Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Magdalena Popławska wspomina trudne dzieciństwo. "Toksyczna obłuda"
Sara Karmańska
Sara Karmańska 24.05.2024 09:55

Magdalena Popławska wspomina trudne dzieciństwo. "Toksyczna obłuda"

Magdalena Popławska
Fot. KAPiF

Coraz więcej gwiazd otwarcie wypowiada się na temat zdrowia psychicznego, podkreślając jego znaczenie. Ostatnio na ten temat otworzyła się Magdalena Popławska.

Magdalena Popławska ma za sobą trudne dzieciństwo

Magdalena Popławska i jej siostra Aleksandra od lat prowadzą udane kariery aktorskie. W ten sposób realizują marzenie swojej mamy, która nie mogła kontynuować swojej kariery z powodu męża, który nie zgodził się, by wybrała ten zawód. 

Magdalena Popławska otwarcie mówi o swoim trudnym dzieciństwie i jego wpływie na jej życie. Wraz z siostrą Aleksandrą wychowywały się w domu, w którym problemy ojca z alkoholem były rodzinną tajemnicą. Jak zdradziła aktorka, jej ukrywanie sprawiło, że latami tkwiły w “toksycznej obłudzie”. 

Efekt 4 godzin treningu w 30 minut. Robi to Izabela Trojanowska "Jestem szczęśliwa, że żyję". Adrianna Biedrzyńska o walce z guzem mózgu

Magdalena Popławska o korzystaniu z terapii

Magdalena Popławska temat zmagań ze zdrowiem psychicznym poruszyła między innymi w najnowszym wywiadzie dla “Twojego Stylu”. Gwiazda zdradziła także, że jeszcze do niedawna nie radziła sobie ze wspomnieniami z przeszłości, które wyrządziły wiele szkód, nie tylko jej, ale też ludziom dookoła. Jak ujawniła, problemy ojca rzutowały także na jej relację z siostrą, z którą kiedyś nie miała dobrych relacji. Dziś są najlepszymi przyjaciółkami, ale zanim do tego doszło, każda z nich musiała przepracować swoje problemy. 

Na szczęście można poszukać sposobów, by z tego wyjść. (…) Doświadczyłam tego, że dzięki lekom i pracy nad sobą moje życie zmieniło jakość. Nie chodzi o to, że przestałam widzieć zło świata. Zdarza mi się płakać z powodu tego, jaki on jest. Ale łatwiej mi zaakceptować to, co trudne, niedoskonałe i nie czuć się winną – powiedziała w niedawnym wywiadzie dla “Twojego Stylu”. 

ZOBACZ TEŻ: Artur Orzech to nie tylko mistrz Eurowizji. Przed laty założył popularny zespół

Magdalena Popławska szczerze o zdrowiu psychicznym

Dziś Magdalena Popławska otwarcie przyznaje, że od kilku lat korzysta z usług terapeuty. Gwiazda nie kryje także, że podczas swojego leczenia korzysta także z farmakoterapii. Jak ujawniła, decyzja o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy była pierwszym krokiem na drodze do uwolnienia się od złych wspomnień i pokochania siebie. Pracę z terapeutą podjęła jednak nie po to, by rozdrapać dawne rany, ale by z optymizmem spojrzeć w przyszłość. 

Zrozumieć przeszłość to jedno, ale wydostać się z tych obciążeń – to drugie. Wiem, że bez pomocy nie dałabym rady – zdradziła “Vivie!”. 

Magdalena Popławska
Fot. KAPiF
Magdalena Popławska
Fot. KAPiFDzi