Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Zostaw z obiadu i połóż na twarz. Cienie i opuchlizna znikną w mgnieniu oka
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 09.06.2024 13:40

Zostaw z obiadu i połóż na twarz. Cienie i opuchlizna znikną w mgnieniu oka

Zmęczona seniorka
fot. Canva/pixelshot

Cienie pod oczami to powszechna dolegliwość pojawiająca się zazwyczaj rano, po ciężkiej, nieprzespanej nocy. Opuchnięte oczy wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i skutecznie potrafią odebrać pewność siebie. Nic dziwnego, że gdy zobaczymy je w lustrze, natychmiast chcemy znaleźć skuteczny sposób na ich zlikwidowanie. Na szczęście, można to zrobić naturalnymi metodami, a nieoceniony w tym względzie okazuje się.... ziemniak!
 

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Cienie, czy też wory pod oczami, to opuchlizna powstała na skutek zastoju limfy w skórze pod oczami. Pojawia się w przypadku stopniowej utraty elastyczności delikatnej skóry, która staje się coraz bardziej przezroczysta i pod którą zaczynają być widoczne naczynia krwionośne. W efekcie tego, oprócz obrzęku, skóra nabiera fioletowej, żółtej lub brązowej barwy podkreślając nieestetyczną zmianę. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka.

Zazwyczaj sińce pojawiają się na skutek zmęczenia i niewyspania, ale mogą wynikać również ze stresu lub nieprawidłowego stylu życia. Mogą być też sygnałem jakiejś poważniejszej choroby związanej z nieprawidłową pracą trzustki, wątroby tarczycy bądź nerek. Jeśli wiec worki pod oczami pojawiają się u ciebie regularnie i nie są związane np. z pracą po nocach, to z pewnością powinieneś się udać do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania mające na celu ustalenie przyczyny ich powstawania. 
 

Darmowe kosmetyki do twarzy. Rosną przy drodze i masz je w lodówce Zamocz palce w oliwie i zobacz, co się stanie. Pokochasz tę odżywkę

Ziemniak naturalnym sposobem na cienie pod oczami. Można go przygotować na 3 sposoby

Cienie pod oczami powstałe na skutek przemęczenia, niewyspania czy też długiej pracy przy ekranie komputera znikają w ciągu jednego dnia. Jeśli jednak zauważyłeś je u siebie z rana, a przed tobą ważne spotkanie i zależy ci na tym, by jak najszybciej się ich pozbyć — masz kilka opcji do wyboru. Zanim sięgniesz po profesjonalne specyfiki ze sklepowej półki, wypróbuj naturalne metody, które pomogą ci zwalczyć nieestetyczną zmianę. Jak się okazuje, niezwykle pomocny w tym względzie będzie... ziemniak.

Surowy ziemniak, dzięki swoim właściwościom wybielającym skutecznie usunie przebarwienia, a schłodzony uprzednio w lodówce zmniejszy opuchliznę. Jak go stosować? Wystarczy pokroić surowego ziemniaka w plastry, a te włożyć następnie do lodówki przynajmniej na pół godziny. Później, trzeba położyć po jednym plasterku na każde oko i czekać, aż obrzęk widocznie się zmniejszy.

Innym sposobem zastosowania ziemniaka na cienie pod oczami jest też przygotowanie z niego okładu. W tym celu należy zetrzeć go na tarce lub zmielić na papkę, po czym zawinąć w gazę i umieścić w lodówce. Gdy "papka" będzie już chłodna czas na położenie jej na oczy. Również skuteczne może być też zamoczenie wacików w wyciśniętym soku z ziemniaka i ułożenie ich na oczach
 

Inne naturalne sposoby na cienie pod oczami

Nie tylko ziemniak, ale również inne powszechnie dostępne produkty i metody mogą skutecznie zwalczyć worki pod oczami. Należą do nich:

  • rumianek
  • czarna herbata
  • ogórek
  • zmrożony lód

Jednak, zamiast leczyć, lepiej zapobiegać, dlatego najskuteczniejszym sposobem na brak cieni pod oczami jest odpowiednia dieta, sport i spanie przynajmniej 6-7 godzin w ciągu doby. 

Ziemniak
fot. Canva/ stocksnapper