Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > "Najpiękniejsza babcia na świecie" zdradza sekret wiecznej młodości
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 08.06.2024 11:20

"Najpiękniejsza babcia na świecie" zdradza sekret wiecznej młodości

Yazemeenah Rossi
fot. skrin @yazemeenah/www.instagram.com

Yazemeenah Rossi ma już 68 lat, ale wyglądu i figury mogłaby jej pozazdrościć niejedna młodsza kobieta. Seniorka, chociaż określenie to nijak do niej nie pasuje, od prawie 40 lat zajmuje się modelingiem i sprawnie działa w mediach społecznościowych. Zdradziła też, jaki jest jej sekret na utrzymanie tak rewelacyjnego wyglądu. Możecie być zaskoczeni!
 

Zaczęła karierę modelki w wieku 30 lat

Pochodząca z Francji Yazemeenah Rossi jest idealnym przykładem na to, że wiek to tylko liczba, a żadna liczba nie może nas ograniczać. Mimo że kobieta dobiła już do wieku senioralnego, to wciąż żyje aktywnie, tworzy i, nie da się ukryć, zachwyca młodym wyglądem, którym chwali się na swoim profilu na Instagramie. 

Kobieta swoją przygodę z modelingiem zaczęła dość późno, bo w wieku 30 lat, co rzadko zdarza się w tej branży — nastawionej przecież na młode i szczupłe kobiety. Jak się jednak okazuje, w każdym wieku można zostać modelką, a Yazemeenah Rossi dobitnie to potwierdza. 

Mimo że modeling jest zdominowany przede wszystkim przez młodych, to uważam, że znajdzie się też miejsce dla kogoś takiego jak ja. Dojrzałe, zadbane kobiety także są piękne! - powiedziała Rossi w jednym z wywiadów.

W 2012 roku Yazemeenah Rossi wystąpiła w kampanii Marks&Spencer zyskując w ten sposób ogólnoświatową sławę. W tej chwili modelkę-seniorkę obserwuje na Instagramie już około 330 tysięcy osób. 


 

Maria z "Sanatorium Miłości" mówi o swoich milionach. "Taka jest prawda" Krzysztof Cugowski przekazał, kiedy przestanie koncertować

Yazemeenah Rossi zdradza swój sekret. Co robi, by wyglądać pięknie i młodo?

Każdy kto obserwuje Rossi wie, że stawia ona na naturalność. Lubi spacery i odpoczynek wśród przyrody, relaksujące dźwięki mis i gongów, a także wszystko, co związane z naturą. Jak się okazuje, kobieta stroni od inwazyjnych operacji plastycznych, a w codziennej pielęgnacji stawia na naturalne kosmetyki.

Używam dużo olejku na moją skórę. Na włosy nakładam olej rzepakowy. Raz w tygodniu szoruję skórę oliwą z oliwek i cukrem, a do tego codziennie jem awokado i organiczne mięso i ryby. Nie robię nic ponadto. Jednak uważam, że bardzo ważne jest to, żeby być ze sobą szczęśliwym w każdym wieku - przyznałą modelka w rozmowie z "Sunday Times". 

Modelka od 30 lat regularnie uprawia też sport, a spacery to tylko jedna z jej aktywności. Rossie ćwiczy jogę i uwielbia pływanie. Oprócz tego zajmuje się fotografią, ceramiką i projektowaniem odzieży - kobieta na pewno się nie nudzi!
 

Czytaj też: Beata Kozidrak mimo wieku wciąż zachwyca figurą. Zdradziła jaki jest jej sekret. Tego nigdy nie je

"Jestem szczęśliwsza, niż kiedy byłam młoda"

68-letnia modelka wielokrotnie mówiła, że to jej najlepszy czas w życiu. W swoich mediach społecznościowych radzi też innym kobietom, by pielęgnowały swoją wyjątkowość i doceniały to, że są cudem — jedynym i niepowtarzalnym.

W tej chwili czuję się dużo szczęśliwsza, niż wtedy, kiedy byłam młodsza. Jestem dużo spokojniejsza. Mój wiek dał mi życiowe doświadczenia, a to pozwoliło mi doceniać to, co mam. (...) Mimo że pracuję w branży modowej, lubię siebie naturalną. Uważam, że im mniej kosmetyków, tym lepiej. Cały sekret tkwi w prostocie życia. Próbuje nam się wmówić, że powinniśmy robić to, używać tamtego, ale prawda jest taka, że nie musimy nic. Kiedy wyjmujesz z siebie stres wynikający z chęci przypodobania się, spełniania oczekiwań innych ludzi, rozkwitasz - powiedziała modelka.

Nie zawsze było jednak tak kolorowo, bo, jak sama powiedziała, wielokrotnie zderzyła się z twardą ścianą branży modowej, która z racji jej wieku odrzucała jej oferty. Teraz kobieta zupełnie nie przejmuje się opinią innych i żyje tak, by czuć się szczęśliwą i spełnioną. Zresztą, nie potrzeba więcej słów, wystarczy spojrzeć!