Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Darmowa podróż PKP. Wielka okazja dla rodzin już w czerwcu
Sara Karmańska
Sara Karmańska 16.05.2024 10:36

Darmowa podróż PKP. Wielka okazja dla rodzin już w czerwcu

pociąg na dworcu
Fot. East News/Arkadiusz Ziolek

Na sobotę 1 czerwca PKP przygotowało prawdziwą gratkę dla rodzin. Z okazji Dnia Dziecka dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogły podróżować pociągami PKP Intercity za darmo. Co zrobić, żeby skorzystać z promocji? 

Wyjątkowa promocja dla rodzin od PKP

Rodzice i dziadkowie mogą skorzystać z promocji, która przygotowało PKP. Jeden z największych przewoźników kolejowych w Polsce poinformował, że 1 czerwca można skorzystać z wyjątkowej oferty dla rodzin, które planują podróż z okazji Dnia Dziecka. To świetna okazja, by wybrać się na jednodniową lub weekendową wycieczkę pociągiem Intercity

Do skorzystania z promocji uprawnione są dzieci i młodzież do 16. roku życia. Dzieci do 4. roku życia przez cały rok mogą korzystać z biletów jednorazowych z ulgą 100%. Promocja uprawnia do podróży w 2. klasie

Jedziesz do sanatorium? Policjantka radzi: poproś sąsiadów o jedną rzecz Tańsze bilety dla emerytów. Podróżowanie zaczyna się po 60-tce

Oferty PKP dla rodzin

Dziecko korzystające z darmowego przejazdu w dniu 1 czerwca może być również uczestnikiem grup: Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny oraz Taniej z Bliskimi. W ten sposób można skorzystać z promocji skierowanych do rodzin i grup. 

Przykładowo oferta Taniej z Bliskimi uprawnia do skorzystania z 30% zniżki dla grupy składającej się z od 2 do 6 osób. Obejmuje ona przejazdy pociągami kategorii TLK i IC. Z kolei rodziny planujące podróż pociągami ekspresowymi EIC lub EIP mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego, dedykowanego dla grup 2-5 osób, w których znajduje się co najmniej jedno dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każda z osób uzyska 30% zniżki na bilet. Warto również rozważyć skorzystanie z Karty Dużej Rodziny, która również gwarantuje 30% zniżkę, jeśli przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżować wspólnie. 

Należy także pamiętać, że w powyższych ofertach możliwe jest skorzystanie z ulg ustawowych, jeśli takowe przysługują. 

ZOBACZ TEŻ: "Nie ustąpiłam ciężarnej w tramwaju". W pasażerach aż się gotowało

Co zrobić, aby skorzystać z promocji?

Aby skorzystać z promocji, należy pobrać darmowy bilet w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora. Wyjątkiem są pociągi kategorii EIP, na które bilet można pobrać jedynie w kasie.

Należy pamiętać, by zabrać ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Dokument trzeba będzie okazać podczas kontroli biletów. 

pociąg na dworcu.jpg
Fot. Canva/Анастасия Янишевская
pociąg na dworcu
Fot. Canva/Анастасия Янишевская