Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Pij to codziennie i ciesz się szczupłą sylwetką. Wystarczy parę kropel
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 29.03.2024 09:12

Pij to codziennie i ciesz się szczupłą sylwetką. Wystarczy parę kropel

Kobieta w kuchni robi sałątkę i dolewa oliwy
fot. Canva/DragonImages

Szczupła i zdrowo wyglądająca sylwetka to coś, o czym marzy chyba każdy. Na szczęście w obecnych czasach nie jest trudno to osiągnąć. Wystarczy tylko trochę cierpliwości, konsekwencji i wysiłku, by cieszyć się piękną figurą. Pomocne mogą być też... kulinarne triki, które ułatwią spalanie tłuszczu. Jeden z produktów, który pomoże Ci schudnąć, na pewno znajdziesz w swojej kuchni.
 

Wraz z wiekiem trudniej zachować szczupłą sylwetkę

Im jesteśmy starsi, tym bardziej nasz metabolizm słabnie i chociaż naukowcy udowodnili, że w zasadniczy sposób zmienia się on dopiero po 60-tce, to łatwo zauważyć, że wraz z upływem lat coraz trudniej zrzucić zbędne kilogramy. Niechciane kalorie gromadzą się w okolicach brzucha, pośladków, a nawet ramion i potrafią skutecznie odebrać pewność siebie. 

Co jest tego przyczyną? Spowolnienie metabolizmu, mniejsza ilość ruchu, choroby współistniejące to tylko niektóre z przyczyn. Wraz z wiekiem spowalnia również proces zwany obrotem lipidów, który jest odpowiedzialny za tempo usuwania tłuszczu z organizmu. To oznacza, że trudniej spalić nagromadzony "tłuszczyk". 

Odpowiedź na pytanie: jak utrzymać szczupłą sylwetkę w dojrzałym wieku wcale nie jest taka oczywista.
 

Otyłość
fot. Canva/Chalirmpoj Pimpisarn
Wzmacnia odporność i zwalcza choroby. To mój patent na zdrowie Czy otyłość jest groźna dla zdrowia? Eksperci zabrali głos

Skuteczne sposoby na szczupłą sylwetkę

Obecnie w Internecie znaleźć można niezliczoną ilość diet-cudów, które w rewelacyjny sposób mają pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Niestety, często są one niedostosowane ani do wieku danej osoby, ani do jej potrzeb, ani do prowadzonego stylu życia. Wybierając więc pierwszą lepszą dietę, możemy zrobić swojemu organizmowi więcej szkody niż pożytku. Co więcej, wiele z tych diet rzeczywiście pomoże schudnąć, ale... na krótko, a efekt jo-jo powróci ze zdwojoną siłą.

Jednak tak naprawdę wcale nie trzeba stosować wymyślnych sposobów na schudnięcie, bo recepta na szczupłą sylwetkę jest tylko jedna: odpowiednia ilość regularnej aktywności fizycznej, zdrowa i zrównoważona dieta, odpowiednia ilość snu i unikanie stresu. To gwarant zdrowego i szczęśliwego życia.

Jeśli nie jesteś specjalistą do spraw żywienia lub sportu, warto najpierw zasięgnąć opinii dietetyka i trenera personalnego, którzy wskażą odpowiednie dla ciebie kroki postępowania. Im jesteś starszy, tym bardziej musisz uważać! Pamiętaj również, by przed podjęciem aktywności fizycznej skontaktować się z lekarzem, który oceni czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania określonych ćwiczeń.

To jednak nie koniec, bo w procesie odchudzania i utrzymywania szczupłe sylwetki można sobie pomagać innymi, naturalnymi metodami. Zielona herbata, nasiona roślin strączkowych, niektóre owoce, a nawet pikantne potrawy mogą pomóc w walce z nadprogramowymi kilogramami. A to jeszcze nie koniec, bo lista produktów, które pomogą schudnąć po 50-tce jest dużo dłuższa

Kilka kropli oliwy i będziesz zachwycać sylwetką!

Jak się okazuje, wśród całej gamy produktów usprawniających oddychanie jest jeden, który wykazuje rewelacyjną skuteczność. To... oliwa z oliwek! 

Dietetycy zgodnie przyznają, że ma ona doskonały wpływ na utrzymanie optymalnego metabolizmu. Wszystko dzięki jej właściwościom termogennym: oliwa przyspiesza przemiany metaboliczne, ale zawarte w niej kwasy tłuszczowe nie odkładają się w komórkach, a pobudzają organizm do pobierania tłuszczu zgromadzonego w tkance tłuszczowej. 

Wystarczy, ze codziennie rano, przed posiłkiem zażyjesz łyżkę oliwy z oliwek i pół łyżki soku z cytryny, a nadmiar tłuszczu będzie sukcesywnie znikał. Do tego celu najlepiej wybrać oliwę extra virgin, która wykazuje również wiele korzystnych właściwości dla wątroby, a jednocześnie zmniejsza uczucie głodu. 

Oliwa z oliwek
fot. Canva/Anna Subbotina