Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > O tym genialnym sporcie dla seniorów prawie nikt nie mówi
Martyna Pałka
Martyna Pałka 03.03.2024 19:40

O tym genialnym sporcie dla seniorów prawie nikt nie mówi

sport dla seniorów
sport dla seniorów, fot. Canva

Aktywność fizyczna to nie tylko metoda na zadbanie o swoje zdrowie i kondycję, ale też świetny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu i umocnienie relacji z bliskimi. O tym sporcie dla seniorów mało kto wspomina, a jest to idealna okazja na nawiązanie nowych znajomości, przy jednoczesnym wzmocnieniu swojego zdrowia!

Dlaczego seniorzy powinni uprawiać sport?

Każdy doskonale zna powiedzenie: “Sport to zdrowie”. W tych słowach jest mnóstwo prawdy, ponieważ regularna aktywność fizyczna potrafi przynieść zbawienne skutki dla naszego ciała i kondycji. Dotyczy to również seniorów, którzy bardzo często narzekają na problemy ze zdrowiem lub gorszym samopoczuciem.

Istnieje kilka rodzajów sportu, które pozwalają osobom starszym zadbać o swoją kondycję fizyczną, a przy okazji zamienić ten czas w rozrywkę, podczas której mają okazję poznać bliżej osoby o takich samych zainteresowaniach. Oto kilka rodzajów aktywności, która z pewnością przypadnie Wam do gustu.

sport dla seniorów 2.jpg
Dlaczego seniorzy powinni uprawiać sport?, fot. Canva
Przebiegł maraton w wieku 100 lat. Wyznał tajemnice swojego stanu Stwórz ogród dopasowany do Ciebie. Każdy Silvers na to zasługuje

Jakie sporty są idealne dla seniorów?

Jednym z niezawodnych sportów dla seniorów będzie pływanie, które pozwoli im budować swoją siłę oraz wymodelować sylwetkę. Ten rodzaj aktywności fizycznej nie obciąża kości i stawów, a do tego wzmacnia mięśnie i poprawia koordynację. Kolejnym przykładem może być nordic walking, czyli tak zwane chodzenie z kijkami.

Ten rodzaj sportu pozwala na dopasowanie tempa wysiłku do własnych możliwości, a także, ponieważ jest to aktywność na świeżym powietrzu, dobrze dotlenia organizm, co wpływa na poprawę funkcjonowania układu krążenia i układu oddechowego.

Dobrym pomysłem może być również jazda na rowerze, która ma pozytywny wpływ na pracę serca, a także pomaga spalić nadprogramowe kalorie. Ten sport nie obciąża stawów, a dodatkowo poprawia pracę mięśni.

sport dla sieniorów 1.jpg
Jakie sporty są idealne dla seniorów?, fot. Canva

ZOBACZ TEŻ: Przećwicz całe ciało za 0 zł. Ten trening zrobisz w każdym wieku.

O tym sporcie dla seniorów mało kto zdaje sobie sprawę

Kolejnym niezawodnym, lecz nieco mniej popularnym sportem, może być gra w bule, która najczęściej odbywa się na świeżym powietrzu. Jest to jedna z ulubionych aktywności Francuzów, która poprawia koncentrację oraz koordynację ruchową.

Co więcej, podczas tej gry można poznać innych seniorów, którzy również cenią sobie aktywny wypoczynek i sportową rywalizację. Dodatkowo gra w bule dostosowana jest to wielu miejsc, w tym nawet parkowych alejek.

Źródło: Dziennik.pl