Pij trzy razy dziennie zamiast zwykłej wody. Ten patent znają w sanatoriach
Wodę znaną z sanatoriów można znaleźć w aptekach lub w niektórych sklepach spożywczych. To woda ze źródła Jana, która ma wyjątkowe właściwości dla zdrowia. Warto profilaktycznie włączyć ją do swojej codziennej diety, bo skład tej wody znacznie różni się od innych wód mineralnych dostępnych na rynku.
Wodę Jana wydobywa się w Krynicy-Zdroju. Ma wyjątkowe właściwości
Tzw. "wodę Jana" wydobywa się w Krynicy-Zdroju. Skąd wzięła swoją nazwę? W połowie XX wieku pracownik uzdrowiska Jan Bojanowski odkrył kilkanaście wypływów wód. Trzy z nich zostały ujęte w zdrój, który nazwano od imienia odkrywcy.
Stwierdzono, że woda z tego właśnie źródła ma wyjątkowo korzystny wpływ na zdrowie . Dzięki zawartości cennych minerałów uznaje się ją za wodę leczniczą, docenianą zwłaszcza przy chorobach nerek, ale nie tylko. Ma znacznie więcej zastosowań.
Na co pomaga woda Jana?
Wodę ze źródła Jana stosuje się w przypadku wielu schorzeń, najczęściej związanych z nerkami i układem moczowym . Oprócz tego, woda z tego źródła działa korzystnie w przypadku:
- cukrzycy ,
- nadwagi i otyłości,
- podwyższonego cholesterolu,
- nadczynności tarczycy,
- osteoporozy,
- paradontozy.
Woda Jana ma silne działanie moczopędne. Wzmaga wydalanie soli wapnia, fosforanów i magnezu, czyli podstawowych budulców kamieni nerkowych. Przeciwdziała dzięki temu kamicom i zakażeniom.
Wodę Jana można pić codziennie. Zaleca się odpowiednie dawkowanie
Wodę Jana można pić codziennie. Jeżeli nie skarżymy się na problemy ze zdrowiem , a chcemy pić ją profilaktycznie, zalecana dzienna dawka to 0,5 - 0,7 litra .
Zalecane jest podzielenie tej ilości na trzy równe porcje w ciągu dnia. Można pić je zamiast zaplanowanych trzech porcji zwykłej wody.
W przypadku dolegliwości związanych z nerkami czy układem moczowym, spożycie wody Jana należy skonsultować z lekarzem , który wyznaczy odpowiednią dawkę. Zrobi to stosownie do naszego schorzenia.