Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Piękna opalenizna w 15 minut. To zdrowsze niż solarium
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 24.06.2024 16:30

Piękna opalenizna w 15 minut. To zdrowsze niż solarium

Szczęśliwa kobieta na słońcu
fot. Canva/ RuslanGuzov

Gdy słońce pojawia się na niebie, z ochoczą wystawiamy ku niemu swoje ciała, by zyskać piękną, brązową opaleniznę. Jednak zbyt długie narażenie się na działanie promieni słonecznych może niekorzystnie wpływać na skórę, dlatego wiele osób decyduje się pójść na solarium, co również nie jest najlepszym pomysłem. Jest jednak pewien sposób, by zyskać złocisty brąz bez szkody dla zdrowia. 
 

Skutki działania promieni słonecznych na skórę

Wypoczynek na słońcu, mimo że z pewnością należy do jednej z najprzyjemniejszych czynności, niesie ze sobą też spore zagrożenie. Wszystko ze względu na promienie UV, które w nadmiarze mają niekorzystny wpływ na skórę. Długotrwałe wystawienie ciała na ich działania może się skończyć oparzeniem, a nawet udarem! Co więcej, promienie UV przyspieszają procesy starzenia się skóry, powodując pojawianie się zmarszczek i zwiększając jej wiotkość i suchość, a także zwiększają ryzyko wystąpienia nowotworu.

To jednak nie oznacza, by całkowicie zrezygnować z aktywności na słońcu, ponieważ słońce produkuje witaminę D - niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oczywiście, witaminę tę można przyjmować z pożywieniem czy też w formie suplementacji, ale w wypadku słońca jest ona całkowicie darmowa! Warto więc skorzystać, pamiętając o tym, by wcześniej posmarować skórę odpowiednim kremem z filtrem, a także nie przebywać na pełnym słońcu dłużej niż 30 minut na raz.
 

Chroni usta przed słońcem i kosztuje zaledwie 5 zł. Już nigdy nie kupisz drogiej szminki Wioska pachnąca lawendą. Kwitnące pola zapierają dech w piersiach

Sposób na piękną opaleniznę. Słońce wcale nie jest ci potrzebne

Nie tylko latem, ale przez cały rok chcielibyśmy zachwycać zdrową, jędrną i pełną blasku skórą. Złocista opalenizna niewątpliwie dodaje uroku i pomaga w uzyskaniu takiego efektu. Jak to zrobić bez słońca? Jedni decydują się na solarium, ale ta opcja również związana jest z promieniowaniem UV, które, jak wskazaliśmy, może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie

Na pomoc przychodzi... opalanie natryskowe! To stosunkowo nowa metoda, która zyskała swoich zwolenników na całym świecie. Często korzystają z niej również największe gwiazdy. Opalanie natryskowe to zabieg polegający na rozprowadzeniu po skórze specjalnego preparatu brązującego w postaci delikatnej mgiełki (podobnej do tych używanych dla ochłodzenia w upalne dni). Mgiełka natychmiast wchłania się w skórę, zapewniając błyskawiczny efekt zbrązowienia. Cała procedura trwa średnio zaledwie 15 minut, jest całkowicie nieinwazyjna, a uzyskany efekt utrzymuje się przez około 10-14 dni. 
 

Opalanie natryskowe
fot. Canva/StefanDahl)

Korzyści opalania natryskowego. Czy opalanie natryskowe jest lepsze niż solarium?

Opalanie natryskowe to zdrowsza forma opalania niż słońce i solarium. Wszystko dlatego, że nie ma tu mowy o promieniowaniu UV, a sam preparat brązujący zazwyczaj ma w składzie jeszcze dodatkowe substancje odżywiające i nawilżające skórę. Co ważne, ten sposób opalania to jedyny, z którego bez obaw mogą skorzystać także kobiety w ciąży.

Opalanie natryskowe przeznaczone jest dla każdego, również dla osób mających bardzo jasną karnację. Dzięki tej formie opalania nie są one narażone na podrażnienia i zaczerwienienie skóry. Nawet blada twarz momentalnie może zyskać złocisty koloryt. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zabieg ten jest nieco droższy niż opalanie na solarium, a jego koszt to od kilkudziesięciu do nawet 200 zł (w zależności od tego czy zamierzamy wykonać je na całe ciało, czy tylko jego poszczególne części).