Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Tu zrobisz zakupy w święta wielkanocne. Nie czekaj do wtorku
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 31.03.2024 12:03

Tu zrobisz zakupy w święta wielkanocne. Nie czekaj do wtorku

Market spożywczy
Fot. Canva/12963734, Getty Images

Święta wielkanocne to szczególny czas dla katolików. Szczególny nie tylko z punktu widzenia religijnego. Tradycyjne, suto zastawione stoły poprzedzane są długimi kolejkami w sklepie i nerwowymi przygotowaniami potraw. No właśnie, a co, gdy zabraknie nam jakiegoś produktu spożywczego w święta? Czy będziemy musieli czekać na otwarcie Biedronki, Lidla, Kauflanda, Netto i innych marketów?

Zakupowy wielkanocny szał

Tegoroczna Wielkanoc przypada na ostatnie dni marca i początek kwietnia. Jak wspomina Portal Samorządowy, Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie są dniami wolnymi od pracy, dlatego sklepy w te dni mogły być otwarte.

Mało tego, wiele marketów decyduje się nawet na wydłużenie godzin otwarcia sklepów przed świętami, aby każdy klient zdążył zrobić niezbędne świąteczne zapasy. Mimo to, wielu z nas czeka niemalże do ostatniej chwili z zakupami, czasem przez brak czasu, czasem przez wizję promocji w wielkanocną sobotę, po której następuje 2-dniowe zamknięcie sklepów. No właśnie – czy wszystkich?

Zakupy w święta 2.png
Fot. Canva/LukaTDB, Getty Images Signature
Skorzysta pół miliona emerytów. Ponad 2 tys. zł w nowym świadczeniu Ważne zmiany w 500+ dla seniorów! Więcej osób otrzyma dodatek

Gdzie zrobić zakupy w święta?

Wielka Sobota to szczególny dzień dla wszelkich marketów. Tego dnia, ustawowo po godzinie 14.00 obowiązuje zakaz handlu. Niestety, jeśli przegapiliśmy termin zamknięcia sklepów, będziemy musieli obejść się smakiem. Markety zostaną ponownie otwarte dopiero 2 kwietnia. Tyczy się to niemalże wszelkich znanych sieciówek, takich jak: Biedronka, Lidl, Netto, Dino, Auchan, Aldi, Kaufland czy Stokrotka.

Chociaż każdy chciałby cieszyć się rodzinnymi, radosnymi świętami, wizja braku możliwości dokupienia niezbędnych produktów spożywczych dla wielu z nas jest przerażająca. Nie ukrywajmy, podczas wielkanocnego szału zakupowego nie trudno zapomnieć o kupnie niektórych produktów. Jesteście ciekawi, gdzie możemy uzupełnić nasze zapasy w okresie świąt?

ZOBACZ TAKŻE: Jak złożyć życzenia świąteczne? Nie popełnij wielkanocnej gafy

W tych sklepach zrobisz zakupy już 1 kwietnia

Okazuje się, że nie musimy czekać do 2 kwietnia, aby zrobić zakupy. Chociaż Niedziela Wielkanocna faktycznie jest okresem niehandlowym, już 1 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny otwarte mogą być placówki, w których za ladą stanie właściciel sklepu. Oznacza to, że czynne mogą być sklepy typu Żabka, czy Carrefour Express, czyli placówki sieci franczyzowych.

Tu watro zaznaczyć, że placówki te mogą mieć zmienione godziny otwarcia w stosunku do zwykłych dni handlowych. Jeśli jednak koniecznie musicie uzupełnić zapasy najbardziej potrzebnych produktów spożywczych, udajcie się na stacje benzynowe, czy do sklepów całodobowych, które mimo dni świątecznych będą świadczyły swoje usługi.

Zakupy w święta 3.png
Fot. Canva/StockSnap, pixabay