Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Jerzy Stuhr wypowiedział te słowa przed pójściem do szpitala. Krystyna Janda ujawnia
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 09.07.2024 14:27

Jerzy Stuhr wypowiedział te słowa przed pójściem do szpitala. Krystyna Janda ujawnia

Krystyna Janda i Jerzy Stuhr
fot. Baranowski/AKPA ; Niemiec/AKPA

Jerzy Stuhr, wybitny polski aktor teatralny i filmowy, który swoją charyzmą i podejściem do świata zarażał kolejne pokolenia, zmarł w wieku 77 lat. Aktor na stałe zapisał się na łamach polskiej sztuki, a produkcje z jego udziałem zyskały miano kultowych. Niestety, nie udało mu się spełnić ostatniego marzenia, o którym zdążył powiedzieć Krystynie Jandzie. Słowa, które wypowiedział tuż przed pójściem do szpitala, wyciskają łzy. 
 

Jerzy Stuhr nie żyje. Wybitny aktor przegrał walkę z chorobą

Dokładnie 9 lipca media obiegła tragiczna informacja: zmarł Jerzy Stuhr, kultowy, polski aktor, reżyser i scenarzysta, ikona polskiego kina i teatru. Stuhr zasłynął m.in. grając w takich filmach jak "Seksmisja" i "Kingsajz", ale także wcielając się w role dramatyczne w filmach Kieślowskiego czy Wajdy. Z powodzeniem podkładał też głosy postaciom z bajek — to właśnie Stuhr wcielił się w rolę osła w polskim dubbingu animacji pt. "Shrek". 

Niestety, w wieku 77 lat Jerzy Stuhr pożegnał się ze światem, a wiadomość o jego odejściu potwierdził syn, Maciej Stuhr. Wybitny aktor od dawna mierzył się z chorobą. Przeszedł zawał serca, udar, wygrał z rakiem krtani, a w 2023 roku przeszedł operację związaną z nowotworem. 
 

Jerzy Stuhr miał specjalne życzenie. Chciał, by zapamiętano go w jeden sposób Maryla Rodowicz nie jedzie na wakacje, bo "wszędzie są Polacy". Tutaj nikt jej nie znajdzie

Ostatnie marzenie Jerzego Stuhra. Nie udało mu się go spełnić

Problemy zdrowotne Jerzego Stuhra nie były tajemnicą. Fani z zaniepokojeniem śledzili kolejne doniesienia na temat chorób wybitnego aktora, a on sam starał się na bieżąco informować o postępach w leczeniu. Jednak każdy pobyt w szpitalu i każdy kolejny zabieg osłabiały jego organizm. Teraz okazuje się, że aktor miał jedno marzenie, które chciał zrealizować, zanim odejdzie z tego świata. Podzielił się nim z inną wybitną aktorką, Krystyną Jandą.

Tuż przed pójściem do szpitala westchnął tylko:  „Chciałbym raz jeszcze zobaczyć Wybrzeże Amalfi” - napisała na swoim profilu na Facebooku.

Niestety, tego marzenia nie udało mu się już zrealizować. Krystyna Janda dodała również, że Stuhr marzył, by umrzeć na scenie i "prawie tak się stało". 

Do ostatnich sił grał, ostatni spektakl Teatru Polonia, który wyreżyserował i grał, Jego wielki sukces „Geniusz” tak się złożyło, że zagrał w ukochanym Krakowie — przyznała aktorka. 
 

Celebryci i znane osobistości żegnają Jerzego Stuhra

Nie tylko Krystyna Janda, ale praktycznie wszystkie osoby związane z polskim teatrem i telewizją żegnają dziś Jerzego Stuhra. Aktor na zawsze pozostanie w pamięci wielu z nich.

Jego legendarnego poczucia humoru, ról i tekstów nie sposób wyliczyć. (...) I choć w ostatnich latach różniliśmy się w diagnozach na temat Polski i jej problemów - to nigdy nie zapomnę, ile uśmiechu i radości przyniósł kolejnym pokoleniom Polaków — napisał Mateusz Morawiecki.

Odeszła dziś jednostka wybitna, jak dla mnie z polskich aktorów najwybitniejsza, od zawsze uwielbiany przeze mnie Jerzy Stuhr — przyznała Karolina Skiba, żona Krzysztofa Skiby, lidera grupy "Big Cyc".

Ogromna strata. Odszedł Jerzy Stuhr, wybitny aktor, reżyser i pedagog z którym przyjaźniłem się i współpracowałem przez wiele lat. Żegnaj, Przyjacielu! — dodaje Jerzy Fedorowicz. 
 

Jerzy Stuhr i Krystyna Janda
fot. Piętka Mieszko/AKPA