Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Zwiedź całe Pomorze za 10 zł. Wyjątkowa promocja dla emerytów
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 01.04.2024 12:04

Zwiedź całe Pomorze za 10 zł. Wyjątkowa promocja dla emerytów

Pociąg na Hel
Fot. Polregio/Media

Już za chwilę wraz ze wspaniałą pogodą zacznie się najlepszy sezon na wakacyjne podróże. Emeryci, którzy wybierają się nad Bałtyk i chcieliby zwiedzić Pomorze, mogą skorzystać ze specjalnej oferty jednego z przewoźników. Za 10 zł można przez pół roku podróżować po całym Pomorzu bez żadnych dodatkowych opłat. Jak to zrobić?

Tanie podróże koleją dla seniorów

Każdego miesiąca polskimi pociągami podróżuje ponad 30 milionów pasażerów, a wśród nich jest wiele osób 60+. Turyści w dojrzałym wieku chętnie wybierają pociągi: są często wygodniejsze i szybsze niż inne środki transportu. Nie bez znaczenia jest też cena, bo dzięki wielu ulgom za bilet można na emeryturze płacić dużo taniej. Najnowsza oferta dotyczy podróży po Pomorzu.

Przewoźnik Polregio wprowadził właśnie bilet "Mobilny Senior". Jest to specjalna oferta imiennego biletu umożliwiającego nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami tej spółki na terenie całego województwa pomorskiego. Z oferty mogą skorzystać osoby powyżej 70. roku życia. Bilet kosztuje tylko 10 zł i jest ważny przez pół roku od chwili zakupu.

Projekt bez nazwy - 2024-04-01T105703.600.jpg
Fot. Canva/Halfpoint
Policja sprawdziła kierowców 65+. Wiadomo, czy są zagrożeniem na drogach Darmowa komunikacja miejska dla emerytów. Jest jeden warunek

Największe atrakcje Pomorza pociągiem

Co oferta Polregio oznacza dla turystów? To duże ułatwienie i tańsze podróże po Pomorzu. W ramach jednego biletu "Mobilny Senior" można odwiedzić np. Trójmiasto, Władysławowo, Hel, Jastarnię, Juratę, Ustkę, Łebę i wiele innych popularnych miejscowości na Pomorzu: nad morzem i nie tylko. Nie trzeba kupować wielu biletów ani też martwić się o ich cenę.

Dzięki biletowi osoby 70+ bez dodatkowych opłat mogą korzystać też z przejazdów SKM Trójmiasto. Trzeba ponadto pamiętać, że stacjami granicznymi w ramach całej oferty są Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko oraz Sycewice. Bilety można kupić w kasach biletowych, u konduktora, w automatach na dworcach, a także przez internet.

Projekt bez nazwy - 2024-04-01T105822.034.jpg
Fot. Polregio/Media

Na zniżki można liczyć nie tylko podczas podróży po Pomorzu. Koleje Śląskie i Dolnośląskie mają np. program "Senior 60+" uprawniający do 25 proc. zniżki, Koleje Małopolskie oferują 30-procentową zniżkę, a w Kolejach Wielkopolskich kupimy bilet taniej nawet o 60 proc. Najbardziej aktualnych ofert, promocji i zasad korzystania warto szukać na stronach internetowych przewoźników.

Jakie zniżki na pociągi mają emeryci?

Warto pamiętać, że emeryci i osoby starsze mogą także liczyć na zniżki podczas podróży koleją po całej Polsce. Chodzi tu o oferty PKP Intercity. “Bilet Seniora” to stała oferta dla każdego, kto ukończył 60 lat. Zniżka 30 proc. obowiązuje na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami PKP Intercity wszystkich kategorii w 1. i 2. klasie.

Emeryci mają też prawo do ulgi ustawowej. Chodzi o dwa przejazdy rocznie z ulgą 37 proc. w 2. klasie wszystkich kategorii pociągów. Trzeba jednak pamiętać, że bilet w obie strony jest traktowany jako dwa oddzielne przejazdy. Prawo do zniżki przysługuje na podstawie odpowiedniego zaświadczenia (wydawanego m.in. przez terenowe jednostki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów) okazywanego wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość.