Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Ma 104 lata i codziennie je jeden produkt. Oto przepis na długowieczność
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 07.08.2024 15:00

Ma 104 lata i codziennie je jeden produkt. Oto przepis na długowieczność

104-latka
fot. Instagram/wbrcnews

Helen Tinsle przyszła na świat w 1919 roku i w tym roku skończy 105 lat. Jak relacjonują jej bliscy, kobieta jest charakterna, a przy tym zabawna i kochana. Cieszy się sprawnością umysłową, a przez lata wypracowała sobie styl życia, dzięki któremu dożyła tak sędziwego wieku. Okazuje się, że każdego dnia spożywa jeden produkt, który zapewne większość z Was ma w swojej kuchni. 

Helen Tinsle świętowała swoje 104. urodziny

Kiedy ktoś dożywa 100 lat, jest to ogromne wydarzenia i to nie tylko dla bliskich, ale i całego kraju, czasem nawet i świata. Na ten moment osoba, która pobiła absolutny rekord, jeśli chodzi o długość życia, to Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w 1997 roku, przeżywszy 122 lata. 

O Helen Tinsle świat usłyszał, kiedy kobieta świętowała swoje 104. urodziny. Tego dnia założyła swoją różową tiarę i z dumą zdmuchnęła świeczki na swoim torcie. Kobieta od kilku lat przebywa w domu spokojnej starości, jednak może liczyć na regularne odwiedziny rodziny. Bliscy są dumni z Helen i doceniają jej poczucie humoru jak i sprawność umysłu. 

ZUS wypłaca 1,3 tys. zł co miesiąc. Decyzja w 30 dni Duża zmiana w Biedronkach. Klienci prosili o to od dawna

Przepis na długowieczność

Wiele osób jest zdumiona, jakim cudem niektórzy potrafią dożywać tak sędziwego wieku. Niektórzy ze 100-latków zdecydowali się ujawnić swój sekret, dzięki któremu w zdrowiu udało im się przeżyć ponad wiek. Swoim sposobem podzieliła się również Helen Tinsle.

Okazuje się, że kobieta unika papierosów i alkoholu. Ponadto każdego dnia spożywa jeden produkt, który zapewne większość z was ma w swojej kuchni. Mowa bowiem o czosnku. Helen każdego dnia je jeden ząbek, i jak twierdzi, dzięki temu warzywu może poszczycić się swoim wiekiem. 

Właściwości czosnku

Czosnek to jedna z najstarszych roślin uprawnych, po którą chętnie sięgają ludzie z całego świata. Jest uważany za prekursora nowożytnej medycyny i nie bez przyczyny mówi się o nim, jako o antybiotyku starożytności. Czosnek działa antybakteryjnie, antygrzybiczo, obniża cholesterol, ciśnienie i zawiera mnóstwo witamin, m.in. A, A1, A2, A3, B1, B2, C, PP i D. Ponadto zmniejsza skurcze i stany zapalne.

Czosnek jest przepisem na długowieczność, ponieważ jego regularne stosowanie może hamować rozwój choroby Alzheimera oraz demencji. Wynika to z wysokiej zawartości antyoksydantów chroniących komórki nerwowe przed uszkodzeniami.

czosnek
fot. Canva/congerdesign z Pixabay