Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Dosyp do kąpieli i poczuj, jak się rozluźniasz. Idealne na wieczorny relaks
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 31.05.2024 16:35

Dosyp do kąpieli i poczuj, jak się rozluźniasz. Idealne na wieczorny relaks

Kąpiel w wannie
fot. Canva/pixelshot

Po ciężkim dniu nie ma chyba nic przyjemniejszego niż zanurzenie się w wannie pełnej gorące, pachnącej wody. Jeśli chcesz, jeszcze bardziej wzmocnić swoje doznania relaksacyjne, a jednocześnie poprawić stan swojen skóry, wystarczy, że dosypiasz do kąpieli nieco soli morskiej. To gwarancja maksymalnego odpoczynku i regeneracji.
 

Zalety stosowania soli w codziennej kąpieli

Sól morska to obecnie bardzo popularny dodatek do kąpieli. Niewiele osób jednak wie, że piękny zapach, który gwarantuje jej użycie to niejedyny plus z jej stosowania. Sól morska do kąpieli jest bowiem pełna minerałów, które w korzystny sposób oddziałują zarówno na urodę jak i na zdrowie:

  • pobudza krążenie,
  • łagodzi objawy zapalenia stawów,
  • zmniejsza skurcze mięśni,
  • łagodzi bóle pleców i nóg,
  • obniża ciśnienie,
  • łagodzi stany zapalne skóry, łuszczycę oraz trądzik,
  • wspomaga leczenie podrażnień skóry,
  • zmniejsza wypryski.

Co więcej, sól morska świetnie oczyszcza skórę, usuwając z niej martwe na skórki, a do tego działa na nią jak peeling. Dzięki kąpieli z solą morską skóra będzie odżywiona, nawilżona, wzmocniona i promienna. 

Sól do kąpieli
fot. Canva/ 4nadia 


 

Dodaj trzy plasterki do wody zamiast cytryny. Odświeża i chroni skórę Nie wyrzucaj fusów po kawie. Pomogą zwalczyć cellulit

Jaką sól do kąpieli wybrać?

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów do kąpieli, w tym różne rodzaje soli. Do najpopularniejszych należą: sól z Morza Martwego, z Morza Śródziemnego, himalajska, Epsom, a także z Guerande. Osobom niezorientowanym w temacie z pewnością trudno będzie wybrać tą najlepszą, ale prawda jest taka, że każda z tych soli korzystnie wpłynie na organizm.

Jeśli jednak zależy ci na tym, by wybrać najlepszą z najlepszych, sięgnij po sól himalajską najpowszechniejszą i przez wielu uznawaną za najlepszą. Jest bardzo czysta, ponieważ przez miliony lat kształtowała się w Himalajach, do tego zawiera aż 84 minerały, pierwiastki i elektrolity. Z kolei sól z Morza Martwego zawiera duże ilości magnezu, siarczanów i potasu, nieocenione dla wysuszonej skóry. 
 

Kiedy nie stosować soli do kąpieli?

Mimo całego dobrodziejstwa płynącego z kąpieli solnych jest taka grupa osób, która powinna zrezygnować z ich używania. To osoby cierpiące na chorobę wieńcową oraz zmagające się z niskim ciśnieniem. Ostrożność należy też zachować m.in. w  przypadku przewlekłych chorób dróg oddechowych. 

Sama kąpiel w soli ma trwać około 30 minut. To ile soli dodać do wody powinno znajdować się na opakowaniu produktu. Przyjęło się, że potrzeba ok. 100 ml soli na 10 litrów wody. Co ważne, woda, do której dodajemy sól powinna być ciepła, ale nie gorąca. 

Sól do kąpieli
fot. Canva/ shironagasukujira