-953 Kraków
 7. Jeżeli nie mieszkamy na terenie Gmin Przyjaznych Seniorom, należy uregulować składkę i dołączyć do listu potwierdzenie jej wpłaty.

Karta zostanie odesłana na nasz adres zamieszkania podany w formularzu.

Jeśli osoba uprawniona do Karty Seniora nie jest biegła w korzystaniu z internetu, można poprosić bliską osobę o pomoc w tych formalnościach. Seniorzy, którzy mieszkają w Gminach Przyjaznych Seniorom, mogą również pobrać wniosek o kartę w urzędzie gminy. Na miejscu pomocy udzielą urzędnicy.

Projekt bez nazwy - 2024-06-15T094423.961.jpg
Fot. Canva/Pixelshot

Gdzie znajdziesz zniżki na Kartę Seniora?

Karta Seniora daje prawo do zniżek w wielu sklepach, restauracjach, kawiarniach, salonach kosmetycznych i innych punktach usługowych w całej Polsce. Obecnie lista miejsc, w których można uzyskać zniżki, liczy ponad 3700 punktów.

Nie należy mylić Karty Seniora z kartą (czyli legitymacją) emeryta. Są to dwa zupełnie różne dokumenty uprawniające do innych zniżek, a pomyłka może czasami słono kosztować. Więcej na temat różnic między dwiema popularnymi kartami można przeczytać tutaj.