Bezpłatne treningi dla osób 60+. Ponad 200 miejsc w całej Polsce
Nordic walking to nie tylko sposób na poprawę zdrowia, ale też aktywny odpoczynek sprzyjający nawiązywaniu nowych kontaktów. To aktywność w sam raz dla osób w dojrzałym wieku. W całej Polsce można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach nordic walking. To projekt specjalnie dla osób 60+.
Nordic Walking Senior - projekt dla zdrowia seniorów
Zajęcia w ogólnopolskim projekcie "Nordic Walking Senior" stworzone są z myślą o seniorach. To projekt dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zajęcia dla seniorów obejmują udział w treningach z zakresu prawidłowego marszu z kijami nordic walking . Chodzi o naukę i doskonalenie techniki nordic walking oraz kształtowanie podstawowych zdolności motorycznych.
Spotkania odbywają się w celu poprawy kondycji fizycznej i zdrowia uczestników. Nawet jeżeli nie uprawialiśmy dotąd tej dyscypliny sportu, na zajęcia można przyjść bez obaw. Na pewno dostaniemy tam niezbędne wsparcie i znajdziemy towarzystwo.
Nordic walking dla seniora. Tu znajdziesz partnerów do treningu
W zajęciach nordic walking udział mogą wziąć wszyscy chętni, jednakże grupą docelową są osoby w wieku 60+ , zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Zajęcia odbywają się w 200 grupach projektowych na terenie całej Polski. W każdym województwie znajdziemy kilkunastu koordynatorów tych zajęć: z pewnością uda się znaleźć grupę blisko naszego miejsca zamieszkania.
By wziąć udział w zajęciach, należy zgłosić się do koordynatora w swoim regionie. Można ich szukać na stronie nordicwalkingsenior.pl .
Nordic walking dla 60+. Jak zacząć chodzenie z kijkami?
Darmowe zajęcia dla seniorów w ramach projektu “Nordic Walking Senior ” to dobry sposób, by zacząć swoją przygodę z nordic walking. Na miejscu otrzymamy pomoc, podpowiedzi i odpowiednie instrukcje.
Na początek warto jednak poznać choć odrobinę teorii .
- W nordic walking idziemy stawiając długie kroki, od pięty, plecy wyprostowane, patrzymy przed siebie.
- Chwytamy rękojeść na końcu wymachu ramienia do przody i otwieramy dłoń po wypchnięciu kija do tyłu (wtedy ręka jest już za biodrem).
- Kijki skierowane są ukośnie w tył przez cały czas marszu. Ręka wysunięta do przodu nie przekracza linii bioder.
- Prawy kij dotyka do podłoża w momencie, gdy stawiamy lewą piętę, i odwrotnie.
Nie zapominajmy, że każdy trening rozpoczynamy rozgrzewką. Jeśli chodzi zaś o kije, to koniecznie należy zwrócić uwagę na ich długość. Optymalna to 65 procent naszego wzrostu.