Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Gdy mama kocha pracę w ogrodzie. Wymarzone prezenty na Dzień Matki
Sara Karmańska
Sara Karmańska 20.05.2024 11:01

Gdy mama kocha pracę w ogrodzie. Wymarzone prezenty na Dzień Matki

Kobieta w ogrodzie
Fot. Canva/filadendron, Getty Images Signature

Dzień Matki skłania wiele osób do poszukiwań prezentu idealnego. Warto wybrać taki podarunek, który przyda się mamie na co dzień. Przedstawiamy kilka propozycji prezentów, które powinny przypaść do gustu mamie, której pasją jest ogrodnictwo. 

Prezent dla fanki ogrodnictwa

Podczas wyboru odpowiedniego prezentu na Dzień Matki warto zdecydować się na coś, co pozwoli naszej mamie spełniać się w jej pasji i hobby. W przypadku ogrodnictwa wybór jest naprawdę szeroki. Znajdziemy wiele propozycji z przeróżnych półek cenowych. 

Warto zwrócić uwagę, by dobrać prezent do konkretnych potrzeb – co innego uszczęśliwi amatorkę realizującą swoje ogrodowe pasje jedynie na balkonie, a co innego sprawi przyjemność mamie, która działkę zmieniła w wielki ogród. 

W przypadku mamy pracującej w ogrodzie wybór odpowiedniego prezentu może okazać się trudny, ponieważ niewykluczone, że ciężko będzie znaleźć rzecz, jakiej jeszcze nie posiada w swojej kolekcji. W takiej sytuacji można zawsze skłonić się ku opcji prezentu personalizowanego. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które powinny uszczęśliwić każdego miłośnika pracy w ogrodzie. 

Córeczka dla mnie, a ja dla swojej mamy. W tym roku na Dzień Matki robimy laurki Prezenty na Dzień Matki, których lepiej unikać. Tego nie kupuj!

Prezenty dla mamy ogrodniczki – małe jest piękne

Prezent z reguły dobieramy kierując się zasobnością naszego portfela.

Jednym z najtańszych możliwych prezentów dla fanki ogrodnictwa będą nasiona. Tutaj wybór jest naprawdę szeroki i może stanowić zarówno bazę, jak i dodatek do prezentu. Inną opcją są sadzonki drzew i krzewów, które mogą stanowić ciekawy dodatek do ogrodu. Warto jednak podczas wyboru zwrócić uwagę na okres sadzenia danej rośliny, ponieważ jeśli się okaże, że ten czas już minął, nasiona będą musiały czekać do kolejnego roku.

Inną propozycją są narzędzia i akcesoria ogrodowe. To prezent szczególnie warty rozważenia w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym hobby. Wybór jest szeroki, a w ogrodzie na pewno przyda się motyczka, konewka, pazurki, rękawice, poduszka pod kolana czy dekoracyjne etykiety do oznaczania miejsc zasadzenia konkretnych roślin.

Z kolei dla ogrodników-domatorów, którzy lubią zieleń także w mieszkaniu, dobrym pomysłem mogą okazać się estetyczne doniczki, które pozwolą na posadzenie ulubionych roślin, i które będą umilać wnętrze domu. Dekoracyjne doniczki mogą także stanowić element wystroju ogrodu, działki lub balkonu.

praca w ogrodzie.jpg
Fot. Canva/NinaMalyna

ZOBACZ TEŻ: Prezenty na Dzień Matki dla kreatywnej 60-latki. Każda dusza artystki się ucieszy

Prezenty dla mamy ogrodniczki – wyższa półka cenowa

Jeżeli budżet na to pozwala, możemy podarować mamie większe narzędzia ogrodowe takie jak piły ogrodowe, kosiarki, taczki czy elektryczne nożyce ogrodowe. Takie narzędzia są dobrą inwestycją, ponieważ pozwolą zaoszczędzić czas i energię, a w ogrodzie zawsze się przydadzą.

Osoby, które chciałby wydać nieco więcej na prezent na Dzień Matki, mogą także pokusić się o zakup elementu wyposażenia ogrodu, który pozwoli spędzać w nim więcej czasu. Może to być wygodny hamak lub wiszący fotel, które pozwolą cieszyć się czasem spędzanym na zewnątrz w przerwach od prac ogrodniczych. 

Inną propozycją mogą być także prezenty, które z jednej strony będą dekoracją ogrodu, a z drugiej schronieniem dla zwierząt. W tej kategorii można zdecydować się między innymi na poidełko dla ptaków czy domek dla pszczół lub innych owadów. Tutaj przedział cenowy może być bardzo różny, w zależności od wielkości i materiałów, z których są wykonane. 

domek dla owadów.jpg
Fot. Canva/Martin Bergsma