Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Najstarsi nowożeńcy na świecie. Mają ponad 100 lat i właśnie się pobrali
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 05.06.2024 10:25

Najstarsi nowożeńcy na świecie. Mają ponad 100 lat i właśnie się pobrali

Marjorie i Bernie
fot. SARAH SICHERMAN / @People www.facebook.com

Ta para udowadnia, że miłość nie zna wieku i nigdy nie jest za późno, by spełniać marzenia. 102-latka i 100-latek z Filadelfii w Stanach Zjednoczonych właśnie wzięli ślub! Co ciekawe, nowożeńcy za młodu studiowali na jednym uniwersytecie, ale poznali się dopiero dziesięć lat temu w domu seniora.
 

Po 90-tce znaleźli miłość życia

102-letnia Marjorie Fiterman i 100-letni Bernie Littman poznali się dekadę temu na jednej z potańcówek w domu spokojnej starości. Oboje mieli wtedy około 90 lat i spory bagaż doświadczeń i życiowych lekcji. Każde z nich miało już też za sobą jedno małżeństwo i nikt nie podejrzewał, że seniorom uda się po raz kolejny znaleźć wielką miłość. Tym bardziej w takim wieku! 

Wszyscy byliśmy zachwyceni, że dziadek znalazł kogoś, z kim może robić zajęcia i spędzać czas. Oboje mieli szczęście, że się znaleźli i byli dla siebie wsparciem, zwłaszcza podczas pandemii - powiedziała wnuczka Berniego, Sarah Sicherman, w rozmowie z Fox News Digital.

A jednak życie potrafi zaskakiwać i dobitnie pokazało, że te dwie osoby w końcu musiały na siebie trafić. Zwłaszcza, że "mijali się" już w przeszłości. W młodości oboje byli bowiem studentami University of Pennsylvania z tym, że na różnych wydziałach. Wtedy nie udało im się spotkać, ale trafili na siebie kilkadziesiąt lat później.
 

FlixBus w środku nocy zostawił emerytkę na stacji. "Miałam tylko sweterek" Skończył 100 lat i zdradza przepis na długie życie. To takie proste

Wiosną stulatkowie wzięli ślub. Ceremonię poprowadził rabin

Dokładnie 19 maja 2024 Marjorie i Bernie powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Ceremonia ślubu wygląda praktycznie tak samo jak w każdym innym przypadku z tą różnicą, że rabin zrezygnował z udzielania młodej parze rad i wskazówek na dalsze życie. 

Każdy z was zgromadził już mądrość i doświadczenie przez całe życie, a wasze postawy, uczucia i opinie są w tym momencie dość dobrze sformułowane. To nie znaczy, że nie będziecie się uczyć i rozwijać jako ludzie. Ale myślę, że można śmiało powiedzieć, że każde z was, to, co o sobie wiecie i rozumiecie, jest dokładnie tym, co przyniesie przyszłość dla ciebie i twojego partnera. A to, co postanowiliście, że kochacie w sobie nawzajem – cóż, te rzeczy się nie zmienią - powiedział duchowny cytowany przez New York Post. 

Uroczystość była skromna i wzięli w niej udział jedynie najbliżsi seniorów, w tym dzieci i wnuki. Gratulacje spływają jednak z całego świata, bo relacja z uroczystości pojawiła się m.in. w mediach społecznościowych, wywołując lawinę pozytywnych komentarzy.


 

Czytaj też: 85-latek z Kalisza napisał maturę. Poruszająca reakcja egzaminatora

Nowożeńcy z Finlandii w Księdze Rekordów Guinnessa? To najstarsi nowożeńcy

Para chce zostać wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako "najstarsza para w łącznym wieku, która zawarła związek małżeński". W tej chwili rekord ten należy do Doreen i George'a Kirby z Anglii, którzy pobrali się w czerwcu 2015 roku i łącznie mieli wtedy 194 lata. 

Marjorie i Berni są lepsi, bo ich łączny wiek wynosi 202 lata! To z pewnością oznacza pobicie rekordu, ale procedura musi trwać i obecnie wniosek czeka na rozpatrzenie przez komisję do spraw rekordów Guinnessa.