Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Na Dzień Matki podaruj niezapomniany wieczór. Te przeżycia zostaną na lata
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 19.05.2024 13:52

Na Dzień Matki podaruj niezapomniany wieczór. Te przeżycia zostaną na lata

Matka i córka
Fot. Canva/MonkeyBusinessImages

Trudno o cenniejszy prezent dla mamy niż spędzony razem czas i wspólne, niezwykłe doświadczenie. Jeżeli w tym roku szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego i oryginalnego, zapomnij o kolejnym bibelocie, który tylko zajmie miejsce na półce. Podaruj mamie coś, co zagwarantuje wielkie emocje i zostawi cenne wspomnienia: bilet na koncert!

Koncert ulubionego artysty to niezapomniane przeżycie

Oferta kulturalna dla fanek i fanów muzyki na żywo jest dziś przeogromna i każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy nasza mama bardziej ceni muzykę z lat swojej młodości, czy też lubi bardziej nowoczesne brzmienia, na pewno uda się znaleźć występ, na który będzie warto się wybrać.

Warto pamiętać, że uczestnictwo w koncercie to nie tylko czysta rozrywka i okazja do zobaczenia ulubionych artystek i artystów. To także szansa na wspólne i przemiłe spędzenie czasu. Jeżeli artysta występuje w innym mieście, to dodatkowo okazja do zrobienia małej wycieczki i zwiedzania. Koncert można poprzedzić np. pysznym posiłkiem w restauracji.

Projekt bez nazwy - 2024-05-19T135034.054.jpg
Fot. Canva/Pixelshot

Niezależnie od tego, na jaki koncert się wybierzemy, czeka nas niezapomniany wieczór.

Doskonały prezent na Dzień Matki dla czytelniczek. Wraca przyjemność z czytania Domowy sposób na zdrowe paznokcie. Dwa składniki, które znajdziesz w kuchni

Ceny biletów na koncerty w 2024: co trzeba wiedzieć?

Zapraszając mamę na koncert z okazji Dnia Matki trzeba liczyć się z nieco większymi wydatkami: zwłaszcza, że z pewnością będziemy chcieli podarować jej minimum dwa bilety. Tak, byśmy mogli wybrać się z nią, lub by mogła zabrać inną osobę towarzyszącą.

Nie ma stałej reguły ani żadnych "widełek", jeżeli chodzi o ceny biletów. Wszystko zależy od konkretnego artysty i jego aktualnej trasy koncertowej. Dla przykładu, bilety na najbliższą trasę Michała Bajora zaczynają się od ok. 100 zł, a jeżeli nasza mama lubi Sanah, trzeba liczyć się z ceną ok. 200 zł za bilet. Bilety na koncert Hanny Banaszak znaleźliśmy za 130 zł, a na Krystynę Prońko - za 120 zł. Najtańsze bilety na najbliższe koncerty Dżemu to wydatek rzędu 80 zł, choć miejsca będą ulokowane dość daleko od sceny.

512px-SIEMACHA_na_bankiecie_u_Sanah_(1).jpg
Fot. Augustyński/Wikimedia Commons

Z podobnymi kwotami, choć zazwyczaj nieco wyższymi kwotami, trzeba liczyć się w przypadku koncertów artystów zagranicznych. Najtańsze bilety na koncert zespołu Deep Purple kosztują ponad 280 zł, ale za lepsze miejsca trzeba zapłacić nawet 500 zł. Za występ Bonnie Tyler zapłacimy jeszcze więcej, bo aktualnie ceny zaczynają się od ponad 400 zł.

Nie oznacza to, że trzeba dysponować małą fortuną, by na Dzień Matki podarować mamie bilet. W wielu mniejszych i lokalnych klubach muzycznych znajdziemy koncerty znakomitych artystów, które będą znacznie tańsze niż występy międzynarodowych gwiazd na stadionach czy w salach koncertowych. Przeżycia będą równe wspaniałe, bo często kameralne koncerty są dużo ciekawsze od tych największych.

Zakup biletów: o tym warto pamiętać

Podejmując decyzję o zakupie biletu na koncert z okazji Dnia Matki trzeba pamiętać o kilku istotnych detalach.

Po pierwsze warto upewnić się, czy nasza mama nie ma na dzień koncertu już innych, ważniejszych planów. Po drugie trzeba podjąć decyzję, czy dla mamy lepsze będą miejsca stojące, czy siedzące. Kolejna kwestia to dojazd i noclegi, jeżeli koncert odbywa się w innym mieście. Trzeba to zaplanować w budżecie i pospieszyć się z rezerwacją, by nie zabrakło dla nas miejsc.

Warto też pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa podczas zakupu biletów. Kupujmy je tylko w oficjalnych sklepach i bileteriach. Zakup biletu, zwłaszcza w formie elektronicznej, z drugiej ręki, może wiązać się z ryzykiem oszustwa. Tracimy wtedy i pieniądze, i wejście na koncert.