Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Katarzyna Dowbor pokazała, co zrobił dla niej tata. Znalazła to po jego śmierci
Sara Karmańska
Sara Karmańska 08.04.2024 12:05

Katarzyna Dowbor pokazała, co zrobił dla niej tata. Znalazła to po jego śmierci

Katarzyna Dowbor
Fot. KAPiF

Katarzyna Dowbor cieszy się niesłabnącą popularnością. Choć nie prowadzi już znanego programu “Nasz nowy dom”, to nadal jako dziennikarka zajmuje się tematyką domu i wnętrz. Niedawno prowadząca “Pytanie na śniadanie” udzieliła obszernego wywiadu na temat własnego domu i swojej rodziny. Przy okazji podzieliła się wzruszającym wspomnieniem o tacie.

Katarzyna Dowbor ma za sobą wieloletnią karierę w telewizji

Katarzyna Dowbor od lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy telewizji. Przez pierwsze trzydzieści lat swojej kariery była związana z Telewizją Polską, gdzie prowadziła takie programy jak "Alchemia zdrowia i urody", "Apetyt na zdrowie" i "Pytanie na śniadanie". Rozstanie ze stacją było dość nagłe, ale szybko udało jej się znaleźć nową pracę, tym razem w Polsacie. 

Tam Katarzyna Dowbor była związana z programem “Nasz nowy dom”, który przyniósł jej ogromną popularność. Dziennikarka prowadziła go przez całą dekadę. Gdy w mediach gruchnęła wieść o jej zwolnieniu, stacja spotkała się z ogromną krytyką, a swojego niezadowolenia nie kryła także sama Katarzyna Dowbor. Koniec końców dziennikarka wróciła do TVP i ponownie została prowadzącą program “Pytanie na śniadanie”. 

Katarzyna Dowbor nie narzeka na emeryturę. "Na taką zasłużyłam" Filip Antonowicz zdradził, jakie ma relacje z Dowbor. Mocno się zdziwicie

Katarzyna Dowbor jest blisko z rodziną i ekipą programu "Nasz nowy dom"

W niedawnej rozmowie z magazynem “Viva!” Katarzyna Dowbor zdradziła, że nadal ma wielki sentyment do programu “Nasz nowy dom”. Jak ujawniła dziennikarka, wciąż ma kontakt z większością ekipy, z którą przez dekadę wspólnego pomagania kolejnym potrzebującym rodzinom rozsianym po całej Polsce mocno się zżyła

Dostałam tę ramkę kiedyś na urodziny. Dziś, gdy na to patrzę, to bardzo się wzruszam. Cudowna pamiątka! (…) Dalej z większością ekipy dalej mam kontakt. Myślę, że możemy mówić, że ta sympatia wzajemna pozostała - powiedziała “Vivie” Katarzyna Dowbor.

Dla Katarzyny Dowbor bardzo ważna jest także jej rodzina – nie tylko syn Maciej i córka Maria – ale także rodzice, Wiesław i Krystyna Kokocińscy. Mama dziennikarki ma dziś 90 lat i od jakiegoś czasu mieszka ze swoją córką. Tata zmarł zaś w 2007 roku.

ZOBACZ TEŻ: Aż trudno uwierzyć, czyją córką jest Katarzyna Dowbor. Mocne słowa o ojcu

Katarzyna Dowbor z niespodziewaną pamiątką po zmarłym ojcu

Katarzyna Dowbor w jednym z wywiadów zdradziła, jacy byli jej rodzice. Jak się okazuje, w ich domu nie było tradycyjnego podziału obowiązków. To jej mama utrzymywała rodzinę, a tata gotował i zajmował się pracą naukową. 

Wiesław Kokociński był entomologiem i dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dziennikarka nie kryje, że była córeczką tatusia, a także jedyną osobą, która była w stanie skłonić go do zmiany zdania.

Choć ostatecznie jej rodzice rozwiedli się, gdy była już dorosła, do samego końca wzajemnie sobie pomagali. Ojciec prezenterki zmarł w 2007 roku w wieku 75 lat. Po jego śmierci Katarzyna Dowbor odkryła, że przez lata zbierał wycinki gazet na jej temat. Koniec końców dziennikarka zdecydowała się zrobić z nich w swoim domu coś wyjątkowego.

 

Jak wychodziły te gazety, to ich zbieranie zapoczątkował mój nieżyjący już tata. Ja uważałam wtedy, że to poniżej mojej godności zbierać okładki i potem je przechowywać. Ale gdy tata umarł, to znalazłam u niego w mieszkaniu, w szafie, cały stos magazynów. Zrobiłam taką ścianę płaczu nad przemijającą młodością i tak oto zostały ze mną do dzisiaj – zdradziła Katarzyna Dowbor “Vivie!”. 

Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF 1.jpg
Fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF 2.jpg
Fot. KAPiF