Biorą na plażę słoik z mąką. Tak radzą sobie z uporczywym problemem
Sezon letni w pełni, a wiele osób spędza urlop nad morzem. Choć relaks na plaży może wydawać się błogi, niektórzy nie mogą znieść wszechobecnego piasku, który przykleja się do skóry. Jak skutecznie się go pozbyć nawet wtedy, gdy wcześniej posmarowaliśmy się kremem z filtrem lub wyszliśmy z wody? Turyści mają na to sprawdzony patent.
Turystyczne patenty
Zdobywanie doświadczenia poprzez podróżowanie sprawia, że z każdą kolejną wyprawą wykorzystujemy nabyte wcześniej umiejętności. Wielu podróżników dzieli się nimi również w sieci, dzięki czemu spędzanie urlopu staje się jeszcze przyjemniejsze.
Nie tak dawno pisaliśmy o praktycznym sposobie , dzięki któremu nie zgubimy na plaży kluczy, a wszystko dzięki korkom od wina. Szczegóły na temat tego sposobu poznasz tutaj .
Tym jednak razem skupimy się na piasku , który potrafi być bardzo irytujący , a w skrajnych przypadkach może przyczynić się nawet do powstania podrażnień . Jak skutecznie pozbyć się go ze skóry?
Na plażę weź ze sobą mąkę kukurudzianą
Każdy, kto miał okazję spędzać czas na plaży doskonale wie, jak drażniący potrafi być piasek. Przykleja się do posmarowanej kremem skóry, a nawet jeśli spłuczemy go w wodzie, ponownie osiada na wilgotnym ciele.
Okazuje się, że sprawdzonym sposobem, by bezboleśnie usunąć piasek ze skóry jest posypanie jej mąką kukurydzianą i delikatne potarcie dłonią. Ta z kolei świetnie wchłania wilgoć i sprawia, że piasek odkleja się i odpada od ciała. Nic więc dziwnego, że coraz więcej turystów zabiera ze sobą na plaże słoiczek mąki .
Wszechstronność mąki kukurydzianej
Mąka kukurydziana świetnie sprawdza się nie tylko do pieczenia ciast spodów do pizzy czy innego rodzaju pieczywa. Okazuje się, że ma wszechstronne zastosowanie i można używać jej zamiennie jako talk .
Dodatkowo niektórzy stosują mąkę kukurydzianą do walki z mrówkami faraonkami , które potrafią zalęgnąć się w domach i mieszkaniach. Wystarczy ją wysypać w miejscach ich wstępowania. Gdy mrówki zjedzą mąkę, ta pęcznieje w ich organizmach, przez co giną. Nie jest to humanitarny sposób na walkę z insektami w domu, jednak niektórzy sięgają po tę metodę, by pozbyć się niehigienicznego problemu.