Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Zrób mamie wyjątkowy kubek. Niedużo pracy, a prezent jedyny w swoim rodzaju
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 26.05.2024 09:24

Zrób mamie wyjątkowy kubek. Niedużo pracy, a prezent jedyny w swoim rodzaju

Prezent na Dzień Matki
Fot. CANVA

Dzień Matki to wyjątkowe święto, w trakcie którego obdarowujemy swoje rodzicielki czymś pięknym, praktycznym i najczęściej zrobionym przez nas samych. W tym poradniku znajdziecie informacje, w jaki sposób przyozdobić kubek dla mamy, aby była zaskoczona i piła z niego smaczną kawę i gorącą herbatę. Wystarczy kilka rzeczy, które sprawią jej radość!

Dzień Matki 2024: historia wyjątkowego święta

W Polsce przedwojennej obchodzono Dzień Matki, ale co ciekawe daty nie były ustalone cyklicznie. Organizacją zajmował się Polski Czerwony Krzyż. W trakcie niemieckiej okupacji święto było obchodzone w całej III Rzeszy. Aktualnie w Polsce święto przypada na 26 maja.

Święto kalendarzowe, czyli Dzień Matki obchodzone jest w około 140 krajach. 63 państwa celebrują to święto w drugą niedzielę maja. Co ciekawe, Norwegia postanowiła, że tak wyjątkowy dzień będzie organizowane w drugą niedzielę lutego.

Córeczka dla mnie, a ja dla swojej mamy. W tym roku na Dzień Matki robimy laurki Zanim kupisz mamie kwiaty, sprawdź ich znaczenie. W Dzień Matki łatwo o gafę

Dzień Matki 2024: kwiaty to dobry wybór

Każdy z nas wie, że Dzień Matki to święto, którego nie można przegapić! To właśnie tego dnia każdy chce, aby jego mama była najszczęśliwsza na świecie. W związku z tym przygotowujemy wyjątkowe prezenty.

Bardzo często stawiamy na klasykę, czyli coś, co zawsze się spodoba naszym rodzicielkom. Mowa oczywiście o niepowtarzalnych bukietach kwiatów, które przez kilka dni zdobią stoły, salony, okna i roznoszą przepiękny zapach w całym domu.

Szablony Lelum 2 - 2024-05-16T104743.668.png
Fot. canva, Bukiet kwiatów na Dzień Matki

Dzień Matki 2024: wyjątkowy kubek jedyny w swoim rodzaju

Jest oczywiście możliwość zakupienia spersonalizowanego kubka z imieniem, sentencją i wzorem. Taki prezent trzeba zamówić zdecydowanie wcześniej. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę: Kubek na Dzień Matki, spersonalizowany i będziemy mogli zaprojektować go sami, a drukarnia przekaże tak zrobiony kubek do realizacji. 

Jednak możemy także stworzyć coś od zera. Będzie nam potrzebny przede wszystkim marker, albo farbki z pędzelkiem i biały kubek. Mamy? To do dzieła! Na jednej stronie kubka, możemy napisać imię naszej mamy, a pod spodem Dzień Matki 2024, aby to był prezent tylko i wyłącznie na dany rok. Dodatkowo kolorem zielonym i czerwonym, narysować piękne kwiatki z każdej strony. Świetnym pomysłem, będzie również utwardzenie swojego dzieła. Jak to zrobić?

Żeby prezent, który chcemy przekazać swojej mamie w postaci kubka ręcznie zdobionego, wystarczy odczekać, aż wyschnie, a następnie nastawić piekarnik na 100 stopni. Gdy piec się nagrzeje, wstawiamy tam nasze dzieło i czekamy od 5 do 10 minut, aby wszystko utwardziło się i nie zmyło przy pierwszym kontakcie z wodą.

Co ważne takie białe, ceramiczne kubki możemy dostać już w cenie od 7 do 25 złotych, w zależności od wielkości, szerokości, a także głębokości. Dodatkowo specjalne farbki do ceramiki kupi w przedziale cenowym 10-45 złotych.

Poniżej zamieszczamy kilka inspiracji, które trafią do gustu każdej mamy.

Kubki Latte Dla Mamy Na Prezent, Dzień Matki.jpg
Fot. Pinterest dirtyshop, Kubki Dla Mamy Na Dzień Matki
Kubki Dla Mamy Na Dzień Matki, Na Prezent.jpg
Fot. Pinterest dirtyshop, Kubki Dla Mamy Na Dzień Matki
Kubki Magiczne Na Dzień Matki Na Prezent Dla Mamy.jpg
Fot. Pinterest dirtyshop, Kubki Dla Mamy Na Dzień Matki