Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Prezenty last minute na Dzień Matki. Kupisz wszędzie, a nie są tandetne
Sara Karmańska
Sara Karmańska 25.05.2024 13:09

Prezenty last minute na Dzień Matki. Kupisz wszędzie, a nie są tandetne

Prezent na Dzień Matki
Fot. Canva/Choreograph, Getty Images

Dzień Matki to wyjątkowa okazja i chyba każdy zna datę 26 maja. Niestety z różnych powodów czasem bywa tak, że nie zdążymy wybrać odpowiedniego prezentu na czas. Stajemy przed wyzwaniem kupienia podarunku na ostatnią chwilę. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Podpowiadamy!

Prezenty na ostatnią chwilę na Dzień Matki

Jednym z najłatwiej dostępnych prezentów na ostatnią chwilę są kwiaty. Nawet jeżeli nie mamy kwiaciarni w okolicy, a potrzebujemy kwiatów “na już”, to w wielu popularnych dyskontach możemy kupić kwiaty cięte lub w doniczkach, które mogą stanowić pełnoprawny podarunek.

Innym pomysłem na prezent na Dzień Matki jest biżuteria. Popularne sieciówki bardzo często mają swoje siedziby także w galeriach i centrach handlowych. W wielu z nich można znaleźć nawet więcej niż jeden taki lokal, dlatego prawdopodobnie każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla swojej mamy. 

kobieta wręcza kwiaty na Dzień Matki
Fot. Canva/Yuganov Konstantin
Prezenty na Dzień Matki, których lepiej unikać. Tego nie kupuj! Prezenty na Dzień Matki dla aktywnej 70-latki. Każda mama się ucieszy

Te prezenty bez trudu kupisz w centrum handlowym

Centra handlowe oferują szeroki wybór sklepów, w których można zaopatrzyć się w prezent na ostatnią chwilę. Dobrym pomysłem mogą być kosmetyki do pielęgnacji lub stworzenia domowego SPA, które znajdziemy w niemal każdej drogerii. Kule do kąpieli, peelingi, maseczki do twarzy czy pięknie pachnące balsamy mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, który skłoni obdarowywaną osobę do zatrzymania się na chwilę i zorganizowania chwili dla siebie. 

Jeśli nasza mama lubi czytać, warto odwiedzić księgarnie i w ramach prezentu kupić książkę z gatunku, jaki sprawia jej największą przyjemność. Innym pomysłem na prezent na ostatnią chwilę mogą być uniwersalne akcesoria – piękna apaszka, ciekawy portfel lub karta podarunkowa do ulubionego sklepu, która pozwoli na samodzielny wybór produktów.

Dzień Matki
Fot. Canva/Yuganov Konstantin

ZOBACZ TEŻ: Doskonały prezent na Dzień Matki dla czytelniczek. Wraca przyjemność z czytania

Prezenty na Dzień Matki na ostatnią chwilę przez internet

Pomysłem na prezent na ostatnią chwilę na Dzień Matki mogą być także vouchery. W prosty sposób przez internet można kupić wejściówkę na różnorodne atrakcje, dopasowane do zainteresowań i charakteru naszej mamy. Mogą to być wizyty w SPA, masaże, manicure, ale także warsztaty kreatywne i aktywności sportowe

Przez internet można także kupić bilety do kina, teatru i na koncert. Wiele placówek kulturalnych oferuje vouchery, które można wykorzystać na dowolny film czy spektakl. Dzięki temu obdarowana osoba będzie miała swobodę w wyborze seansu czy przedstawienia w terminie, który najbardziej jej odpowiada.