Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Zauważasz je na skórze? Biegnij do lekarza. Zagrożeni nawet 30-latkowie
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 28.03.2024 14:30

Zauważasz je na skórze? Biegnij do lekarza. Zagrożeni nawet 30-latkowie

Rubinki
Fot. Canva/Rupendra Singh Rawat, Getty Images

Jak często monitorujecie swoje ciało w poszukiwaniu jasnych sygnałów rozwoju chorób? Pewnie stosunkowo rzadko. Lekarze zalecają, aby nie bagatelizować jakichkolwiek oznak zmian skórnych. Ten problem dotyka nawet 30-latków, a zwiastuje ogromne kłopoty zdrowotne.

Nie lekceważ tych objawów

Na skórze wielu osób możemy zobaczyć nietypowe, czerwone krostki. Wyglądają one podobnie do większych pieprzyków, jednak mają czerwone zabarwienie.

Mało kto zwraca na nie uwagę. Tymczasem to właśnie wspomniane „plamki” zwiastują nadejście poważnych chorób. Lekarze alarmują, aby nie bagatelizować ich pojawienia się. Czym są nietypowe zmiany skórne i dlaczego są one groźne dla naszego zdrowia?

Tego nie wkładaj do święconki! Lista zakazanych produktów. Kiedyś tego nie było Tych potraw wielkanocnych lepiej unikaj! Mogą zaszkodzić osobom w średnim wieku

Rubinki można zauważyć nawet u 30-latków

Opisywane powyżej zmiany skórne to rubinki, czyli naczyniaki starcze. Powstają one na skutek nieprawidłowego rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Niezależnie od wieku, jeśli zobaczycie, że rubinki występują w dużym zagęszczeniu na dowolnym obszarze waszej skóry, natychmiast udajcie się do lekarza.

Małe czerwone kropki to potężny znak ostrzegawczy wskazujący na takie problemy zdrowotne jak chociażby:

  • zaburzenia hormonalne, włączając w to schorzenia tarczycy;
  • problemy z wątrobą;
  • dysfunkcje układu pokarmowego;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • nieprawidłowości w działaniu układu krążenia;
  • obecność nowotworów NET.

ZOBACZ TAKŻE: Czy makijaż niszczy cerę? Po 40-stce warto o tym wiedzieć

Jak zadbać o swoje zdrowie po 30-stce?

Lekarze nie mają wątpliwości, za główne przyczyny pojawienia się rubinowych zmian skórnych odpowiada styl życia. Jeśli ciągle jesteśmy zestresowani, przemęczeni, a do tego prowadzimy niskojakościową dietę i korzystamy z używek, dosłownie rujnujemy nasze zdrowie.

Czasem jednak rubinki pojawiają się ze względu na przetrenowanie (u sportowców), czy wynikają z czynników genetycznych. Niezależnie od tego, z jakich powodów rubinki pojawiły się na waszej skórze, nie zwlekajcie z konsultacją medyczną. Przy okazji wprowadźcie zdrowe nawyki do waszego życia, a dzięki temu nawet mimo pierwszych oznak kłopotów zdrowotnych unikniecie o wiele większych problemów.

Źródło: abczdrowie.pl