Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Wyszła na spacer i nie wróciła. Pani Zofii szukało całe miasto
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 27.02.2024 12:00

Wyszła na spacer i nie wróciła. Pani Zofii szukało całe miasto

Spacer
Fot. CanvaPro

Historia Pani Zofii mrozi krew w żyłach. Kobieta udała się na niewinny spacer, który okazał się początkiem koszmaru. Zrozpaczona rodzina wykorzystała wszelkie metody, aby jej pomóc. W sprawę zaangażowali się internauci i organy ścigania.

Wyszła z domu i nie wróciła

Historia Pani Zofii zaczęła się stosunkowo niewinnie. Kobieta poszła na spacer w pobliżu Rodzinnych Ogródków Działkowych Kolejarz. Nie wiedziała, że przechadzka stanie się początkiem jej koszmaru.

Jak podaje zrozpaczona rodzina, kobieta od lat walczy z rozwijającą się demencją. Przez chorobę, zwykły spacer okazał się prawdziwym survivalem.

Kobiet już po paruset metrach straciła orientacje w terenie i nie potrafiła wrócić pod wskazany adres. Zniknięcie kobiety szybko zauważyła rodzina, która postanowiła działać natychmiast.

Spacer 2.png
Fot. CanvaPro
Syn twierdzi, że to uzależnienie. Nie rozumie mojego hobby Miłość po 50-tce. Tak powiesz „kocham” bez użycia słów

Wykorzystali wszystkie środki, by ją odnaleźć

Bliscy Pani Zofii postanowili wykorzystać wszystkie dostępne środki, aby odnaleźć kobietę. Wiedzieli, że kobieta nie mogła odejść zbyt daleko. Pytanie tylko, w którym kierunku udała się na spacer? Postanowili niezwłocznie powiadomić policję oraz opublikować posty na Facebooku.

W poszukiwanie kobiety zaangażowali się również mieszkańcy Ząbków (powiat wołomiński) oraz internauci. Informację o zaginięciu emerytki nagłośnił również Miejski Reporter, dzięki któremu akcja poszukiwawcza przybrała na sile.

ZOBACZ TAKŻE: Gabriela Kownacka walczyła do końca. „Miała klasę. Była piękna”

Czy kobietę udało się odnaleźć?

Sytuacja wydawała się dramatyczna. Rodzina w kryzysowym momencie zachowała jednak zimną krew i w poście na Facebooku przedstawiła, jak może być ubrana kobieta:

Babcia była ubrana w granatowe dresy, bluzę w kolorze chyba buraczkowym i czapkę z pomponem jasną – czytamy w rozpaczliwym poście na Facebooku, pod którym widnieje również numer kontaktowy do rodziny zaginionej kobiety.

Natychmiastowa reakcja bliskich oraz wzorowe zachowanie mieszkańców Ząbków i internautów pozwoliło na szybkie odnalezienie zaginionej kobiety, a sam spacer nie skończył się tragicznie.