Silver.Lelum.pl > Sanatorium

Sanatorium

Kobieta w sanatorium
16.07.2024 10:18 Do sanatorium weź Kartę Dużej Rodziny. Ceny niższe nawet o 20 proc.

Karta Dużej Rodziny to duże korzyści dla seniorów. Oprócz niższych cen za przejazdy kolejowe czy zakupy spożywcze, dokument ten daje także zniżki w popularnych uzdrowiskach. Jadąc do sanatorium, nie zapomnij o tej karcie. Sprawdzamy, na jakie zniżki można liczyć.

kobieta
15.07.2024 13:48 Zmiany we wnioskach do sanatorium. Teraz wszystko stanie się prostsze

Ministerstwo Zdrowia zapowiada uproszczone wnioski o skierowanie do sanatorium, dzięki którym pacjenci będą mogli skorzystać z leczenia uzdrowiskowego. Prostsze i łatwiejsze proceduralnie wnioski mają zapewnić skrócenie czasu oczekiwania na otrzymanie skierowania na leczenie i rehabilitację. Jeśli zastanawialiście się nad uzyskaniem tego typu świadczenia, koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem.

Rehabilitacja
07.07.2024 06:00 Do sanatorium po nowotworze piersi. Za 24 dni zabiegów płaci ZUS

Rehabilitacja sanatoryjna w Polsce po leczeniu nowotworu piersi jest dla wielu kobiet bezpłatna. Pacjentkom przysługuje turnus, podczas którego dostają wsparcie w dochodzeniu do pełnej sprawności. By udać się do sanatorium na takie leczenie, trzeba spełnić kilka warunków.

Starsza kobieta w pokoju
05.07.2024 13:42 Mroczny sekret sanatoriów. To dzieje się praktycznie wszędzie. "Byłam załamana"

Wyjazd do sanatorium to coś, na co niektórzy seniorzy czekają miesiącami. Pobyt w ośrodku to nie tylko możliwość odbycia licznych zabiegów i podreperowania zdrowia, ale także świetna okazja do zawiązania nowych kontaktów i miłego spędzenia czasu. Jednak nawet sanatoria mają swoją ciemną stronę, która sprawia, że kuracjusze powinni być nieustannie czujni! 

Pokój w sanatorium
15.06.2024 12:48 Pobyt w sanatorium o większym komforcie. Kosztuje 40,9 zł za noc, ale są warunki

Jak sprawić, by kuracja w sanatorium była jeszcze przyjemniejsza i bezstresowa? Wielu kuracjuszy wskazuje na jedno rozwiązanie, które poprawia komfort życia w uzdrowisku. To samodzielne mieszkanie w jednoosobowym pokoju. To jednak kosztuje, a co więcej, są dodatkowe warunki.

Kobieta na siłowni
11.06.2024 14:42 Sanatorium z ZUS dla emerytów. Ponad 800 tys. osób uprawnionych

Wyjazd na leczenie sanatoryjne z ZUS jest całkowicie darmowy, ale trzeba spełnić kilka warunków. Rehabilitacja lecznicza z ZUS dostępna jest także dla emerytów, o ile wciąż podlegają ubezpieczeniu. Jak wygląda to w praktyce?

Kobieta w sanatorium
11.06.2024 12:34 "Portier w sanatorium zażyczył sobie 26 zł". Myślała, że żartuje

Pierwszy pobyt w sanatorium może zaskakiwać: głównie finansowo. Choć obiegowo mówi się, że leczenie jest “bezpłatne” i finansowane przez NFZ, to rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Przekonała się o tym pani Aneta, nasza czytelniczka.

seniorzy
02.06.2024 08:00 Jakie są opłaty za sanatoria na NFZ? Wysokość opłat nie jest przypadkowa

Wyjazd do sanatorium jest dla wielu seniorów nie tylko sposobem na podratowanie swojego zdrowia, ale również świetną rozrywką i niezapomnianym doświadczeniem. Każdy przebywający tam pacjent musi jednak ponieść koszty swojego pobytu. Ile kosztuje takie leczenie z NFZ w 2024 roku?

Świeradów-Zdrój
14.05.2024 17:04 Sanatoria jak z bajki. 5 najpiękniejszych miejscowości na kurację

W Polsce znajduje się wiele pięknych uzdrowisk: i to nie tylko nad morzem czy w górach. Każde z sanatoriów ma swój własny unikalny charakter, ale jest kilka, które wyróżniają się na tle innych wyjątkową urodą i klimatem. Które z nich warto odwiedzić?

Ciechocinek
10.05.2024 17:19 Kuracjusze w Ciechocinku zdumieni. O tej opłacie nikt ich nie uprzedzał

Ciechocinek od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Kuracjusze są jednak zaskoczeni jedną z opłat, jaką pobiera od nich uzdrowisko. Wiele osób nie bierze tego pod uwagę w swoich budżetach na wyjazd.

Krioterapia
04.05.2024 14:32 Uroda w lodowatych temperaturach. Krioterapia w sanatorium odmładza skórę

Krioterapia nie bez powodu jest niezwykle popularnym zabiegiem w sanatoriach. Dobroczynne działanie zimna pomaga między innymi w przypadku dolegliwości bólowych, ale zastosowania tej formy terapii są znacznie bardziej wszechstronne. Okazuje się, że może pomagać także w zachowaniu zdrowej i pięknej skóry.

Para z psem
03.05.2024 16:25 Do sanatorium możesz zabrać psa. W tych uzdrowiskach to nie problem

Czy do sanatorium można jechać z psem? Opiekunowie zwierząt, którzy wyjeżdżają do uzdrowiska, mają z tym nie lada kłopot. Nie zawsze można zostawić swojego czworonożnego przyjaciela pod opieką rodziny czy przyjaciół. Co wtedy? Okazuje się, że w Polsce istnieje wiele uzdrowisk, do których można zabrać swojego czworonoga. Jest jednak jedno "ale".

Zestresowana kobieta
30.04.2024 13:06 Do sanatorium można jechać po relaks. Czym są kuracje antystresowe?

Wyjazd do sanatorium zazwyczaj kojarzy się z troską o zdrowie fizyczne. Pobyt w uzdrowisku w połączeniu z kuracją i rehabilitacją może pomóc w powrocie do zdrowia. Do sanatorium można jednak wybrać się także po to, by podreperować zdrowie psychiczne i zwalczyć skutki stresu. Wiele uzdrowisk oferuje specjalne kuracje.

Andrzej z Sanatorium Miłości
28.04.2024 10:51 Strzały i adrenalina w "Sanatorium Miłości". Andrzej nie powstrzyma łez

Przed nami kolejny, ósmy już odcinek "Sanatorium Miłości". Tym razem nie zabraknie emocji i adrenaliny, bo kuracjusze wezmą udział w specjalnej atrakcji, tylko dla odważnych! Nie zabraknie też wzruszeń i komplementów, a każdy uczestnik będzie miał okazję powiedzieć coś dobrego o innych. Jakie zalety mają seniorzy? Sprawdź zapowiedź kolejnego odcinka. 

grupa seniorów na sali treningowej
25.04.2024 13:01 Tak w sanatoriach dbają o kręgosłup. Ten sekret można zabrać do domu

Wyjazd do sanatorium to dla wielu osób czas wzmożonej aktywności fizycznej. Rehabilitacja w wielu przypadkach wiąże się z ruchem i ćwiczeniami. Niektóre z pomysłów na poprawę kondycji można później z łatwością przenieść do własnego domu. Szczególnie jedna z aktywności jest szczególnie cenna dla naszego kręgosłupa.

Smutna kobieta
23.04.2024 09:44 Mąż po sanatorium przypadkiem wysłał SMS-a. "To rozbiło mi małżeństwo"

Wyjazd do sanatorium zazwyczaj wynika z powodów zdrowotnych, ale nie da się ukryć, że dla wielu osób liczą się też kwestie towarzyskie. W internecie nie brak niebywałych historii na temat tego, co dzieje się za zamkniętymi drzewami pokojów w hotelach. Pewna kobieta podzieliła się historią rozpadu małżeństwa, do czego przyczynił się wyjazd do sanatorium.

Szczęśliwa para
21.04.2024 11:38 Czy w sanatoriach dochodzi do zdrad? Statystyki mówią same za siebie

Polacy jeżdżą do uzdrowisk nie tylko po zabiegi zdrowotne. Pobyt w Ciechocinku czy Krynicy Zdroju to także wielka przygoda towarzyska.  Wokół tematu romansów w sanatoriach narosły już niezliczone mity, a wyobraźnię dodatkowo pobudza popularność "Sanatorium miłości" w TVP. Pogląd, że "w pewnym wieku" czegoś nie wypada lub czegoś już nie można, odchodzi w zapomnienie.

grupa szczęśliwych seniorów
20.04.2024 13:07 Sanatorium to nie tylko kuracje. Takie atrakcje czekają w uzdrowiskach

Pobyt w sanatorium to czas powrotu do zdrowia i korzystania ze zdrowotnych zabiegów, ale na kuracjuszy czeka także wiele innych atrakcji. Uzdrowiska mają dla swoich gości szeroką ofertę form spędzenia wolnego czasu – zarówno aktywnie, jak i tradycyjnie. 

Para przed laptopem
17.04.2024 17:00 Kolejki do sanatoriów na NFZ nadal długie. Jest sposób, by je ominąć

Kuracjusze dobrze wiedzą, że na wyjazd do sanatorium trzeba odczekać swoje. Choć kolejki nie są tak długie jak przed laty, to wciąż trzeba liczyć się nawet z kilkunastoma miesiącami wyczekiwania. Czy można przyspieszyć swój wyjazd i szybciej zacząć kurację? Tak, jeżeli skorzystamy z tzw. systemu zwrotów. Jak to zrobić?

Policjantka
17.04.2024 13:23 Jedziesz do sanatorium? Policjantka radzi: poproś sąsiadów o jedną rzecz

Wyjazd do sanatorium czy na wakacje często wiąże się z dużym stresem. Nie tylko wymaga dużych przygotowań, ale może oznaczać pozostawienie naszego mieszkania bez opieki. W jaki sposób zabezpieczyć się, by nie doszło do włamania? Policjantka z Warszawy podzieliła się ważną radą. Dzięki niej będziemy mieli spokojną głowę w uzdrowisku lub na wczasach.

Mężczyzna w sanatorium
14.04.2024 12:25 Podwyżki w sanatoriach już od 1 maja. Ile trzeba będzie płacić?

Kuracjusze w sanatoriach muszą szykować się na większe wydatki. Już od 1 maja 2024 roku w uzdrowiskach zacznie obowiązywać nowy cennik. Zapłacimy więcej za cały pobyt. Z czego wynikają podwyżki i na jaki wydatek trzeba się szykować? Zobacz, ile zapłacisz w Ciechocinku, Krynicy Zdroju czy Nałęczowie.

Kobieta z walizką
11.04.2024 13:27 Pierwszy raz do sanatorium? Tego nie zapomnij zabrać [NIEZBĘDNIK]

Pakowanie walizek to dla wielu osób czynność daleka od wymarzonej. Zadanie tylko się komplikuje, gdy jedziemy w miejsce, którego nie znamy. Im dłuższy pobyt, tym wyzwanie jest trudniejsze, szczególnie biorąc pod uwagę, że bagaż trzeba nie tylko zamknąć, ale też unieść. Co trzeba spakować na wyjazd do sanatorium? Śpieszymy z pomocą!

Sanatorium Nad Kryniczanką
11.04.2024 08:06 Do sanatorium można jechać za darmo. Jest kilka warunków

Pobyt w sanatorium jest bezcenny dla podreperowania zdrowia. Na wyjazd do uzdrowiska najkorzystniej wybrać się w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, dzięki czemu nie będzie trzeba pokrywać wszystkich kosztów z własnej kieszeni. Ale czy do uzdrowiska można wybrać się całkowicie za darmo? W określonych przypadkach to możliwe.