Silver.Lelum.pl > Wnuki

Wnuki

Śnieguliczka biała
27.06.2024 14:53 Tej rośliny lepiej unikać. "Zabraniam wnuczce nawet dotknąć"

Wygląda uroczo i niewinnie, ale po zabawie z tą rośliną można nawet wylądować w szpitalu. Czytelniczka, pani Mirosława, ostrzegła nas przed popularną rośliną, którą można spotkać w miastach. To śnieguliczka biała. "Sama się tym bawiłam, ale teraz wnuczce zabraniam" - pisze pani Mirosława.

Babcia i dziadek z wnukami
26.06.2024 16:49 Czy dziadkowie mogą więcej niż rodzice? Specjalista radzi jak zbudować trwałą relację z wnukami

Babcia i dziadek to zaraz po rodzicach najważniejsze osoby w życiu dziecka. Relacje, które stworzą z maluchem w dużej mierze wpłyną na jego dalszy rozwój, postrzeganie świata i podejście do siebie oraz do innych. Dlatego tak ważne jest, by więzi łączące dziadków z wnukami były trwałe i opierały się na wzajemnym zaufaniu i wsparciu. Jak to uzyskać? Radzi Iwona Pawłowska, dyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego z wieloletnim stażem. 

Seniorka przy laptopie
25.06.2024 16:51 Wnuczka pojechała na obóz do Bułgarii. "Spadłam z krzesła, gdy zobaczyłam, co się tam wyprawia"

Zagraniczne kolonie i obozy stają się coraz bardziej popularne wśród młodzieży. Popularnym kierunkiem jest Bułgaria, która oferuje piękne widoki i plaże, a do tego jest stosunkowo tania. I właśnie na taki wyjazd postanowiła się wybrać 15-letnia wnuczka pani Bogumiły. Seniorka podzieliła się z nami swoją historią, która, jak twierdzi, mogła się skończyć tragicznie. 

Pieniądze z ZUS
11.06.2024 09:30 Dodatek za opiekę nad wnukiem. ZUS wypłaci od 1500 do 1900 zł

W życie wchodzi program "Aktywny Rodzic", który wesprze rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka. Zasadniczą częścią programu jest świadczenie przeznaczone na zapewnienie opieki nad dziećmi. Pieniądze mogą trafić także do babć i dziadków. Kwota może sięgnąć 1900 zł.

Rodzina
06.06.2024 15:52 Chcesz dać dziecku darowiznę? Dopilnuj kilku spraw, by nie płacić podatku

Darowizna to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą przekazać komuś pieniądze lub inną, wartościową rzecz. Zazwyczaj od darowizny należy odprowadzić podatek, jednak jest pewna grupa osób zwolniona z tego obowiązku. Ale nawet te osoby muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami w przypadku niedopilnowania terminów i formalności. Sprawdź, co koniecznie musisz zrobić, jeśli chcesz dać darowiznę dzieciom lub wnukom.  

Zmartwiona kobieta
06.06.2024 14:12 "Syn wybrał wnuczce okropne imię". Babcia nie gryzła się w język

"Nie wiem, co im strzeliło do głowy" - tak o imieniu, które wybrali dla swojej córki syn i synowa, pisze do nas pani Marta. "Wnuczka będzie miała przez to tylko problemy. Nie chcę się wtrącać, ale to przesada" - dodaje. Jakie imię wywołało takie poruszenie i czy rzeczywiście jest - jak pisze pani Marta - "dziwaczne"?

Świadectwo szkolne
05.06.2024 13:52 "Córka męczy wnuczka o czerwony pasek. Znalazłam jej własne świadectwo"

Koniec roku szkolnego oznacza wielkie emocje dla uczniów i rodziców. Niestety może to odbić się także i na babciach i dziadkach. Przekonała się o tym pani Iwona. Nasza czytelniczka ostro zareagowała na doniesienia o "czerwonych paskach" w szkołach. Gdy jej córka zaczęła wywierać na syna presję, by poprawił średnią ocen na świadectwie, nie wytrzymała.

babcia i wnuk
02.06.2024 09:00 Mój wnuk “nasłał” na mnie synową. Wszystko dlatego, że nie chciałam kupić mu telefonu

Wnuczęta potrafią czasami dawać nieźle w kość, a dziadkowie pomimo całej swojej miłości do najmłodszych członków rodziny, nie są w stanie sprostać ich oczekiwaniom. Tak właśnie było w przypadku pewnej seniorki, która podzieliła się swoją historią w sieci.

None
30.05.2024 16:30 Przyłapałam wnuka jak chował jedzenie pod łóżkiem. Myślałam, że rozniosę synową!

Kwestie jedzenie u dzieci wciąż budzą sporo emocji. Niektórzy nie mogą namówić maluchów do zjedzenia czegokolwiek, inni z kolei nie mogą odpędzić ich od lodówki. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że pewne zaburzenia odżywiania mogą mieć swoje konkretne przyczyny. Historia pani Zofii, którą podzieliła się z nami, pisząc na adres [email protected], jest tego idealnym przykładem.   

Babcia z wnuczką przy stole
28.05.2024 16:23 Chowam jedzenie przed wnukami. Inaczej zostałabym z niczym

To oczywiste, że większość dziadków i babć zrobiłaby wszystko dla swoich wnuków. Są jednak takie sytuacje, kiedy trzeba myśleć nie tylko o nich, ale również o sobie. Tym bardziej, gdy najmłodsi mają wręcz nieograniczony apetyt! Historia pani Ireny, którą zdecydowała się z nami podzielić, jest dobitnym przykładem na to, że czasem trzeba wyznaczyć granicę i zrobić coś, co innym wydawałoby się nie do pomyślenia. 

Zmartwiona kobieta
25.05.2024 09:58 "Trzyletnia wnuczka wygaduje przerażające rzeczy. Martwię się"

Ta historia jednych rozbawi, a innych przyprawi o gęsią skórkę. Nasza czytelniczka, pani Mirosława, opisała w komentarzu historię swojej trzyletniej wnuczki Zuzi. Dziewczynka podczas zabaw i rozmów z rodziną snuje przedziwne opowieści. Pani Mirosława boi się, ale rodzina to bagatelizuje. Co takiego opowiada ta trzylatka?

Seniorka płacze
23.05.2024 14:16 Mój wnuczek zgrywał troskliwego. Gdy odkryłam co planuje wyrzuciłam do z domu

"Kaper był najlepszym wnukiem jakiego tylko można sobie wymarzyć. Pomagał mi w zakupach, wpadał z odwiedzinami i zajął się mną, gdy podupadłam na zdrowiu. Niestety, do czasu... Gdy odkryłam co zamierza zrobić, musiałam wyrzucić go z domu!" Historia pani Janiny, którą zdecydowała się z nami podzielić, jest przestrogą i apelem, by uważniej obserwować osoby w swoim otoczeniu, również te najbliższe. 

Kobieta w kuchni
20.05.2024 10:11 Wnuczka sprowadza koleżanki z klasy na obiady. "To mnie przerasta"

"Czuję się z tym źle, ale muszę to opowiedzieć" - zaczyna swoją wiadomość pani Ewa. Czytelniczka opisała nam, jak wygląda jej niemal każdy dzień od poniedziałku do piątku. Wnuczka często przychodzi do niej po szkole. Je obiad, odpoczywa, odrabia lekcje. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie jedna rzecz, która zaczęła się w tym roku.

chłopiec nie chce jeść
11.05.2024 15:00 Nie ugięła się i położyła głodnego wnuka spać. "Córka nie może mi wybaczyć"

Pani Irena ma wnuka, który jest strasznym niejadkiem. Pewnego wieczoru wpadł w złość, że nie chciała mu przygotować posiłku, który sobie wymyślił, co ostatecznie doprowadziło do tego, że chłopiec poszedł spać głodny. Jego mama nie chce jej tego wybaczyć.

Kobieta w kuchni
10.05.2024 13:27 Wnuczka nie idzie do komunii, ale synowa ma inny plan. "Chce wyciągnąć forsę"

Nie ma co ukrywać: okres komunijny wiąże się nie tylko z uroczystościami i przeżyciem duchowym, ale też z wieloma emocjami i stresem. Zwłaszcza dla dziecka i najbliższej rodziny. O nietypowej decyzji swojej synowej opowiedziała nam czytelniczka, pani Ewa. To, jak jej wnuczka ma zamiar świętować pierwszą komunię, wprawiło ją w osłupienie.

Babcia na zakupach
06.05.2024 10:00 "Zbierałam paragony za zachcianki wnuczki". Synowa nie mogła tego zrozumieć

Wielu osobom dzieciństwo kojarzy się z latem spędzonym w domu dziadków na wsi. Choć czasy się zmieniają, pewne rzeczy pozostają takie same. Tak też było w przypadku pani Aldony, która zaprosiła wnuczkę do siebie i zdecydowała się podzielić tą historią z naszą redakcją.

babcia z wnuczką
01.05.2024 10:34 Tego się nie spodziewała po majówce z wnuczką. "To kłamstwo wciąż boli"

Majówka dla wielu osób jest czasem odpoczynku od codzienności i chwilami spędzonymi w gronie bliskich. Jak się jednak okazuje, nie zawsze rzeczywistość pokrywa się z wcześniejszymi wyobrażeniami. Swoją historią zdecydowała się z nami podzielić pani Czesława, która wyjechała na wczasy z rodziną syna. Po dojechaniu na miejsce nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Babcia z dorosłą wnuczką
28.04.2024 16:08 Rodzinna pamiątka wywołała konflikt. "Czy skrzywdziłam swoją wnuczkę?"

Decyzja pani Elżbiety stała się zarzewiem rodzinnego konfliktu. Chodzi o cenne rodzinne pamiątki. Sądziła, że jej bliscy zrozumieją, dlaczego zdecydowała się tak postąpić, ale najwyraźniej jest w tym osamotniona. Czy rzeczywiście podjęła złą decyzję?

Zamyślona kobieta
23.04.2024 16:20 Ma dobrą emeryturę, a na komunię wnuczki wydała 50 zł. Rodzina zdębiała

"Ludzie upadają na głowy, jeżeli chodzi o komunię świętą. Lata mijają, a nikt nie zmądrzał" - pisze pani Monika z Olsztyna. Czytelniczka ostro krytykuje dzisiejszą modę komunijną. Chodzi o przesadnie drogie prezenty, które często stają się ważniejsze od sakramentu. Wspomina, że rok temu odczuła to na własnej skórze.

Babcia z wnukiem i pieniądze
09.04.2024 10:28 To już pewne! Wiemy, kiedy rząd zajmie się projektem ws. "babciowego"

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat dodatkowego wsparcia dla rodziców, czyli tzw. "babciowego". Podano już termin kiedy rząd zajmie się projektem ustawy. Co zakłada "babciowe" i do kogo jest skierowane?  

Babcia z wnukiem
04.04.2024 17:17 Kiedy "babciowe" wejdzie w życie? Znamy więcej szczegółów

Dodatkowe świadczenie na dziecko to coś, na co czekają nie tylko rodzice, ale również dziadkowie chętni do odpłatnej opieki nad wnukami. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie "babciowe" wejdzie w życie, ale premier zdradził nieco więcej szczegółów na ten temat. 

Seniorzy na spacerze
02.04.2024 17:35 Raj dla seniorów. W Polsce ma powstać miasto dla osób 60+

Takiej inwestycji w Polsce jeszcze nie było. Na peryferiach Krakowa ma powstać miasto w całości przeznaczone dla seniorów. Znajdzie się tam kompleks mieszkalno-uzdrowiskowy, w którym starsze osoby będą mogły liczyć na szereg udogodnień. Wszystko, czego potrzeba, w jednym miejscu! 

Wojciech Modest Amaro z żoną i synami
29.03.2024 12:12 Wojciech Modest Amaro został dziadkiem! Wnuczka ma wyjątkowe imię

Znany restaurator i szef kuchni Wojciech Modest Amaro podzielił się z fanami raodsną nowiną. Na świat przyszła jego wnuczka, a dokładniej córka jego pasierbicy. Dumny dziadek nie krył wzruszenia. 

Babcia z wnuczkiem
19.03.2024 14:27 Ile można dostać "babciowego"? Trzy warianty do wyboru

Już w połowie tego roku ma wejść w życie nowy dodatek na dziecko, czyli tzw. "babciowe". Jak się okazuje, wysokość wypłat dla rodziców, którzy po urlopie macierzyńskim chcą wrócić do pracy, będzie różna w zależności od tego, kto ostatecznie zajmie się dzieckiem. Jak wyglądają proponowane kwoty?  

Babcia z wnukiem
11.03.2024 10:28 Będzie "babciowe". 1,5 tys. zł za opiekę nad wnukiem, ale jest warunek

To już pewne. Będzie "babciowe", czyli dodatek na opiekę nad dziećmi. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ujawniło szczegóły projektu. Wiadomo już, kto dostanie to świadczenie. Pojawił się też jeden dodatkowy ważny warunek, który trzeba spełnić, by otrzymać pomoc.

Wnuczka zmieszała mnie z błotem
03.03.2024 20:59 Wnuczka zmieszała mnie z błotem. Całe starania na nic

Historia seniorki, która przez tydzień gościła w domu swoją nastoletnią wnuczkę, wywołała niemałe poruszenie w sieci. Kobieta przyznała, że była zszokowana zachowaniem dziewczyny, która okazała jej całkowity brak wdzięczności. Co takiego się wydarzyło?

Uzależnienie
26.02.2024 14:36 Syn twierdzi, że to uzależnienie. Nie rozumie mojego hobby

Tematyka uzależnień to bardzo złożona kwestia. Mogą one dotknąć każdego, niezależnie od wieku, czy płci. Historia 73-latki obrazuje jednak, że czasem sami nie wiemy, kiedy przekroczyliśmy cienką granicę między hobby a uzależnieniem. Tylko czy od „tego” też można się uzależnić?

Poród
24.02.2024 17:40 Zapłaciła 4 tys. zł za poród. Dla mojej babci to było jak sen

Pamiętacie jeszcze, jak trudnym momentem w życiu kobiety jest poród? Wokół porodówek z PRL-u narosło wiele mitów, aczkolwiek słynne hasło „przejście przez taśmociąg” do teraz pobrzmiewa w uszach wielu kobiet. Aż trudno uwierzyć, kilka dekad później warunki, w których rodzą kobiety, tak znacząco się zmieniły. Tylko dlaczego to tyle kosztuje?

  • 1
  • 2