Marcowa Pełnia Księżyca wpłynie na samopoczucie. Jak sobie pomóc?
Pełnia Księżyca, mimo że zdarza się każdego miesiąca, to wciąż budzi ciekawość i fascynację. Nie bez powodu związanych jest z nią wiele mitów i legend. Nie da się ukryć, że energia, którą Księżyc emanuje w czasie pełni, jest wyjątkowo silna i jej skutki każdy może odczuć na własnej skórze. Na co trzeba się nastawić i jak sobie pomóc?
Pełnia Księżyca w marcu. Kiedy wypadnie?
Pełnia Księżyca to moment, w którym Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, czyli dokładnie po przeciwnej stronie Ziemi. To jedyna faza, w której widzimy go w pełnej okazałości — okrągłego, błyszczącego i tajemniczego naturalnego ziemskiego satelitę.
Księżyc w pełni występuje raz na 29,5 dnia , a to oznacza, że zazwyczaj przypada jedna pełnia w miesiącu. Wyjątki zdarzają się czasem w lutym, kiedy to z uwagi na krótszy miesiąc nie zdarza się żadna pełnia, oraz w czerwcu, kiedy to czasami możemy być świadkami dwóch pełni.
Marcowa pełnia księżyca, nazywana
Robaczym Księżycem
, będzie miała miejsce dokładnie 25 marca 2024 roku. Warto się do niej odpowiednio przygotować!
Wpływ pełni Księżyca na zdrowie i samopoczucie
Od zarania dziejów z pełnią Księżyca związanych jest wiele opowieści i legend. To właśnie do pełni miały wyć wilki, a starożytni wierzyli, że na Księżycu mieszkają dusze zmarłych, które czekają na odrodzenie — możliwe właśnie w trakcie pełni.
Astrologowie twierdzą, że Księżyc, tak jak wszystko wokół nas, emituje energię , która może mieć bezpośredni wpływ na każdego. W czasie pełni energia ta jest zintensyfikowana. To właśnie dlatego astrologowie (nawet w obecnych czasach) uważają, że pełnia to idealny moment do wróżenia, rzucania zaklęć i odprawiania magicznych rytuałów .
Astrologowie, a nawet fizycy, od dawien dawna sprawdzają, jaki może być wpływ Księżyca na nasze życie. Najbardziej daje się go odczuć właśnie w trakcie pełni, dlatego w tym okresie wiele osób czuje się nieco gorzej. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że organizm reaguje na drgania, które wywołane są zarówno rotacją Księżyca jak i położeniem oraz ruchami innych ciał niebieskich, w tym również planet.
Jakie mogą być skutki wpływu pełni Księżyca na człowieka?
- Problemy ze snem
- Obniżony nastrój
- Frustracja i poddenerwowanie
- Problemy ze skupieniem i koncentracją
- Bóle głowy
- Lekko podwyższona temperatura ciała
- Pobudzenie
- Wzrost apetytu
- Wzrost popędu seksualnego
Warto jednak pamiętać, że nie każdy może się zmagać z takimi objawami. Na pełnię Księżyca reagować będą przede wszystkim osoby wysoko wrażliwe oraz te o obniżonej odporności. Co więcej, na niektórych pełnia może działać wręcz odwrotnie i wiązać się z relaksem, lepszym samopoczuciem i dobrym snem.
Co robić, by poczuć się lepiej w czasie pełni?
Jeśli należysz do grona tych osób, które niezbyt dobrze reagują na zmiany faz Księżyca i w czasie pełni mocno daje im się to we znaki, nie martw się, bo możesz nieco zniwelować wpływ księżycowej energii na swój organizm.
Jak to zrobić? Przede wszystkim zadbaj o spokojną i bezpieczną przestrzeń wokół siebie. Już na kilka dni przed pełnią postaraj się prowadzić treningi oddechowe oraz wykonywać medytację relaksacyjną.
Warto też przeprowadzić rytuały oczyszczające , które usuną nadmiar negatywnej energii. Możesz do tego użyć białej szałwii, którą oczyścisz dom lub mieszkania, albo kawałków drzewa Palo Santo, któremu przypisuje się niezwykłe, oczyszczające właściwości.
W tym czasie postaraj się też znacznie ograniczyć używki, a zamiast tego sięgnąć po wodę . W czasie pełni wskazane jest picie dużej ilości wody, która zasadniczo korzystnie wpływa na organizm.
Pamiętaj, że mocniejsza energia Księżyca może być odczuwana już na kilka dni przed pełnią.