Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Prezent na Dzień Matki pełen elegancji. Wyraź jej wdzięczność biżuterią
Sara Karmańska
Sara Karmańska 21.05.2024 11:27

Prezent na Dzień Matki pełen elegancji. Wyraź jej wdzięczność biżuterią

Kobieta z bransoletką
Fot. Canva/fotostorm, Getty Images Signature

Wybierając biżuterię na prezent z okazji Dnia Matki podarowujemy naszej mamie nie tylko elegancką ozdobę, ale przede wszystkim pamiątkę na lata. Warto dobrać taki dodatek, który będzie miał wartość nie tylko materialną. Najlepsze będzie coś czułego i osobistego.

Biżuteria na Dzień Matki? Jakość i symbolika to podstawa

Odpowiedni prezent na Dzień Matki pozwoli na wyrażenie swojej miłości i wdzięczności za troskę okazaną przez lata. Wybierając biżuterię warto kierować się przede wszystkim jej jakością. Warto mieć na względzie, że lepiej kupić drobny podarunek lepszej jakości, niż kupować coś taniego, co tylko wygląda okazale, a w rzeczywistości jakość pozostawia wiele do życzenia. 

jubiler.jpg
Fot. Canva/Abdullah Durmaz, Getty Images Signature

Biżuteria kiepskiej jakości często posiada w składzie nikiel, który może wywoływać reakcje alergiczne. Uczulenie na ten pierwiastek występuje aż u co piątej osoby i zazwyczaj objawia się swędzącą wysypką i innymi zmianami skórnymi. W dodatku tania biżuteria zwykle jest wykonana z małą dbałością, przez co szybko może dojść do jej zniszczenia. 

Prezenty na Dzień Matki dla aktywnej 70-latki. Każda mama się ucieszy Córeczka dla mnie, a ja dla swojej mamy. W tym roku na Dzień Matki robimy laurki

Jaka biżuteria na Dzień Matki?

Wybierając prezent na Dzień Matki, warto postawić na złoto i srebro o wysokiej próbie. Jeśli chodzi o rodzaj biżuterii, to dobrym wyborem będą zarówno kolczyki, bransoletki, pierścionki, broszki, jak i naszyjniki. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj błyskotek najczęściej nosi dana mama. 

Wybór wzoru to kwestia bardzo indywidualna. Może być poważny i elegancki, ale też lekki i zabawny (popularnością cieszy się ostatnio np. biżuteria we wzory zwierzęce, np. z kotami i psami). Bardzo uniwersalnym wyborem, który zademonstruje siłę naszych uczuć, będzie także na przykład biżuteria z symbolem serca.

Dobrym pomysłem może być również biżuteria z kamieniami pasującymi do kolorów, które rządzą w jej szafie. Dzięki temu biżuteria będzie pasować do jej stylu. 

ZOBACZ TEŻ: Na Dzień Matki podaruj niezapomniany wieczór. Te przeżycia zostaną na lata

Kolekcje biżuterii specjalnie na Dzień Matki

Wiele sklepów jubilerskich w okresie Dnia Matki oferuje specjalne kolekcje przeznaczone dla mam. Można w nich znaleźć między innymi biżuterie z zawieszkami, które zawierają słowo “mama” lub wyznanie miłości. W takiej biżuterii bardzo często pojawia się motyw serca lub symbolu nieskończoności. W ramach takich kolekcji często oferowany jest szeroki przekrój kategorii – można w nich znaleźć bowiem zarówno kolczyki, jak i bransoletki, wisiorki i przywieszki. 

Można również zdecydować się na prezent sentymentalny, czyli zawierający indywidualny grawer lub naszyjnik-puzderko, w którym po otwarciu można zobaczyć nie tylko grawer, ale również wybrane zdjęcie. Taki prezent będzie pamiątką na lata, do której wiele mam będzie chętnie wracać. 

świętowanie Dnia Matki
Fot. Canva/fizkes, Getty Images