Silver.Lelum.pl > Zdrowie Psychiczne

Zdrowie Psychiczne

Marzena Kipiel-Sztuka
10.06.2024 16:16 Marzena Kipiel-Sztuka zostawiła ważny apel. "Mówcie o tym głośno"

Fani, koleżanki i koledzy, a także ludzie filmu i telewizji, wspominają Marzenę Kipiel-Sztukę. Mówiąc o jej niezapomnianych kreacjach oraz o niełatwym życiu, nie można ominąć apelu, o którym aktorka wspomniała w jednej z rozmów. Chodzi o troskę o własne zdrowie.

Magdalena Popławska
24.05.2024 09:55 Magdalena Popławska wspomina trudne dzieciństwo. "Toksyczna obłuda"

Coraz więcej gwiazd otwarcie wypowiada się na temat zdrowia psychicznego, podkreślając jego znaczenie. Ostatnio na ten temat otworzyła się Magdalena Popławska.

Przygnębiony mężczyzna
14.05.2024 16:32 "Co tydzień mówię żonie, że idę na spacer." Bał się wyznać prawdę

Niezwykle poruszającą historią podzielił się z nami czytelnik. Na jego prośbę zmieniliśmy mu imię. Nazwijmy go Robertem. We wiadomości, którą przesłał nam na Facebooku, przyznał, że od listopada ubiegłego roku okłamywał swoją żonę. Powód jest bolesny, a historię pana Roberta powinni poznać wszyscy mężczyźni.

Dorosła kobieta
05.05.2024 12:06 Dorośli, których traktuje się jak dzieci. Dziadurzenie odbiera godność

Słyszą to już osoby po 60-tce, a wraz z upływem lat zdarza się częściej. Syn chce wiedzieć "czy zjedliśmy już obiadek?", a lekarka w przychodni stwierdza, że "mamy chyba podwyższony cholesterol". Bywa, że kasjerka w sklepie zabiera dorosłej kobiecie z ręki drobne i dodaje: "daj, kochanieńka, ja przeliczę". Skąd bierze się ta dziwna czułość w rozmowach ze starszymi osobami? To tzw. "dziadurzenie". Brzmi niewinnie, ale ma fatalne konsekwencje dla samooceny silversów.

Kobieta na balkonie
03.05.2024 11:27 "Zrobili śmietnik z mojego balkonu". Majówka okazała się koszmarem

Wyczekiwana majówka nie dla każdego okazuje się tak przyjemnym czasem, jak się spodziewano. Pani Katarzyna, która podzieliła się z nami swoją historią, od dawna planowała spokojny wypoczynek w zaciszu własnego domu. Jak się okazało, spokój nie był jej pisany, bo sąsiedzi wreszcie pokazali swoje prawdziwe oblicze! Przedstawiamy wam list, który trafił do naszej redakcji na adres: [email protected]

Zrelaksowana kobieta
03.05.2024 10:25 Na ukojenie nerwów: 5 metod relaksu, które pomogą ci znaleźć spokój

Nie wszystkie dobroczynne dla zdrowia ćwiczenia wymagają siły i kondycji fizycznej. Istnieje szereg aktywności, które skupiają się bardziej na treningu umysłu niż ciała. Jeżeli odczuwasz stres lub borykasz się ze zmartwieniami, wypróbuj tzw. ćwiczenia uważności. Nie wymagają żadnego sprzętu i można praktykować je w każdej chwili.

Agnieszka Romanek-Wdowicz
25.04.2024 11:36 "Mówią mi, że muszę być silna". Na żałobę nie ma cudownej pigułki [ROZMOWA]

“Czasami żałoba uderza nas najmocniej w banalny sposób. Możemy nagle pomyśleć sobie: kurczę, wśród tylu ludzi na świecie tylko on wiedział, jakie cukierki lubię. A już go nie ma. Trudno jest, zwłaszcza w dojrzałym wieku, odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości” - mówi w rozmowie z nami Agnieszka Romanek-Wdowicz, psychoterapeutka, która w fundacji Nagle Sami pracuje na co dzień z osobami w żałobie.