Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Te produkty dodają lat i rujnują zdrowie. Po 40-stce wyklucz je z diety
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 25.03.2024 16:13

Te produkty dodają lat i rujnują zdrowie. Po 40-stce wyklucz je z diety

Pączek
Fot. Canva/Anete Lusina, Pexels

Każdy z nas prędzej czy później odczuwa skutki mijającego czasu. Mimo to chcemy jak najdłużej nie tylko czuć się, ale i wyglądać młodo. Czy mamy na to wpływ? Wedle specjalistów jak najbardziej tak. Jedyne co musimy zrobić, to wprowadzić kilka zmian w naszym jadłospisie.

Zmień dietę, a zmienisz swoje życie

Tyle mówi się o tym, by odżywiać się zdrowo i prowadzić zbilansowaną dietę. Mało tego, hasła: „Jesteś tym, co jesz” nie są wyssane z palca. To, co wkładamy codziennie do naszych ust, ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie.

Mimo to wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez słodkiej rutyny w postaci podjadania batoników w pracy albo posłodzenia swojej ulubionej kawy. O ile trudno dopatrywać się w jednej łyżeczce cukru przyczyny każdej choroby, o tyle, gdy cukier spożywany jest w nadmiarze, staje się dla nas naprawdę niebezpieczny.

Przede wszystkim niszczy on włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność naszej skóry. W prostej linii prowadzi to do przyspieszenia procesów starzenia się. Jeśli zatem lubisz słodkie przekąski, polub także kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe, gdyż cukier doskonale absorbuje wodę z naszej skóry.

Zdrowie 2.png
Fot. Canva/DAPA Images
Można ją pić, ale ma inne zastosowanie. To prawdziwy "eliksir młodości" 6 kroków do zdrowej skóry twarzy dla mężczyzn w dojrzałym wieku

Po 40-stce skończ z używkami

Okolice 40 roku życia to moment, gdy coraz to częściej dostrzegamy w lustrze mijający czas. Znajdujemy na głowie pierwsze siwe włosy, widzimy, że na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skutki szybkiego trybu życia stają się dziwnie mocno odczuwalne.

Używki nigdy i w żadnym wieku nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Jednakże po 40-stce, gdy w naszym organizmie dochodzi do wielu zmian, a nasza skóra staje się mniej elastyczna i ma tendencję do przesuszania się, dodatkowe bombardowanie jej chemią nie jest niczym dobrym.

Dlatego też zaleca się zminimalizowanie spożycia alkoholu, który wpływa negatywnie na nawodnienie organizmu. Tyczy się to również kawy, aczkolwiek jeśli będziecie pamiętać o tym, by spożywać większą ilość wody, mała czarna nie powinna was odwodnić.

ZOBACZ TAKŻE: NFZ oferuje darmową dietę. Przeznaczenie? Nie tylko dla emerytów

Zwróć uwagę na jakość jedzenia

Skoro wiecie już, że po 40-stce warto prowadzić zbilansowaną dietę, zwróćcie uwagę na jakość spożywanych produktów. Niestety, ale cała masa wyrobów mięsnych w sklepach zawiera szkodliwe azotany oraz fosforany.

Ponadto znajduje się w nich ogrom soli, co tylko przyspiesza rozwój stanów zapalnych w organizmie. Zdecydowanie odradzamy wam spożywania dań typu instant albo fast foodów. To praktycznie sama chemia, która z pewnością nie przyczyni się ani do poprawy waszego zdrowia, ani do polepszenia kondycji waszej skóry.

Zdrowie 3.png
Fot. Canva/FACTORY16, Getty Images

Źródło: o2.pl