Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Przećwicz całe ciało za 0 zł. Ten trening zrobisz w każdym wieku
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 02.03.2024 16:56

Przećwicz całe ciało za 0 zł. Ten trening zrobisz w każdym wieku

Trening
Fot. CanvaPro

Aktywność fizyczna to nieodłączny element dbania o naszą witalność i zdrowie na długie lata. Panuje jednak pewien mit, że nie jest ona wskazana dla osób po 50. roku życia. Nic bardziej mylnego. Dzięki temu zestawowi ćwiczeń przećwiczycie całe ciało za 0 złotych i zminimalizujecie ryzyko kontuzji, dzięki wykorzystaniu wyłącznie masy własnego ciała.

Uprawiaj aktywność fizyczną w każdym wieku

Nawet najlepiej zbilansowana dieta, która nie jest poparta aktywnością fizyczną, nie zagwarantuje nam długowieczności, o czym doskonale wiedzą mieszkańcy „niebieskich stref”.

Osoby regularnie uprawiające sport nie tylko mogą pochwalić się lepszą kondycją i samopoczuciem. Aktywność fizyczna to gwarancja wyższej sprawności, silniejszego ciała i braku problemów z układem kostno-szkieletowym, spowodowanych siedzącym trybem życia.

Co więcej, z pomocą opisanego poniżej planu treningowego, nie będziecie musieli uczęszczać na siłownię, aby zadbać o swoją sylwetkę. Ten trening zrobicie za 0 zł, bez jakiegokolwiek sprzętu.

Trening 2.png
Fot. Canva
Ma 62-lata i wigor nastolatki. Czy to zasługa biegania? Przebiegł maraton w wieku 100 lat. Wyznał tajemnice swojego stanu

Wykorzystaj własną masę ciała

Klasyczne pompki to bardzo ogólnorozwojowe ćwiczenie, które zna zapewne każdy. Wykonywanie ich rozwija nie tylko mięśnie klatki piersiowej. W wariancie ze zbliżonymi łokciami do tułowia, silnie angażuje także triceps, a przez wzgląd na wymóg utrzymania prostej sylwetki, również inne mięśnie korpusu.

W domowy plan treningowy warto włączyć także przysiady. Możecie wykonywać je, asekurując się o krzesło, czy też wybrać wariant bez asekuracji. Ćwiczenie to doskonale rozwinie nie tylko mięśnie nóg, ale również pośladki. Ponadto zadba o wasze poczucie równowagi i ogólną stabilizację.

ZOBACZ TAKŻE: Dożyła ponad 100 lat dzięki temu nawykowi. W jej regionie to norma

Te ćwiczenia wzmocnią twoje mięśnie głębokie

Jeśli borykacie się ze słabymi mięśniami brzucha, czy problemami z dolnym odcinkiem pleców, zastanówcie się nad ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha.

Warto zacząć od unoszenia nóg leżąc na plecach i klasycznych brzuszków. Jeśli macie do dyspozycji drążek, możecie podciągać nogi w zwisie na drążku. Przy okazji, jeśli poczujecie się pewnie, warto spróbować także podciągania, co genialnie rozwinie wasze plecy i mięśnie naramienne.

Jak widzicie, utrzymanie zdrowej, pięknej sylwetki wcale nie musi kosztować kroci. Jeśli wprowadzicie te proste ćwiczenia do swojego życia, szybko zobaczycie, jak wasza sprawność i dobre samopoczucie wzrastają niemalże z dnia na dzień. 

Trening 3.png
Fot. CanvaPro