Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Efekt 4 godzin treningu w 30 minut. Robi to Izabela Trojanowska
Sara Karmańska
Sara Karmańska 14.05.2024 10:45

Efekt 4 godzin treningu w 30 minut. Robi to Izabela Trojanowska

Izabela Trojanowska
Fot. Instagram/@trojanowska.official

Izabela Trojanowska w ostatnim czasie przeszła zjawiskową metamorfozę. Aby to osiągnąć, zmieniła tylko dwie rzeczy. Jedną z nich jest nietypowa forma treningu, która według niektórych badań pozwala na osiągnięcie efektu 4 godzin ćwiczeń w zaledwie 30 minut. Czym jest tajemnicze ćwiczenia EMS, o których piosenkarka pisze na Instagramie?

Izabela Trojanowska przeszła metamorfozę

Izabela Trojanowska jest w wyśmienitej formie. Autorka niezapomnianych przebojów i gwiazda serialu “Klan” jakiś czas temu postanowiła wprowadzić w swoim życiu dwie ważne zmiany, które dały spektakularne efekty. Chodzi o jej zdrowie i urodę.

Jak piosenkarka zdradziła “Faktowi”, pierwszą z nich było przejście na dietę pudełkową o określonej ilości kalorii. Posiłki dostarczane pod drzwi pozwoliły jej zrzucić 15 kilogramów w zaledwie sześć miesięcy

Efekt diety postanowiła wzmocnić przez regularne ćwiczenia takie jak jazda na rowerze, spacery i nordic walking. Gwiazda miała w zanadrzu jednak jeszcze jedną tajną broń.

Izabela Trojanowska (2).jpg
Fot. KAPiF
Maty do akupresury. Na początku niewygodne, ale potem czuć efekty Pozbądź się wiotkiej skóry na ramionach. Pomogą proste ćwiczenia

Izabela Trojanowska schudła dzięki treningom EMS

Izabela Trojanowska przyznaje, że w zdobyciu formy pomogły jej zabiegi elektrostymulacji mięśni (EMS). To metoda najszerzej stosowana w fizjoterapii. Zabieg ten wykazuje także skuteczność w kuracjach wyszczuplających, ponieważ pozwala wzmocnić tkankę mięśniową, wymodelować sylwetkę i ujędrnić ciało

W tym celu do ćwiczeń trzeba założyć specjalny kombinezon. Jest on podpinany do elektrod. Niedawno artystka pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciem w sprzęcie do kuracji EMS. 

Nie, nie bójcie się, to nie są przymiarki do lotów na Marsa! To tylko ćwiczenia EMS – czytamy w opisie posta.

ZOBACZ TEŻ: Uroda w lodowatych temperaturach. Krioterapia w sanatorium odmładza skórę

Czym jest trening EMS?

Trening EMS polega na wywoływaniu skurczów mięśni za pomocą impulsów elektrycznych, które są dobierane w zależności od trenowanej grupy mięśniowej. Trening EMS zazwyczaj polega na wykonywaniu ćwiczeń w specjalnym kombinezonie. 

Treningi EMS są dużo bardziej efektywne niż wykonywanie tych samych ćwiczeń bez dodatkowej stymulacji. Mówi się, że 30 minut takiego treningu jest równoważne z 4 godzinami tradycyjnych ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Impulsy przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, budowę masy ciała oraz redukcję cellulitu

Duże korzyści z takiego treningu mogą także czerpać osoby zmagające się z rdzeniowym zanikiem mięśni, mózgowym porażeniem dziecięcym czy różnego rodzaju kontuzjami.