Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Te nawyki rujnują młody wygląd. Po 40-stce nie popełniaj 6 błędów
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 27.03.2024 15:01

Te nawyki rujnują młody wygląd. Po 40-stce nie popełniaj 6 błędów

Proces starzenia się
Fot. Canva/Syda Productions

W tematyce dbania o młody wygląd wiele mówi się o codziennej pielęgnacji skóry, zbilansowanej diecie i korzystaniu z kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Tymczasem młody wygląd najczęściej rujnuje codzienna rutyna, której pozbycie się oszczędzi wam wielu zmarszczek. Jak to możliwe?

Zmień styl życia, a odczujesz różnicę

Jakże często zapominamy, że młody wygląd koreluje z naszym ogólnym stanem zdrowia. Aby utrzymać nienaganną kondycję, nie wystarczy jedynie zdrowo się odżywiać. Kluczowe jest tu eliminowanie stresu. Kortyzol jak żaden inny hormon dodaje nam lat, zaburzając produkcję i wchłanianie cennego dla naszej skóry i stawów kolagenu.

Tymczasem udowodniono, że wystarczy niewielka dawka ruchu, aby dać odpocząć przemęczonemu układowi nerwowemu. Dosłownie kilkanaście minut aktywności fizycznej dziennie, znacząco może obniżyć poziom kortyzolu w organizmie, co tylko pozytywnie odbije się na naszym samopoczuciu i wyglądzie.

Wygląd 2.png
Fot. Canva/DragonImages
Siłownia po 50-tce. Jak skutecznie zbudować masę mięśniową? Pielęgnacja dojrzałej cery w kilku krokach. Jak zadbać o skórę?

Prozaiczne czynności dodają lat

Jak często przecieracie oczy, gdy jesteście niewyspani? Pewnie stosunkowo często. Wiedzieliście o tym, że regularne powtarzanie tego ruchu przez lata rujnuje wasz wygląd? Delikatna i cienka skóra wokół oczu nie lubi silnego nacisku. Eliminując nawyk przecierania oczu, możecie śmiało zapomnieć o używaniu korektora. Zwyczajnie nie będzie wam on już potrzebny.

Lat dodawać może nam także pozycja snu. Aby zachować młody wygląd, zaleca się spanie na plecach. Niestety, ale chociaż spanie na boku dla wielu z nas jest wygodniejsze, to całonocne przyciskanie twarzy do poduszki sprzyja powstawaniu zmarszczek.

ZOBACZ TAKŻE: Czy makijaż niszczy cerę? Po 40-stce warto o tym wiedzieć

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Jeśli zadbacie o powyższe czynniki, pamiętajcie, że pielęgnacja również jest istotna. Wiedzieliście, że mycie twarzy mydłem to nie najlepszy pomysł? Jest to na tyle silnie czyszcząca substancja, że usuwa ona naturalną lipidową warstwę ochronną skóry, przez co wszelkie niedoskonałości cery stają się bardziej widoczne.

Mydło może ponadto podrażniać delikatną skórę. Zamiast niego warto używać dedykowanych preparatów do pielęgnacji skóry twarzy i nie zapominać jak istotne jest używanie kremu z filtrem podczas wychodzenia na zewnątrz. Gwarantujemy, że wprowadzając te zalecenia w życie, efekty odczujecie w mgnieniu oka

Wygląd 3.png
Fot. Canva/dra_schwartz, Getty Images Signature