Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Zacznie się już w sobotę. Widok za oknem może zaskoczyć
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 18.06.2024 12:56

Zacznie się już w sobotę. Widok za oknem może zaskoczyć

Smutna kobieta
fot. Canva/ Zinkevych

Na wszystkich obserwatorów nieba i pasjonatów zjawisk astronomicznych czeka kolejne, niezwykłe wydarzenie. Już w najbliższą sobotę (21.06) będzie miała miejsce Truskawkowa Pełnia Księżyca. Może sporo namieszać w życiu osobistym i uczuciowym, więc warto się do niej dobrze przygotować.
 

Pełnia Księżyca w czerwcu 2024. Kiedy wypada?

Pełnia Księżyca to zjawisko, które możemy obserwować regularnie — zdarza się średnio co 29,5 dnia, a to oznacza, że wypada przynajmniej raz w miesiącu. Czerwcowa pełnia każdego roku jest wyjątkowa, ponieważ związana jest z przesileniem letnim, które może mieć wpływ na nasze samopoczucie, a tym samym na podejmowane przez nas decyzje. To dobry moment, by zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć swojemu życiu. Może szykują się w nim ważne zmiany?

Pełnia Księżyca w czerwcu wypada już w najbliższy weekend, w nocy z soboty na niedzielę (21/22.06), czyli dokładnie dzień po Nocy Kupały. Dojdzie do niej w sezonie zodiakalnego Raka, na tle gwiazdozbioru Koziorożca. To niezwykłe zestawienie dwóch silnych energii: Raka, nawiązującego do marzeń i emocji, oraz Koziorożca, stawiającego na ambicję i konkrety. Takie połączenie nie może pozostać bez wpływu na nasze losy.
 

Turyści uwielbiają ten symbol. Masz taki łańcuszek? Musisz uważać Stresujące dania, których lepiej unikać. Pogłębiają lęk i niepokój

Co oznacza Truskawkowa Pełnia Księżyca? Bądź gotowy na zmiany!

Zbliżająca się pełnia księżyca nosi miano Truskawkowej, co ma związek z rozpoczynającym się w okolicach czerwca sezonem zbierania truskawek. Zwana jest także Różaną Pełnią, Gorącym lub Miodowym Księżycem. Jednak to nie nazwa świadczy o jej wyjątkowości. Z perspektywy astrologicznej, na skutek kumulowania i zetknięcia się potężnych energii, Truskawkowa Pełnia Księżyca może wywołać sporo emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych.

Astrologowie wskazują, że Truskawkowa Pełnia Księżyca to doskonały moment na realizację swoich marzeń i dawno odkładanych planów. To idealny czas do przeprowadzenia magicznych rytuałów, które pomogą przyciągnąć szczęście i dostatek (zarówno na poziomie duchowym jak i materialnym). 
 

W magiczna godzinę, manifestuj to, o czym marzysz

W sobotę Księżyc wzejdzie o godzinie 21:21. To "magiczna godzina", na którą warto zwrócić szczególną uwagę. W tym czasie zacznij manifestować wszystko to, o czym marzysz, wszystko to, co chciałbyś, aby się spełniło. Należy to powtarzać z uporem i wiarą w realizację wypowiadanych słów: "Jestem gotowy przyjąć miłość, o której marzę. Otwieram się na to, co przyniesie mi los". Taką samą formułę możesz wypowiadać w odniesieniu do pieniędzy, przyjaźni, spokoju i wszystkiego, czego oczekujesz od życia.

Truskawkowa Pełnia Księżyca daje przestrzeń i energię do realizacji zamierzonych celów i pomaga wyznaczyć kierunek do osiągnięcia szczęścia. Z drugiej strony jednak energia będzie na tyle silna, że pomoże urzeczywistnić również negatywne manifestacje, dlatego tak ważne jest, by w tym czasie pozbyć się złych myśli i nie wypowiadać słów, które niosą ze sobą negatywny przekaz. Planuj dobrze, myśl dobrze, mów dobrze — a energia Truskawkowego Księżyca pomoże zrealizować plany.

Księżyc osiągnie maksimum pełni około godziny 3:10, a jego energia może być odczuwalna na całym świecie, i to jeszcze przez kilka następnych dni. Te dni mogą przynieść nieoczekiwanie wydarzenia, dlatego pamiętaj, by w każdym z nich dostrzegać dobre strony. Wtedy wszystko zacznie działać na twoją korzyść.

Pełnia Księżyca
fot. Canva/jakkapan21