Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Prezenty na Dzień Matki dla kreatywnej 60-latki. Każda dusza artystki się ucieszy
Sara Karmańska
Sara Karmańska 17.05.2024 11:37

Prezenty na Dzień Matki dla kreatywnej 60-latki. Każda dusza artystki się ucieszy

kwiaty na Dzień Matki
Fot. Canva/SolStock, Getty Images Signature

Dobry prezent na Dzień Matki to taki, który trafi w dziesiątkę, jeżeli chodzi o zainteresowania i pasję naszej mamy. A to niejednokrotnie potrafi spędzać nam sen z powiek. Doradzamy, jakie upominki mogą okazać się dobrym wyborem dla mamy z duszą artystki.

Budżetowy prezent dla kreatywnej mamy

malowanie po numerach.jpg
Fot. Canva/Irina Kononova's Images

Zestaw do malowania po numerach jest świetnym pomysłem dla każdej mamy, która chciałaby malować, ale nie jest jeszcze pewna swoich umiejętności. W ten sposób będzie mogła sprawdzić, czy takie hobby to rzeczywiście coś, co sprawia jej radość i przyjemność. To także dobry wybór dla osób, które cenią spokojne i wyciszające hobby. Szeroki wybór zestawów pozwoli na znalezienie obrazu w guście każdej z mam.

haft diamentowy.jpg
Fot. canva/Olаа

Zestaw do haftu diamentowego pozwoli na stworzenie małego dzieła sztuki, a przy tym jest świetnym sposobem na odstresowanie. Taki prezent może okazać się kluczem do rozpoczęcia lub rozwinięcia artystycznej przygody. Zestaw zawiera wszystkie elementy, które mogą być potrzebne do stworzenia obrazu tą metodą, więc poza nim potrzebne są już jedynie odpowiednie miejsce i chwila spokoju.

Największe przeboje czasów PRL. Hity idealne na majówkę Jak czytać więcej książek? 6 rad, by czytanie było łatwiejsze

Aktywność w grupie – zajęcia i kursy

Warsztaty artystyczne
Fot. Canva/vm, Getty Images Signature

Warsztaty artystyczne to świetny pomysł na prezent dla mamy. Lekcje pozwolą nauczyć się nowych umiejętności manualnych, a także spędzić czas w grupie, co może mieć wręcz terapeutyczne działanie i pozwoli na zawarcie nowych znajomości. Wśród licznych kursów dostępnych na rynku można wymienić między innymi kurs decoupage, który nauczy techniki zdobienia drewnianych przedmiotów, lekcje szycia na maszynie, które pozwolą nauczyć obsługiwać to urządzenie, co w dalszej perspektywie pozwoli na szycie własnych ubrań, czy też nawet warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków.

Warsztaty ceramiczne
Fot. Canva/vgajic, Getty Images Signature

Coraz bardziej popularne i godne uwagi są też warsztaty ceramiczne. Nauczą kursantkę pracy z gliną i pozwolą na samodzielne wykonanie ceramicznego naczynia. Glina z jednej strony daje wręcz nieograniczone możliwości twórcze, z drugiej uczy cierpliwości i wytrwałości. Inna ciekawa zaleta: jej plastyczność i temperatura mają kojące działanie przez dotyk. Dodatkową zaletą jest fakt, że każde z naczyń powstałych podczas warsztatów ceramiki jest unikalne i jedyne w swoim rodzaju.

ZOBACZ TEŻ: Te kultowe filmy poprawią ci nastrój. Można oglądać je dziesiątki razy

Prezent na początek przygody z journalingiem

dziennik i kredki
Fot. Canva/Jess Bailey Designs, Pexels

O tym kreatywnym zajęciu mówi się “BUJO”. BUJO to skrót od "bullet journalu" i oznacza prowadzenia kreatywnego organizera, planneru i notatnika. Notatniki do BUJO dają przestrzeń do zagospodarowania zgodnie z własnymi potrzebami. Piękny i ozdobny notatnik przyda się nie tylko do ręcznego rysowania i sporządzania list zadań, ale także do planowania i organizowania przeróżnych obszarów życia. Wolna przestrzeń pozwala na dodawanie ozdobników i ilustracji, co pozwoli na kreatywne wyżycie się.

nauka kaligrafii
Fot. Canva/MART PRODUCTION, Pexels

Kreatywnej mamie może spodobać się także zestaw do nauki kaligrafii. W takich pakietach znajdziemy szereg ciekawych narzędzi, takich jak obsadki, stalówki, pióra, tusze, płyny do czyszczenia, podręczniki, papier, pisaki, pędzle i palety malarskie. Różnorodność zestawów sprawi, że mogą sprawdzić się zarówno jako prezent dla osób całkowicie początkujących, jak również takich, które mają już za sobą pierwsze kroki w kaligrafii. W zestawach dla początkujących znajdą się także instrukcje i arkusze do ćwiczenia poszczególnych liter i wyrobienia nawyku pisania. 

farby akawarelowe
Fot. Canva/Martina_Bulkova, pixabay

Zestaw farb akwarelowych da z kolei naszej mamie nieograniczone możliwości tworzenia kreatywnych ilustracji. Będzie stanowić nie tylko świetny dodatek do wspomnianych wcześniej BUJO, ale również świetnie sprawdzi się jako osobny prezent dla entuzjastów malarstwa. Wówczas warto połączyć go z blokiem do akwareli, którego kartki są dostosowane do pracy z tym rodzajem farb.