Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Lidl kusi smakoszy. 80 zł mniej za przydatny sprzęt do kuchni
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 11.06.2024 11:36

Lidl kusi smakoszy. 80 zł mniej za przydatny sprzęt do kuchni

Lidl
Fot. Marek BAZAK/East News

Gdy tylko ten sprzęt pojawia się w ofertach dyskontów, błyskawicznie znika z półek. Tak będzie i tym razem. Lidl zapowiedział, że na jego półki trafią frytkownice beztłuszczowe. Tzw. air fryery szturmem podbijają kuchnie na całym świecie. Nic dziwnego, bo pozwalają gotować zdrowo i oszczędnie.

Frytkownice beztłuszczowe kuchennym hitem ostatnich lat

Air fryer, czyli frytkownica beztłuszczowa, działa poprzez szybką cyrkulację gorącego powietrza. Opływa ono żywność umieszczoną we wnętrzu frytkownicy na tacy lub w koszu. Dzięki temu do gotowania nie trzeba używać tłuszczu, a to oznacza lżejsze i mniej kaloryczne, ale wciąż smaczne potrawy.

Frytkownice beztłuszczowe zużywają też mniej energii od tradycyjnych piekarników. Są mniejsze, więc szybciej się nagrzewają i szybciej gotują. W przypadku niewielkich posiłków oznacza to znaczną oszczędność.

Można przyrządzić w nich właściwie każdą potrawę. Kotlety, warzywa faszerowane, chrupiące ziemniaczki lub frytki, szaszłyki, a nawet desery. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. W internecie znajdziemy strony z przepisami przeznaczonymi do frytkownic beztłuszczowych.

Szukamy najzdrowszej soli. Kamienna, morska czy himalajska? Dodatek do obiadu zdrowszy od ziemniaków. Polacy jedzą ich tyle co nic

Beztłuszczowa frytkownica z Lidla: znamy cenę

Teraz sprzęt do gotowania z użyciem gorącego powietrza będzie można kupić taniej. Lidl zapowiedział, że air fryer pojawi się w sklepach już w czerwcu.

Na półki Lidla trafi beztłuszczowa frytkownica marki Masterpro. Model o mocy 1200 W ma m.in.:

  • osiem domyślnych programów, w tym pieczenie i odgrzewanie potraw ,
  • czas pracy do 50 minut,
  • maksymalną temperaturę 200 stopni,
  • chłodną obudowę podczas pracy,
  • antypoślizgowe nóżki.

Beztłuszczową frytkownicę znajdziemy w Lidlu za 219 zł, czyli 80 zł taniej niż zwykle. Oferta będzie dostępna od soboty 22 czerwca.

Ile kosztują frytkownice beztłuszczowe?

Oferta Lidla wydaje się atrakcyjna, bo frytkownice beztłuszczowe dostępne na rynku kosztują średnio blisko 450 zł. Różnią się mocą i możliwościami (niektórymi można np. sterować smartfonem), ale najważniejsze funkcje pozostają takie same.

Warto pamiętać, że z używaniem air fryer'ów wiążą się kolejne oszczędności. Do gotowania nie używamy tłuszczu, a jedzenie ogrzewa się szybciej niż w piekarniku. Użytkownicy twierdzą ponadto, że dzięki frytkownicom beztłuszczowym marnują mniej jedzenia, bo odgrzewanie resztek potraw jest szybsze i łatwiejsze.