Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Sanatorium to nie tylko kuracje. Takie atrakcje czekają w uzdrowiskach
Sara Karmańska
Sara Karmańska 20.04.2024 13:07

Sanatorium to nie tylko kuracje. Takie atrakcje czekają w uzdrowiskach

grupa szczęśliwych seniorów
Fot. Canva/Robert Kneschke

Pobyt w sanatorium to czas powrotu do zdrowia i korzystania ze zdrowotnych zabiegów, ale na kuracjuszy czeka także wiele innych atrakcji. Uzdrowiska mają dla swoich gości szeroką ofertę form spędzenia wolnego czasu – zarówno aktywnie, jak i tradycyjnie. 

Dlaczego wybieramy się do sanatorium?

Pobyt w sanatorium zazwyczaj związany jest z aspektami zdrowotnymi. Większość osób wybiera się tam, by skorzystać z odpowiednio dobranej rehabilitacji i zabiegów, które mają pomóc w powrocie do zdrowia. Pobyt w ośrodku dla wielu osób jest formą wakacji i odpoczynku od codziennych obowiązków

Sanatorium to jednak także szansa na zawarcie nowych znajomości, które będzie można kontynuować także po powrocie do domu. Jest to szczególnie ważne dla dobrego samopoczucia. W dojrzałym wieku dość ciężko nawiązywać nowe przyjaźnie, a krąg dawnych znajomych nieuchronnie się kurczy.

Sanatoria nie takie darmowe. Za to trzeba płacić z własnej kieszeni Wybierasz się do sanatorium? Zapoznaj się z nowymi przepisami

W sanatorium nie brak czasu wolnego

Kuracjusze przebywający w sanatorium w czasie wolnym mogą korzystać zarówno z aktywnego jak i tradycyjnego wypoczynku. Czas spędzony z dala od codziennego pędu i obowiązków to doskonała okazja, by oddać się aktywnościom na łonie natury takim jak choćby spacery. Wpłyną one pozytywnie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. 

Inni wolą jednak bardziej tradycyjny sposób “ładowania akumulatorów” i decydują się spędzić czas z książką lub w innych sposób, nie wymagający aktywności fizycznej. W obu aspektach z pomocą przychodzą same uzdrowiska, które oferują swoim gościom wiele atrakcji. Każdy kuracjusz powinien znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy wybiera się do Zakopanego, Krynicy-Zdroju, Ciechocinka, Kołobrzegu czy Nałęczowa.

ZOBACZ TEŻ: Podwyżki w sanatoriach już od 1 maja. Ile trzeba będzie płacić?

Jakie atrakcje czekają na kuracjuszy sanatorium?

Sanatorium to jednak nie tylko zabiegi i kuracje. Osoby, które wybierają się na turnus, mogą skorzystać z wielu innych atrakcji organizowanych placówki. Na kuracjuszy czekają między innymi takie atrakcje jak: koncerty muzyczne, wieczory poetycko-muzyczne, spacery z przewodnikiem, nordic walking, wieczorki taneczne, ogniska z pieczeniem kiełbasek, przejażdżki rowerem czy wycieczki fakultatywne do okolicznych atrakcji turystycznych.

Kuracjusze mogą także liczyć na rozrywki poza budynkiem sanatorium. Te bardzo często zlokalizowane są w turystycznych miejscowościach, a okoliczni przedsiębiorcy starają się przyciągnąć do swoich lokali kuracjuszy. Aby zarobić, dokładają wszelkich starań, aby ich goście świetnie się bawili. 

jazda na rowerze, fot. Canva Syda Productions.jpg
Fot. Canva/Syda Productions
nordic walking, fot. Canva RossHelen.jpg
 Fot. Canva/RossHelen